Jump to content
tomery

Przekładnia kierownicza- regeneracja czy zamamienik

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2002

Ziewal a możesz podać namiary na tego gościa co wymienia na ZF za 1300zł. Ja moją też regenerowałem i zdecydowanie pozostaje mi tylko wymiana.

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2008

Wojtku, a jak podczas jazdy objawia się zużyta przekładnia? Czy są bicia na kole kierownicy w trakcie stukania?

U mnie tez coś zaczęło stukać,ale dwaj niezalezni mechanicy stwierdzają że to nie zawiecha dlatego pytam? :)

Samochód: B5(3BG) 2.5 TDI V6 180KM 4x4
    Rok prod: 2004

Jak by się ktoś zabierał do wymiany przekładni w V'ce to od razu odradzam. Zajęło mi to chyba 16 godzin :D dostęp do śruby spline z dołu to jakaś tragedia.

Wspomaganie w końcu igła za 600zł :)

Rok prod: 2007
    Wojtku, a jak podczas jazdy objawia się zużyta przekładnia? Czy są bicia na kole kierownicy w trakcie stukania?

U mnie tez coś zaczęło stukać,ale dwaj niezalezni mechanicy stwierdzają że to nie zawiecha dlatego pytam? :)

Podczas jazdy nie stuka tylko na postoju jak zaczniesz szybciej ruszać lewo prawo to stuka po za tym u mnie przez parę sekund po odpaleniu auto po nocy nie działa wspomaganie w lewo i dodatkowo płyn w zbiorniku mam czarny co oznacza opiłki metalu

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001

Ja już dwa razy wymieniałem przekładnie.

Pierwszy raz kupiłem regenerowaną i wytrzymała jakieś 1,5roku po czy pojawiły się luzy poprzeczne (chyba tak to określił diagnosta), nic nie ciekło, wspomaganie normalnie działało tylko podczas jazdy po nierównościach słychać było stukanie z okolic magla.

Przy drugiej zaryzykowałem i kupiłem używaną oryginalną, z gwarancją rozruchową, rzekomo zdemontowana z auta o małym przebiegu, wyglądała naprawdę dobrze. Kompletna z końcówkami i osłonami (wyglądały jak nowe.

Zobaczymy jak długo na niej pojeżdżę.

Pozdrawiam

Guest Kolo88

Witam, z tegoi wzgledu ze nie moge zalozyc tematu pisze to tu. Zregenerowałę przekłąńie w Koż€chowie u tych geji, niestety musze ich obrazic co opisze w dalszej wiadomosci. Kupiłem u nich przekladnie kierownicza nie wazne do jakiego modelu auta i po 3 miesiacach zaczelo cieknac wiec odeslalem po czym nie oddali kasy a powod jaki podali to byl brudny plyn wspomagania co bylo kompletna zdbura i w tym momencie ukradli pierwsze pieniadze. Po zamontowaniu 2 przekladni oczywiscie za moje pieniadze pojezdzilem max 6 miesiecy gdie plyn byl czysty a pompa wspomagania wymieniona.

Teraz najlepsze: Odesłąlem 2 przekladnie na oddanie zeby sovbie ja w dupe wsadzili to odeslali mi ja ze zdjetymi opaskami na gumach i opisali ze ja sam sobie je zdjelkem albomechanik ktory ja monrtowal oczywiscie zrobili zdejcia bez opasek i moge im teraz ***a zrobic ale dobrze ze w dziesiejszych czasach jest internet i mozna nawrzucać takim qurwom i złodziejom bo inaczej nie da sie ich nazwac.

ODRADZAM WSZYSTKIE WARSZATY FIRMY AUTO REGE

Oszuści, złodzieje, szmaciarze razem z ta całą pania ktora przybija pieczatki na nie waznych gwarancjach ktorej u nich nie ma bo zawsze maja wymowke zeby nie oddac kasy.

Przy wigilinym stole zasiada i beda jesc Wasze pieniadze ktore Wam ukradli - potem sie dziwic ze mowia o nas takie rzeczy jak tu mamy przyklad skurwielstwa w bialy dzien. Sami uszkadzaja przekladnie a potem kaza placic jeszcze za kolejna.

Pozdrawiam skurwieli z Kożuchowa

---------- Dodano o 21:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:22 ----------

A i jeżeli chcecie pojezdzic autem to nie regenerujcie przekladni kierowniczych ani sprzegiel bo takie cos dziala do roku czasu a potem trzeba od nowa zrobic regeneracje. Albo nowe ze sklepu jakiejs lepszej firmy albo uzywane w lepszym stanie i 100% bedzie dluzej dzialac niz te regenerowane.

Do passata B5 wsadzilem regenerowane sprzeglo z dwumasa i nawet nie mina rok (przejechalem okolo 20 tys km) a dwumas juz nie pracuje tak jak powinien. Koszt regeneracji kompletu sprzegla z robocizna wyniosl mnie 1300 zl a nowe do niego bedzie kosztowalo okolo 2000 zl z robocizna.

Pozdrawiam

Wiec jest lepiej wlozyc nowe i jezdzic z 3 lata niz regenerowac i jezdzic rok.

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1999

niestety podobne opinie wyrażają lokalni klienci auto-rege. Moja przekładnia powoli zaczyna się pocić. Gdy rozcieknie się mocniej - po prostu kupię nówkę w Aso. Nie dam zarobić tej bandzie.

no co Ty Andrzej wydasz połowę wartości paska na przekładnię ? :D

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
    Rok prod: 1999

2500zł

No dobra 1/4 wartości :-)

Guest iras79

WItam

A ja mam tekie pytanie ile rodzai jest przekładni i czy są one zamienne.

Pytam bo podejrzewam że mechanik robi mnie w bambuko.

Twierdzi że do paska B5 są 3 rodzaje i ciężko dostać tę moją, na wymianę czekam już 2 tygodnie.

Mechanik ma 1 czy 2 pomocników którzy nie są tak wykwalifikowani i okazuje że mechanik aktualnie siedzi w Austrii na nartach bo są ferie i kazał dzwonić do tego pomocnika, zadzwoniłem i powiedział że dostał przekładnie ale się okazała nie taka jak ma być bo tam niby coś 2mm różnicy niż w tej co była i nie idzie ustawić zbieżności. Czy to może być prawda ??

Podejrzewam że ten pomocnik gówno umie i czeka na mechanika az wróci z nart a mnie wciskają kit że są problemy z kupnem odpowiedniej przekładni. Czy to możliwe aby tak ciężko było kupić przekładnie ?

Dzwoniłem do dwóch firm co regenerują i powiedzieli że są tylko 2 rodzaje przekładni ZF i KOYO i są one zamienne. Czy faktycznie tak jest ? czy może mechanik mówi prawdę i są z doborem takie jaja ?

Dzwoniłem do dwóch firm co regenerują i powiedzieli że są tylko 2 rodzaje przekładni ZF i KOYO i są one zamienne. Czy faktycznie tak jest ? czy może mechanik mówi prawdę i są z doborem takie jaja ?

tak jak Ci powiedzieli są dwa rodzaje i są zamienne a mechanik robi z Ciebie idiotę. Szybko zabieraj od niego auto bo pewnie Cie jeszcze skasuje jak za nową i oddaj fure tam gdzie dzwoniłeś

Edited by Ziewal

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

Czytam Wasze opinie i kupię używkę, znalazłem gościa z maglem za 800 pln, ponoć niski przebieg i jeździł po Europie Zachodniej. Spróbuję wytarać od niego vin, to może uda się dokładnie skontrolować.

A moją myślę żeby dać do regeneracji. W razie co.

Ja zregenerowałem za 700 + 300 montaż i płyn Tobie radzę to samo

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Ja zregenerowałem za 700 + 300 montaż i płyn Tobie radzę to samo

No tak, zregeneruję, ale dopiero w lipcu. Muszę mieć coś na teraz :)

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN) 4x4
    Rok prod: 1998

Ja zakupiłem używaną ZF z końca 2004 roku. Regenerowaną mi odradzali ponieważ te elementy które są wstawiane podczas regeneracji nie są dobrej jakości. Po montażu w poniedziałek dam znać jak się sprawuje. Moja aktualnie nie cieknie ale stuka na dołach i ma luzy.

Regenerowaną mi odradzali ponieważ te elementy które są wstawiane podczas regeneracji nie są dobrej jakości.

jak ktoś pakuje badziewie to tak ma ja wolę regenerowaną niż używaną z przebiegiem co najmniej 250 tyś bo taki zapewne ma Twoja

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN) 4x4
    Rok prod: 1998

Zapewne tyle ma ponieważ jest od benzyniaka V6. Od diesla pewnie miałaby z 400-500 tys. W regenerowane nie wierzę za dużo negatywnych opinii.

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)

Możecie polecić pewne firmy regenerujące pracujące na oryginalnych częściach? Moja nie cieknie ale stuka od kiedy kupiłem czyli już z 4 lata...