Skocz do zawartości
Gość lulacz

Podgrzewane lusterka.

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydawało, że skoro niemiaszki wymyślili ogrzewane lusterka to można je włączyć i nie trzeba myśleć ile czasu już działają i czy przypadkiem się nie przegrzeją !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie lewe lusterko w ogóle nie grzeje, nie wiem jak je rozebrać i sprawdzić czy w ogóle jest mata grzewcza, boje sie że połamie jakieś zatrzaski. Jak dostać się do maty grzewczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapomniałem wyłączyć grzania lusterek i dopiero po 2 godzinach sobie przypomniałem. Lusterka po dotknięciu były zimne! Powiało zgrozą. Ale następnego dnia włączyłem i wszystko działało jak się należy. Czyli wnioskuję z tego, że grzanie się samoczynnie po jakimś czasie wyłacza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świadczy o tym co napisałem wyżej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

to moze zrobi ktos test na trasie ? wsiadzie wlaczy lusterka po jakims czasie sprawdzi czy sa cieple i zostawi dalej wlaczone i sprawdzi ponownie po jakims czasie :) I tak kilka razy :)

 

Albo moze jak ktos sie zna na eletronice to sprobuje wyczytac ze schematow jak to jest zasilane i czy po drodze nie ma jakis "inteligentnych" urzadzen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moimi lustereczkami? prawe grzeje lewe nie grzeje. może jakieś bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie jest tylko jedno na oba lusterka, wiec najprawdopodobniej przepalona masz mate grzewcza. Chyba najprosciej to wyjac wklad i sprawdzic miernikiem czy jest zasilanie na konektorach w lusterku, zajmie Ci to doslownie 3 minuty a bedziesz wiedzial wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakieś bezpieczniki?

A może mata? A może w warsztacie wszystko jest jak to rozebrać? A może w FAQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że nie wiem jak zdjąc to lusterko tak żeby niczego nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Złapać wkład lusterka od zewnętrznej i rwać do siebie. Napewno nie pęknie i nic sie nie uszkodzi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( b.śmieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złapać wkład lusterka od zewnętrznej i rwać do siebie. Napewno nie pęknie i nic sie nie uszkodzi.

 

HHA

 

longboy ale on mówi jak najbardziej poważnie. Właśnie tak się to robi.

 

Pozdrawim suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie mam miernika to jak można inaczej sprawdzić? jakieś diody , czy żaróweczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro73 jeśli nie grzeje lusterko to na 99% przepalona jest mata (jeśli dochodzi do lusterka prąd). Gdzieś na forum tłumaczył to bardzo fajnie chyba JAFO.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro73, 12V pod zlącza i macasz. Prostszego sposobu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne - jutro biorę się do roboty :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złapać wkład lusterka od zewnętrznej i rwać do siebie. Napewno nie pęknie i nic sie nie uszkodzi.

 

HHA

 

longboy ale on mówi jak najbardziej poważnie. Właśnie tak się to robi.

 

Pozdrawim suchy

 

Przepraszam za moje nie dowierzanie. naprawdę tak to się robi. Wszystko podłączone jak należy a nie grzeje, wniosek: mata grzewcza.

Przy okazji zauważyłem bardzo dziwne zachowanie moich lusterek zewnetrznych. Przy ustawianiu lewego lustra, prawe też się ustawia, jak przełącze na ustawianie prawego, lewe stoi w miejscu. Wcześniej tego nie było, można było ustawiać każde osobno, teraz lewe powiązane jest z prawym. Czy też tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy, włącz SZUKANIE :cwaniak:

Temat wraca jak bumerang :mur:

 

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/problem-z-lusterkami-vt3067.htm?highlight=ustawianie+lusterek

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/elektryczne-lusterka-vt1341.htm

 

 

gino9, sprawdz wkłady czy masz podgrzewane zanim zaczniesz szukać glębiej.. Może masz podlączone pod szybe tylną, może jakas kombinacja. Poprostu zacznij sprawdzać od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji zauważyłem bardzo dziwne zachowanie moich lusterek zewnetrznych. Przy ustawianiu lewego lustra, prawe też się ustawia, jak przełącze na ustawianie prawego, lewe stoi w miejscu. Wcześniej tego nie było, można było ustawiać każde osobno, teraz lewe powiązane jest z prawym. Czy też tak macie??

 

Też tak mamy

Wcześniej na pewno też tak było. To jest jak najbardziej prawidłowe zachowanie Twoich lusterek. Tak właśnie ma być, że jak ustawiasz prawe lusterko to i lewe też się przestawia, natomiast jeśli ustawiasz lewe wtedy prawe ma stać w miejscu.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak mamy

Wcześniej na pewno też tak było. To jest jak najbardziej prawidłowe zachowanie Twoich lusterek. Tak właśnie ma być, że jak ustawiasz prawe lusterko to i lewe też się przestawia, natomiast jeśli ustawiasz lewe wtedy prawe ma stać w miejscu.

A u mnie jest inaczej, odwrotnie. Jak ustawiam lewe lusterko to prawe też sie ustawia, jak ustawiam prawe to lewe stoi w miejscu.

Co do grzania luster to już wiem na pewno że mate grzewczą muszę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności