Skocz do zawartości
Gość robertban

nierówna praca silnika ADR 1.8 20v

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpięciu aku może być potrzebna adaptacja przepustnicy , vagiem lub bez VAG-a -zdejmij klemę z aku na jakiś czas założ klemę, odpal silnik i bez dotykania gazu poczekaj aż temp. dojdzie do 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim Passatem a mianowicie dojechałem nim do pracy było wszystko w porządku po pracy kiedy auto stało siadłem odpaliłem i pojechałem i zaczęły się problemy na wyższych obrotach ok 3tys auto zaczęło szarpać po dłuższej jeździe z wysokimi obrotami przestało i zaczęło jechać jak powinno kiedy dojechałem na parking i zostawiłem go na wolnych obrotach zaczął dymić na biało i śmierdziało jakby spalonym plastikiem po ponownym odpaleniu przestało ale kiedy znowu zgasiłem i postał chwile po ponownym odpaleniu nic się nie działo ale przy ruszaniu zaczął drgać jakby nie pracował jeden cylinder po przełączeniu na bęzyne na biegu jałowym na wolnych obrotach nic się nie zmieniało ale od 3.5 tys obrotów zaczął pracować równo bez drgań. Auto dopiero kupiłem od pewnej osoby dopiero co po serwisie w ASO. Proszę o pomoc, bo nie wiem co nawaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujące objawy:

- na zimnym odpala i się dławi spadając poniżej 500 obrotów, nie reaguje na pedał gazu. Czasami zgaśnie, a czasami jakoś się wybroni.

- na zimnym nie ma mocy do 2000 obrotów. Czasami nie mogę podjechać pod górkę. Na prostej drodze po prostu jakby się dusił/ szarpie. Powyżej 2000 obrotów wydaje się być wszystko ok.

- na ciepłym, mam problem z odpaleniem. Wystarczy, że zatrzymam się na minutę do sklepu, wrócę i silnik nie chcę odpalić. Jakby nie dostawał paliwa. Po 10-15 razem udaje się odpalić. Czuć zapach benzyny i obroty tradycyjnie przez chwilę wariują.

 

Po przełączeniu się na gaz, ma jeszcze mniej mocy niż na benzynie, dlatego dopóki silnik się nie rozgrzeje do 90stopni to nawet nie włączam gazu, bo nie ma sensu.

 

Wymienione: filtry, świece, fajki do cewki, kable zapłonowe, rozrząd, napinacz łańcucha rozrządu i łańcuch.

 

Brak błędów podłączając do komputera.

 

Miałby ktoś coś podobnego lub domyśla się jaki może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja juz podczs kupna auta wczoraj zauwazylem ze po odpaleniu na zimnym auto ma niskie obroty pracuje nie rowno jak się troszkę rozgrzeje jest juz ok po ponownym odpaleniu za jakis czas jest znowu to samo. Na gazie jest wszystko ok. No i na rozgrzanym silniku tez jest wporzadku.

Co radzicie najpierw zlustrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Passata z 1998r. 1.8 ADR z LPG, około 2 miesiące temu przeskoczył pasek, mechanik stwierdził że tylko o 1 ząbek, więc nowy kompletny rozrząd ustawione i autko śmiagało. Na początku tego tygodnia auto przestało chodzić, po odpaleniu silnik pracował na 2 cylindry i nie miał siły jechać. Wymieniłem cewkę oraz przepływomierz i poprawiło się. Prawie wszystko wróciło do normy tylko schodząc z obrotów silnik lekko falował między 700-1000 i wracał do normy. Wyczyściłem i zaadaptowałem przepustnicę i po kilku dniach znowu przestał pracować na wszystkie cylindry. Wymieniłem wszystkie świece na nowe Denso, kable nowe NGK i nic. Przy czyszczeniu przepustnicy uszczelniłem również odmę. Ciśnienie na każdym ok. 11 . Aktualnie sprawa wygląda tak że zapalam silnik i pracuje równo na 4, po przegazowaniu do około 4 tys. obr/min po spadku z obrotów zaczyna pracować na 2 lub 3 i po kilku sekundach (czasami trwa to dłużej czasami krócej ) wyrównuje i znowu pracuje równo na 4. I tak przy prawie każdym przegazowaniu. Zdarza się też że gdy chodzi na wolnych obrotach, że zacznie szarpać prawie do zgaśnięcia i pracuje znowu na 2 lub 3 i po chwili wyrówna. Na gazie dzieje się to samo. Vag wywala tylko błąd od sondy. Już brakuje mi pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności