Skocz do zawartości
tomery

Przekładnia kierownicza- regeneracja czy zamamienik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

 

Problem jest taki, że cieknie mi z przekładni kierowniczej (w miejscu gdzie drążek kierowniczy wychodzi z przekładni - tam gdzie jest harmonijka)

Dziwnym zbiegiem okoliczności drążek z tej strony był wymieniany z rok temu przy okazji ustawiania zbieżności. Czy mechanik mógł wtedy coś sknocić ???)

 

Jakie mniej więcej są koszty takiej regeneracji, orientuje się ktoś ?

I czy jak cieknie to trzeba regenerować całość czy da się jakoś to uszczelnić ?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w allegro "przekładnia" lub coś podobnego.. za ok 700 zł kupisz zregenerowaną przekładnie, swoją oczywiście będziesz musiał oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nowy oring wsadzic tam gdzie cieknie i gites bedzie nie znam ceny takiego oringu bo nie napisałes jakie auto i ktora strona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem XTR do B3, koszt kompletu uszczelniaczy to 150 czy 160 zł, a regenerowana najmniej 500 zł. Polecam regeneracje, prosta robota, tylko kanał potrzebny lub podnośnik kolumnowy. Nie oring cieknie lecz uszczelniacz wargowy, a nie wiem czy sam uszczelniacz dostaniesz, próbuj. Mechanik raczej nie mógł uszkodzić bezpośrednio przekładni, ale nie wykluczałbym tego, że mógł zarysować choćby kluczem listwę. Taki zadzior mógł uszkodzić zgarniacz i uszczelniacz. Jak będziesz to rozbierał, to spoleruj listwę na cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o auto więc odpowiadam - chodzi o Golf IV/Bora , lewa strona.

Ziaaiz - czy Twoje "uszczelnianie" było robione na zamontowanej kolumnie czy ją wyciągałeś ???

U mnie wygląda na to, że cieknie pod harmonijką , tam gdzie drążek kierowniczy wchodzi w kolumnę (i to "wejście" ukryte jest właśnie pod harmonijką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na wyjętej bo inaczej se tego nie wyobrażam.

Harmonijkę sciągniesz i tam będzie zgarniacz i pod nim uszczelniacz. Jest to zwykły zimering tecz o nietypowych wymiarach, więc nie do dostania w grene czy czymś takim.

próbuj pytać w tym sklepie: http://www.uszczelka-lodz.pl/

Kiedyś u nich kupiłem kompletnie nie do dostania uszczelniacz pompy wspomagania.

Sama przekładnia stopniem skomplikowania przypomina cep, więc se poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kup całą maglownicę z angola (cena złomu) , ja zapłaciłem 10 zł. One różnią się tylko obudową , środek jest taki sam. Wraz z wyjęciem maglownicy i przełożeniem środków zapłaciłem 100 zł. Zawsze to 400 zł w kieszeni.Teraz jest cacy , a lało mi się ciurkiem .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup całą maglownicę z angola (cena złomu)

Tak też można, o ile nie będzie ona taka jak ta cieknąca. Mi też się nie chciało bawić w naprawy, więc kupiłem używaną na szrocie. Moja ciekła z jednej strony a kupiona z dwóch.

Nie jest łatwo używaną wyczaić w dobrym stanie. Lepiej regenerowaną, to mamy pewność, że podziała, ale jakie pieniądze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę się podpiąć pod temat? Wczoraj zauważyłem, ,ze cieknie mi olej z prawej strony. Mechanik mówił, że trzeba zregenerować przekładnie kierowniczą, a koszt takiej operacji to ponad 1000 zł. Czy można to zrobić taniej? Autko to passat b5 z 1998 r 1.8 20v turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zekład regenerujący maglownice w Częstochowie ul.Warszawska ( 251 jak się nie myle )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował taką przekładnie ? http://allegro.pl/przekladnia-maglownica-audi-a4-passat-b5-nowa-i3601584902.html

Moja nadaje się do wymiany lub regeneracji z tym, że już raz była regenerowana 5 lat temu no i teraz mam dylemat, jest też opcja, że moją warsztat zabierze a włożą mi swoją regenerowaną ale kurde też ryzyko i nie wiem za cholere co robić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu regenerowałem swoją przekładnię w Poznaniu w firmie która się w tym specjalizuje i po półtora roku znowu stuka, oczywiście przekładnia przed regeneracją jak i dzisiaj nie cieknie, jest całkowicie szczelna. Zadzwoniłem do firmy w której regenerowałem i oczywiście zostałem poinformowany że gwarancja jest roczna i że nie podlega reklamacji.

 

Zdecydowanie odradzam regenerację, szukać sprawdzonego zamiennika lub używki.

 

Tak dla dociekliwych od kiedy posiadam prawo jazdy moje samochody (nie mówię tu o maluchu) zawsze były to auta ze sportowym zacięciem i na nisko profilowych oponach więc podjeżdżanie pod krawężnik nie wchodziło w grę a jeśli już to w żółwim tempie. Ponadto Passata mam od 7 lat, jestem jego drugim właścicielem z czego pierwszym w Polsce i dopiero w tym roku pierwszy raz wymieniałem duże banany w zawieszeniu a tak cała reszta jest oryginalna, od nowości włącznie z amortyzatorami, a jedyne stuki w zawieszeniu pochodzą z maglownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Adam za odzew ale używki nie kupie bo każda ma minimum 200 tyś więc mija się to z celem a co do zamiennika to właśnie po to założyłem temat, może ktoś montował jakiś dobry zamiennik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem już nowy zamiennik tyle że kiedyś w jakimś escorcie i po 2 latach nadawał się na złom więc potem włożyło się używamy oryginał i było ok. Tak że taki jakis zamiennik made in china to długo nie pożyje a coś nowego np zf to pewnie połowa wartości passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku nie ma już nowych maglownic do B5.

 

Masz do wyboru:

- regenerowaną przez laubera

- regenerowaną z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na rynku nie ma już nowych maglownic do B5.

 

No jak nie ma? A ta aukcja którą podał kolega w pierwszym poście? Jakoś nie wierzę żeby nie było nowych maglownic do B5, przecież to nie Mustang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i naprawdę sądzisz, że w cenie dobrej regeneracji dostaniesz nową maglownicę ?

 

Chciałbym, żeby tak było, bo sam będę mieć niedługo magiel do wymiany. W lauberze regenerowany magiel kosztuje około 1000zł, przy czym po oddaniu starego jest 180zł zwrotu. W aso liczą sobie około 2500zł za przekładnię ZF.

 

Sprawdź tą aukcję(podaję inny link) :

http://allegro.pl/nowa-maglownica-audi-a4-vw-passat-b5-przekladnia-i3649189706.html#tabsAnchor

 

Czy to jest nowa maglownica ? Czy dasz sobie uciąć rękę ?

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nową przekładnią jest taki problem ze to nie klocki hamulcowe i pełno jest dobrych zamienników tylko na allegro jest raptem dwóch sprzedawców oznacza to że nie są popularne dlatego chyba zostanie mi regeneracja a dokładniej wymiana na inną regenerowaną niedaleko mnie jest warsztat zajmujący się regeneracją rozmawiałem z właścicielem mówił mi że jak wymieniają mi na Koyo to 1100 zł a jak na ZF to 1300 jest to już cena razem z wymianą trochę drogo bo na allegro sama przekładnia to 600-700 zł i to nawet ZF z drugiej strony mam na miejscu i jak by jakiś problem był to odstawiam na reklamacje i nie muszę sam wyjmować i wysyłać kursem mętlik w głowie straszny bo różnica w cenie między allegro a miejscowym warsztatem to 300 zł :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją regenerowałem w pod Łodzią wysyłasz kurierem regenerują i tego samego dnia odsyłają płaciłem chyba 550zł. 3czy4ty rok śmiga bez problemu co ori to ori . Też rozglądałem się za zamiennikiem , ale każdy mi stanowczo odradzał ;).

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Miły ale moja już była regenerowana i podejżewam że drugiej regeneracji nie ma co robić zresztą gadałem ze specem to mówił że w przekładni z czasem wyrabia się otwór tam gdzie przykręcasz krzyżak i że jak tam jest luz to nie ma co regenerować przekładni dlatego co raz bardziej skłaniam się wymianie na ori ZF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności