Skocz do zawartości
Gość lulacz

Podgrzewane lusterka.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lulacz

Witam wszystkich , dzisiaj rano zastanowiło mnie, że jedno lusterko (prawe) mam suche a drugie zaparowane (oczywiscie po włączeniu podgrzewania tylnej szyby)

- czy jeżeli sa podgrzewane to dwa,czy może to normalne że tylko jedno -prawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczysz to sa zawsze dwa podgrzewane lusterka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Jak wlaczysz to sa zawsze dwa podgrzewane lusterka!

 

Czyli wersja ;-wymiana bądź ewentualnie naprawa...

dzięki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej to zdejmij to lusterko co ci nie grzeje, jak masz miernik to sprawdzenie tego zajmie ci nie wiecej niz 5 minut, a ewentualna wymiana moze z godzine przy koszcie 10zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
najprosciej to zdejmij to lusterko co ci nie grzeje

 

Rozebrałem i kable od grzania są , nie ma natomiast maty grzewczej - znalazłem na allegro cena ok.10 zł

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to nie dziwne ze nie grzeje :) ja mialem przepalone maty, lae kupilem na allegro lacznie za LiP za chyba 15zl z przesylka i jak do tej pory dziala bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

lusterka powinny grzać nizależnie od tylnej szyby mam instrukcję do paska po polsku i tak jest u mnie lusterka grzeją po właczeniu zapłonu i pokrętło regulacji na środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lusterka powinny grzać nizależnie od tylnej szyby mam instrukcję do paska po polsku i tak jest u mnie lusterka grzeją po właczeniu zapłonu i pokrętło regulacji na środek

 

Właśnie, że nie. Wcześniejsze wersje 3B mają podgrzewanie sprzęgnięte z tylną szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie w związku z podgrzewaniem.

 

Jak długo może być włączone podgrzewanie, czy może być na stałe? Przypuśćmy, że zapomniało się je wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dlugo az rozmrozi lub odparuje Ci lusterko. A jak zapomnisz to bedzie Ciebie czekac wymiana maty grzewczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skorpion31

Witam.

Kolego Nol ja mam 3B i wcale nie mam sprzegnietych lusterek (podgrzewanie) z tylna szyba.

(Zalezy jeszcze co masz na mysli "wczesniejsze").

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki czy musicie non stop ten sam temat powtarzac??

Dla uscislenia: w Paskach gdzie regulator lusterek jest w postaci "plaskiego" regulatora ogrzewanie polaczone jest z ogrzewaniem tylnej szyby (prod. chyba do roku 1997), natomiast dla Passatow gdzie regulator jest w postaci dzojstika (taka wystajaca galka :) ) i jest na nim piktogram szyby to ogrzewanie lusterek wlasnie tym sie wlacza, oddzielnie szyba tylna osobnym wlacznikiem (produkcja od 1998)

I chyba wszystko na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może jakies BIMBAJŁO założyć które by zaczynało draznienie po 8 minutach :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj chciałem sprawdzić czy ogrzewanie osuszy mi krople deszczu na lusterku :hyhy: . Zajechałem do roboty (15 minut) patrze !! :cenzura: lewe lusterko mi pękło. Lusterko gorące jak piecyk, troszkę dymiło nawet z tego lusterka a na zewnątrz tylko +8 stopni.

Miał ktoś kiedyś taką awarię ?? :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi Ci oczywiście o ta pionową kreskę w 1/3 długości lusterka ? ;)

 

Miałeś przyklejona oryginalną czy kupiona matę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi Ci oczywiście o ta pionową kreskę w 1/3 długości lusterka ?

:ok: gratuluje poczucia chumoru :)

 

Samochodzik mam od miesiąca i nie wiem co tam niemiaszek naknocił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pęknięcie... Moje grzeje podobnie, aż zacznie parować. Może miałes jakieś felerne szkoło które nie wytrzymało aż takich naprężeń po jakims czasie użytkowania.

Lusterko raczej Ci nie wypadnie, mata bedzie je trzymać.

 

Teraz tylko możesz sprobowac wymienić same szkło ale lepiej kup dodatkowo mate /ok. 6 i wiecej zł/ gdybys uszkodził starą. Ewentualnie caly zestaw ok 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrące do tematu, poraz drugi

 

Z moich ustaleń wynika że, załączenie ukł. ogrzewania lusterek odbywa sie poprzez moduł komfortu, zatem mozna domniemać że, przynajmniej czas ogrzewania jest ograniczany przez sterownik ( o ile nie posunięto się o krok dalej i nie zastosowano układu kontroli prądu), temperatury zewnetrznej.

 

Stąd mała uwaga odnośnie mat grzewczych - powinna zostać zachowane parametry elektryczne mat grzewczych producenta ( z charakterystyką R=f(temp) włącznie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi Ci oczywiście o ta pionową kreskę w 1/3 długości lusterka ? ;)

Nie wygląda to na załamanie niwelujące strefę martwą, ale się osmarkałem ze smiechu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności