Skocz do zawartości
antonil

Kontrolka silnika i świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

mam passata 1.9 tdi b6 (2006). silnik jest ok, przyspieszenia, spalanie - wszystko w normie, tylko od tygodnia pali się kontrolka silnika. przed 6 miesiącami wymieniałem przepływomierz, czysciłem egr. poza tą cholerna kontrolką samochód zachowuje się bez zarzutu, jaka może być przyczyna? może stanął egr:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod kompa i wszystko stanie się jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazuje się, że nie wszystko jest jasne. Komputer wskazuje wprawdzie na przekroczenie wartości maksymalnych na przepływomierzu, ale dzieje się to już od przynajmniej 6-8 miesięcy. Testowałem w tym czasie już trzy przepływki - na wszystkich to samo. Jest to dość denerwujące, bo jak mówiłem samochodzik jest bez zarzutu, ale ta zaświecjąca się co kilkaset kilometrów kontrolka jest poprostu stresująca. No i jeżdżenie raz w miesiącu na komputer też nie należy do przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób logi i bedzie wiadomo co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż przepustnicę miałem podobny problem. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w dieslu jest przepustnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jest, ale do gaszenia silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, w instrukcji podają, że ta kontrolka (zółty silnik) oznacza niesprawność w ukł. wydechowym, jutro umówiony jestem na sprawdzenie w ASO VW, zobaczymy co zdiagnozują... dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i guzik, po wizycie w ASO wiem tyle co wiedziałem. Diagnostyka wykazała sporadyczne usterki pt. "sterownik silnika zablokowany" i jakies inne drobiazgi. Skasowali wskazanie i zainkasowali 250zł. Po dwóch dniach kontrolka znów sie zapaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego skasowali 250 PLN? z opisu wynika, że masz auto z 2007r więc teoretycznie jest jeszcze gwarancja. U mnie kontrolka silnika oznaczała usterkę czujnika temperatury spalin (lub coś w tym stylu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądze gwarancja była 2-letnia i skonczyła się w lutym, ja autko sprowadziłem miesiąc temu z FR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną była odłączona przez kunę(!!!) pompoa obrotu zwrotnego płynu chłodniczego!:)

 

Znajomemu obok przegryzła przewody podciśnienia od DSG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogąc znaleźć nigdzie pomocy pojechałem do ASO. Jestem obecnie lżejszy o 714 PLN, a kontrolka zapaliła się po przejechaniu 50 km. W ASO standardowo wymieniono przepływkę (wskazanie komputera), chociaż mówiłem że to nie może być przyczyna. Pojechałem drugi raz - teraz już z reklamacją na wykonaną usługę. Chcą zabrać się za wiązkę przepływomierza a następnie za komputer. O rezultatach napiszę.

A swoją drogą, czy EGR mógłby tu być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze się czepiam, VAG`a na Lublinie to forumowicze mają. Bez kosztów bys to załatwił (no moze za flaszkę). Poszukaj też sam, moze się wiązka gdzies przetarła. Aso będzie wymieniało wszystko po kolei, z myslą "moze mu przejdzie". IMO szkoda kasy. Auto i tak juz nie ma gwarancji. Dobry elektryk-elektronik mający pojęcie o VW da sobie na pewno radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego, ja mam to samo. Co jakiś czas pokazuje mi się ta żółta kontrolka od silnika. Jak ci sie pokaże to podjedź do serwisu i oni ci wykryją. Ja mam akurat takiego pecha, że jak mam podjechać do serwisu, to kontrolka gaśnie. A wtedy oni nic nie sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże, bo zgłupiałem. W passacie cc 2008r podczas jazdy ciapnie kontrolka świec żarowychi komunikat engine work shop czy jakos tak. Potrafi mrygać cały czas. Co jakiś czas zapala się kontrolka silnika ale vag błędu nie widzi, pomimo, że go usuwa.:dupablada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przeniesione. Blop

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Powiem Ci na moim przykładzie. Kiedy paliła się kontrolka od świec żarowych padł czujnik spalin. Przed kilkoma dniami zapaliła się kontrolka silnika i do wymiany mam pompę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączę się do tematy , u mnie co kilka dni zapal a się żółta kontrolka z silnikiem, VAG pokazuje świeca żarowa 4 cylinder Q13 błąd sporadyczny, to nie wpływa wogule na pracę śilnika , wykasuje błąd za któryś dzień to samo. Myślałem o wymianie świecy ale gdyby to była ona to chyba cały czas był by błąd. Może miał ktoś podobny przypadek ???

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalona świeca żarowa załapie błąd dopiero wtedy kiedy ma grzać przy niskich temperaturach. Ostatnio najzimniej nie jest, może stąd nie zawsze błąd wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności