Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

ale po co?

 

klapa sama nie odskoczy dopóki nie bedzie jakiejs sprezyny ktora ja wypchnie. zamek nie ma nic do rzeczy bo on odblokowywuje klape i nie potrzeba juz nic wciskac zeby ja podniesc do gory. malym paluszkiem mozna to zrobic.

 

Patrz post 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy patent, ale zastanawiam sie jak sie zamyka taka klape. czy trzeba na niej wisiec przez 30 sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie można by zamontować siłownika elektrycznego? Takiego z ramieniem na gwincie, które wyjeżdża w góre otwierając i w dół zamykając klape -napedzane silniczkiem elektrycznym?

W wersji kombi tego nie widze, ale w sedanie byc może, zamocować przy/w boczku w bagażniku. Ramie uruchamiać przekaźnikiem wyzwalanym tym samym sygnałem co puszcza zamek, zakres pracy siłownika reguluje sie dwoma krańcówkami...

 

Co Wy na to ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.r.z.e.m.e.k masz sedana czy kombi bo to chyba różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.r.z.e.m.e.k masz sedana czy kombi bo to chyba różnica

Sedana (patrz post 19)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze z mercedesa jakiegos udalo sie silowniki sciagnac? :D e-klasa ma taka opcje :P

 

ciekawy patent, ale zastanawiam sie jak sie zamyka taka klape. czy trzeba na niej wisiec przez 30 sekund?

kolego nie maja to byc silowniki ktore urwa ta klape jak beda ja mialy otwierac :P klapa zamyka sie normalnie tak jak aktualnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sedana (patrz post 19)

 

 

moze podsumujmy.

 

masz sedana i po wcisnieciu srodkoego przycisku w pilocie (tudzież przycisku w drzwiach obok klapki wlewu pliwa) nie dasz rady podniesc klapy bagaznika bez naciskania klamiki ?

 

jak nie to cos jest nie tak bo jeszcze nie spotkalem sie z taką wersją (6 juz obcziłem)

 

a wracajac do tematu, pomimo tego ze mam maly zmysl teczniczny i tak nie wiem jak zamontowac cos co pociagnie klape do gory. (z 3 technikami ogladalem)

 

bez problemu podbic na 5 cm ale wyzej....

 

nawet sprezyna nie dziala,chyba ze silowniki sa za twarde ale probowalem bez i tez lipa.

nie wiem czy czasem goscie jakiejs zylki nie uzywaja :D trzeba na zywca zobaczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze podsumujmy.

 

masz sedana i po wcisnieciu srodkoego przycisku w pilocie (tudzież przycisku w drzwiach obok klapki wlewu pliwa) nie dasz rady podniesc klapy bagaznika bez naciskania klamiki ?

 

U mnie w audi przycisk na pilocie trzeba przytrzymać ok 2s, w vw zapewne tez tak jest :)

A otwieranie przyciskiem ze słupka działa jak mam wyjęte kluczyki ze stacyjki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 3bg variant 2002r przyciskając na pilocie środkowy przycisk (klapa) mogę otworzyć ją tylko naciskając przycisk nad rejestracją nie wystarczy pociągnąć do góry ;-(

 

Jak to zmienić abym przyciskając środkowy przycisk w pilocie miał zwolniony całkowicie zamek i klapa powędrowała do góry ( oczywiście z mocniejszymi siłownikami )

Edytowane przez max83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim 3bg variant

 

I oczywiście nie zauważyłeś w tytule ze mówimy cały czas o sedanie....trzeba coś klepnąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam silownik nic nie da chyba bo on po scisnieciu sam nie powraca do poprzedniej pozycji. jest tylko po to zeby ruch klapy byl w miare jednostajny. przynajmniej ja tak mam, chyba ze te amorki sa juz uwalone. myslalem o tym zeby jeden rozebrac i wstawic sprezyne do srodka, ale nie ma miejsca na nia bo ten tloczek porusza sie w calej dlugosci obudowy. zreszta w pozycji jak klapa jest zamknieta naprawde duzo sily trzeba uzyc zeby wypchnac ta klape (chodzi o to ze nawet silownik ze sprezyna w srodku nie da rady tego zrobic) wiec jedynym rozwiazaniem jest chyba to z linku wotek tylko troche to nieladnie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a gdzie znajdę te części (siłowniki) aby po nacisnieciu pilota klapa się otwierała? Jakie mogą być orientacyjne koszty takiego bajeru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas mówicie o 3bg a ja mam 3bg Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cały czas mówicie o 3bg a ja mam 3bg Pozdro

O 3BG mowa, a o co teraz chodzi, bo chyba nie rozumiem. :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz sedana i po wcisnieciu srodkoego przycisku w pilocie (tudzież przycisku w drzwiach obok klapki wlewu pliwa) nie dasz rady podniesc klapy bagaznika bez naciskania klamiki ?

 

Zgadza się

 

jak nie to cos jest nie tak bo jeszcze nie spotkalem sie z taką wersją (6 juz obcziłem)

 

Sam już nie wiem czy mam coś nie tak czy nie, to chyba zależy od zaprogramowania modułu komfortu, ale na razie odpuszczam temat, bo aktualny stan rzeczy wcale mi nie przeszkadza (chyba, że ktoś poda sprawdzony i pewny sposób na automatyczne podnoszenie klapy, to wtedy się tym zainteresuję). Poza tym może to i lepiej, że klapa nie jest samoczynnie zwalniana, przynajmniej nie przydarzy mi się jeździć z niedomkniętą klapą na skutek przypadkowego wciśnięcia któregoś z przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej nie przydarzy mi się jeździć z niedomkniętą klapą na skutek przypadkowego wciśnięcia któregoś z przycisków.

 

niezapomnij zakleic szyb jakims dobrym klejem zeby wrazie co sie nie otworzyly w czasie jazdy samoczynnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezapomnij zakleic szyb jakims dobrym klejem zeby wrazie co sie nie otworzyly w czasie jazdy samoczynnie

Błyskotliwy pomysł kolego rosiek, ale chyba lepiej się sprawdzi taśma samoprzylepna szeroka w kolorze brązowym, dwa pasy (dla pewności) naklejone pionowo na każdej szybie? :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać w późniejszych zmienili zasadę działania zamka. w nich przycisk na kluczyku i w aucie jedynie uaktywnia klamkę na klapie a nie uruchamia siłownika i tyle. To jest całkowicie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać w późniejszych zmienili zasadę działania zamka. w nich przycisk na kluczyku i w aucie jedynie uaktywnia klamkę na klapie a nie uruchamia siłownika i tyle. To jest całkowicie normalne.

 

Ja mam auto z 2001 roku i nie musze wciskac przycisku w klapie zeby ja otworzyc czyli to nie zalezy od rocznika tylko od wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności