Skocz do zawartości
antonil

Kontrolka silnika i świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy że świece grzeją tylko wtedy gdy jest odpowiednio niska temperatura, a nie bez względu na temperaturę ???

Jeszcze jedno pytanie , jak się dobrać do tych świec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć pokrywę zaworów i będzie widać końcówki świec - dochodzą do nich pojedyńcze kabelki. Potrzebny jest klucz nasadowy (chyba 8), ale długi, aby dało się nałożyć na świecę. Odkręca się lekko.

W BKP jest to w miarę łatwe.

Gorzej z założeniem pokrywy zaworów. Trzeba uważać na odpowiednie ułożenie uszczelki i powalczyć aby weszła na swoje miejsce. Chyba, ze zdejmniesz wszystkie blokujące je ruzry plastikowe dolotu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za podpowiedź i jeszcze jedno pytanko, stojąc z przodu auta twarzą do silnika który cylinder to czwarty, ten po prawo czy po lewo ???

pozdr.

Edytowane przez dariuszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od rozrządu to pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAZIK1793

kolego czy możesz mi pomóc ,mianowicie mam takiego samego paska jak ty w owym okresie i też zapala mi się kontrolka silnika byłbym wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaświeciła mi się kontrola "Uszkodzenie silnika, do serwisu, Emisja spalin, do serwisu". CO najciekawsze wczoraj byłem w małej trasie, dosłownie zrobione 120-140km, wróciłem, samochód chwilę odstał i został wyłączony.. Dziś podczas uruchamiania zapaliła się ta kontrolka i nie chce zgasnąć (zawsze się zapalała po włożeniu kluczyka ale później gasła). Teraz została a na komputerze brak jakiegokolwiek komunikatu.. Co się może dziać złego ?

Ostatnio robiona byłą pompa oleju (profilaktycznie sprawdzane i zmieniany zbierak). Wcześniej uszczelniacze pod pompo wtryskiwaczami i czyszczony EGR (te dwa ostatnie to jakieś 5000km-6000km temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywróż sobie z fusów z porannej kawy :wmorde

 

 

Podłącz komputer, sprawdź jaki błąd został zapisany i wtedy szukaj rozwiązania...ale w jedym wątku wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Zaraz jadę do mechanika, niestety nie mam przy sobie komputera więc o 22 ciężko znaleźć kogoś z komputerem, liczyłem na jakieś podpowiedzi co to może być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, dziś sama kontrolka zgasła.. Pojechałem jednak na komputer na wszelki wypadek, wyskoczyło jedynie, że świeca jedna do wymiany (kontrolka świec się nie zapalała).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapali ci się dopiero, jak rano będzie chłodniej i trzeba będzie świece podgrzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Opiszę co u mnie się stało po zapaleniu kontrolki silnika i świec. Może dla niektórych bedzie to wskazówka do poczynienia odpowiednich kroków. Jadąc autostradą A4 koło Drezna zapaliła mi się kontrolka świec. Samochód przy przyspieszaniu zaczął szarpać i wyskoczył błąd ,,Motorstörung Bitte Werkstatt'' Po zjechaniu na stację benzynową i zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu zapaliła mi się zółta kontrolka od silnika. Auto jechało już normalnie. Po zdjagnozowaniu błędu wyszło, że dwie świece są do wymiany i nic więcej. Ucieszyłem się. Jednak po przejechaniu 10 km bład pojawił się ponownie i zaczęło się przed każdym rozgrzaniem silnika intensywne dymienie które trwało ok 1 minuty. Tu w Niemczech aż strach tak jeździć. Wystraszyłem się i pojechałem do meistra który wyczytał z błędów, że winna jest przepustnica. Po wyczyszczeniu jej było już tylko gorzej. Intensywne dymieni. Okazało się, że ząbki przy klapkach są już uszkodzone. Musiałem jechać do Polski i po drodze co - koniec jazdy. ADAC musiało mnie scholować w nocy do domu - 300 km Porażka! Powymianie przepustnicy okazało się, że samochodu nie można uruchomić. Zaprzyjazniony mechanik i meister z VW 3 dni szukali przyczyny i co się okazało ?! Nie ma zasilania na wtryski !! Doszli, że przewod jest połamany w dwóch miejscach i sterownik silnika zalany wodą! Porażka. Na szczęście udało się to naprawić! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam taki problem iż dzis u mnie pada i nie wiem czy cos do tego ma ale wjechałem mocno w kałuże i pózniej po wyłączeniu i włączeniu silnika zapaliła sie kontrolka migająca świec żarowych i auto straciło moc . Tak przejechałem 10 km pózniej auto zgasiłem i zapaliłem i juz było ok . Następnie dojechałem do domu i po pół godziny idę do aut , odpalam a tu pomarańczowa kontrolka silnika i migająca świec . Co mogło paść ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pomoże ktoś tak na szybko ? I wie co mogło sie stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Was prośbę, przedstawię cała sytuacje:

otóż w moim Passacie B6 1.8Tsi (2008r) ostatnio zapaliła mi się kontrolka silnika, po wizycie u mechanika i diagnostyce dostałem informację iż jest błąd sondy lambda - zbyt uboga mieszanka paliwa. Błąd został skasowany i zostało mi polecone abym wyjeździł paliwo obecne zatankowane (PB95) i zalał lepszego.

Minął dzień, kontrolka znów się zapaliła -> wyjeździłem całe paliwo z baku (PB95), po czym zatankowałem PB98 i kontrolka od razu zgasła, myślałem, że jest już po problemie. Niestety po przejechaniu kolejnych 30 km problem powrócił. Co może być tego przyczyna? Czy mieliście takie sytuacje?

Co należny zrobić albo co wymienić w aucie?

Czy ktoś może polecić dobrego mechanika z Warszawy, który uporałby się tym problemem?

 

Przepraszam, jeśli się powtarzam i ten wątek był już poruszany wcześniej

(jestem "nową" osobą na tym forum.

 

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności