Skocz do zawartości
mubi

Climatronic wyłacza sie w czasie jazdy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio mam dziwną sytuację z moim climatroniciem, jadąc w trasę po pewnym czasie sie tak jakby coś zawieszało, dmuchawa słychać że działa, ale tak jakby coś blokowało powietrze i nie ma nawiewu. komputer nie pokazuje zadnych błędów, a wyłączenie i włączenie po 5 minutach samochodu nic nie daje, dopiero jak samochod postoi przynajmiej pol, lub godzine, wszytko działa poprawnie, jadąc w trase na początku wszytko też działa normalnie, dopiero po około 2 godzinach zaczyna sie problem. Bardzo bym prosił o pomoć w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś klapę od silnika, po lewej stronie pod wycieraczką masz taki czarny plastik na 3 przekręcanych kołkach, zdejmij go, pod nim powinien być filtr przeciwpyłkowy, taki sporawy prostokąt z harmonijkowym wkładem, wyjmij go i wyczyść lub wymień jeżeli tego jeszcze nie robiłeś, pod tym filtrem masz klapę kierunku powietrza, sprawdź jej ustawienie jak masz dobrze w autku i jak ci nie dmucha czy czasem ta klapa się nie przymyka bo sterowana jest silnikiem z takim obrotowym potencjometrem który pada, niżej jest jeszcze jedna klapa od obiegu zamkniętego, włącz sobie ten obieg i zobacz czy się ta dolna klapa zamyka. Zadaniem górnej klapy jest dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza zależnie od prędkości i temperatury zewnętrznej. Niestety klapa ta często się psuje, u mnie jest otwarta na max bo inaczej to szyby często parują :637: Drugi wariant to uszkodzone sterowanie rozdzielaniem powietrza wewnątrz auta między wylotami, no i mam nadzieję że wyloty powietrza masz otwarte przy kratkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pewnie padło ci sterowanie obiegiem wewnętrznym które jest podciśnieniowe a steruje nim zawór elektryczny u mnie w vr6 jest on po lewej stronie jak zdemontuje akumulator to tam go widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli padło sterowanie obiegiem wewnętrznym to jak pisałem powyżej włącz obieg zamknięty i pod filtrem zobacz czy zamyka się druga klapa, być może jest cały czas zamknięta bez względu na włączony obieg wtedy na bank rację ma dziunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pewnie padło ci sterowanie obiegiem wewnętrznym które jest podciśnieniowe a steruje nim zawór elektryczny u mnie w vr6 jest on po lewej stronie jak zdemontuje akumulator to tam go widać

Tak jest jak nie masz climatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdziłem wszystkich opcji, bo mi jeszcze Clima nie padła ale jak już wcześniej padła to jak dałem na obieg zamknięty to wydaje mi sie powinno wiać powietrzem tym co jest w samochodzie, a nie wieje z żadnej dziury... tylko słychać szum wentylatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj znowu w czasie jazdy mi sie wylaczyla clima... ale troche pozniej, wydaje mi się iż dlatego ze mienilem temperature na mniejszą, wcześniej zawsze dawałem na 23 a wczoraj dałem na 21 i nadmuch się wyłączył później. Pierwsze co to sprawdziłem czy klapka pod filtrem działa - działa prawidłowo. Zauważyłem tylko ze grubsza rurka od klimy jest zamarznięta aż do sprężarki, dosłownie sam lód tam był. jak to się rozmarzło to zaczęło dmuchać normalnie.. Panowie proszę pomóżcie jaka może być tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten filterek przy zaworach do napełniania wymieniłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego filterka nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze wymien to bedzie dmuchac noramlnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten filterek sie znajduje, bo nie wiem gdzie on jest, i jak on sie fachowo nazywa, pod jaka nazwą go w sklepach szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesci sie on w jedny z przewodów za zaworkiem do którego sie podłacza urzadzenie do sprawdzenia i dobicia klimy zeby go wymienic trzeba niestety rzszczelnic układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innej foty silnika, ale ta powinna wystarczyc. te filterki masz zabudowane w aluminiowych przewodach klimy - przy zaworach do ładowania instalacji - wskazane czerwoną strzałką.

 

35409649.jpg

 

 

A tak wygląda owy filterek :D

 

filterekklimatyzacji.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a wie ktoś może jakie on ma oznaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b4 nie ma takiego filterka przy zaworkach, jest tylko osuszacz pod zderzakiem z prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W b4 nie ma takiego filterka przy zaworkach, jest tylko osuszacz pod zderzakiem z prawej strony

:ups: Nie spojrzałem mu w avatar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klimę manualną, ale tak sobie myślę, że gdy nawiew się wyłącza, czy nie jest to zaplanowane działanie ze strony urządzenia gdy temperatura w aucie osiągnie ustawiony poziom i wtedy wentylator przechodzi w tryb podtrzymywania temperatury?? - są to tylko moje domysły.

Jeszcze jedno (przeciwne przemyślenie) u mnie poniżej 5 stopni w plusie klima się nie załączy (fabryczna blokada), sądząc po tych oblodzonych przewodach nasuwa mi się pytanie czy w climatroniku też tak nie powinno być i poniżej tej temp jeżeli działa sprężarka to węże pokrywają się lodem. Może blokada jest uszkodzona i stąd awaria po zamrożeniu węża/y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej temperatury to jest tak ze nie ma większego znaczenia czy na zewnątrz jest 10 czy 3 stopnie klima i tak sie wyłącza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tej temperatury to jest tak ze nie ma większego znaczenia czy na zewnątrz jest 10 czy 3 stopnie klima i tak sie wyłącza :/

W takim razie pozostaje pytanie do posiadaczy climatronika czy sprężarka powinna pracować poniżej 5 st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności