Skocz do zawartości
kulpetti

Wentylator(y) przy chłodnicy nie w(y)łącza się

Rekomendowane odpowiedzi

podłącz auto pod kompa, jesli to było chwilowe to przerwałeswypalanie dpf'a, jesli wentylatory kręcą sie az rozwali baterie to czujnik temp spalin padniety/ tez zwiazane z dpf'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Widzę, ze trochę minęło od pojawienia twojego posta ale mam ten samo problem w pasacie b7.

Prośba o info jak rozwiązałeś ten problem??

 

Sterownik wentylatorów czy coś innego??

 

Możliwe , że właśnie wypalał się DPF - nie zauważyłeś wówczas podwyższonych obrotów biegu jałowego i wyższe niż normalnie chwilowe zużycie ON ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Widzę, ze trochę minęło od pojawienia twojego posta ale mam ten samo problem w pasacie b7.

Prośba o info jak rozwiązałeś ten problem??

 

Sterownik wentylatorów czy coś innego??

 

 

Nie rozwiązałem tego problemu w Passacie B6. Zdarzało się to co jakiś czas bardzo rzadko więc nie ruszałem. Po prostu jak tak się działo to odpalałem auto ponownie i gasiłem i było ok. Ciekawe ile czasu by ten wentylator działał załączony jakbym nie reagował. Najdłużej czekałem około 5 minut i nadal działał.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podpiąć się pod ten temat, mam podobny problem..

 

Miałem lekko przetarty przedni zderzak w Passacie B6, zamówiłem używany w pełni sprawny kompletny zderzak (z kierunkowskazami, czujnikiem temperatury w dolnym grillu na środku oraz całą wiązką kabli zakończoną kostką).

 

Z powodzeniem wymieniłem zderzak, o dziwo wszystko pasuje poza jedną ważną rzeczą. Po wymianie kompletnego zderzaka po odpaleniu silnika od razu włącza się wentylator przy chłodnicy i nie chce się wyłączyć. Przed wymianą zderzaka nie było z tym problemu.

 

Próbowałem podpiąć z powrotem starą wiązkę kabli oraz stary czujnik temperatury, niestety bez zmian. Czy jest jeszcze coś co powinienem sprawdzić zanim oddam auto do mechanika? Czy mogłem coś po drodze uszkodzić? Mój zaufany mechanik jest na urlopie więc jak coś, wolę przeczekać jeszcze ok. 1 tygodnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę  się pod temat.  Ostatnio przy wyłączonym i zamkniętym samochodzie B6 samoczynnie włącza mi się wentylator chłodnicy  na parkingu i rozładowuje akumulator. Ponadto jak stwierdził Parkingowy załącza  się synoptyka na tablicy . kilka minut chodzi i się rozłącza .

Silnik zimny. Samochód stoi na parkingu , noc . Co jest tego przyczyną. Tuż po zgaszeniu silnika wentylator chłodnicy nie pracuje.

Jest to problem. Kto z Panów mi pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Wszystko przeszukałem i nic nie znalazłem.problem mam taki, ze nie działają wentylatory od chłodzenia i klimatyzacji.od kiedy kupiłem auto.zdemontowałem wiatraki i podłączając na krotko działają.wiec wymieniłem moduł.po podłączeniu i załączeniu klimy dalej cisza.przekaznik wymieniłem i sprawdziłem bezpieczniki pod maską. i dalej nic.napięcie do wiatraków dochodzi bo miernikiem zmierzyłem na złączce dużego wiatraka.co jeszcze mozna. dodam ze test klimatronika i kompem pokazuje 0 błędów.sprężarka działa i chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy na teście kompem załącza wentylatory? Jeżeli nie, to sprawdz wiązke. Obstawiam, że któryś z kabli jest przetarty. Z tego co pamietam to wiązka idzie w lewo w kierunku akumulatora. Tam tez jest kolejna wtyczka, w której lubią "śniedzieć" kable. Zobaczysz przy wentylatorach jakie są kolory i będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, WANDZIK83 napisał:

dodam ze test klimatronika i kompem pokazuje 0 błędów

Zaglądnij kompem do sterownika silnika bo to on steruje tymi wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wiatrakami w moim passacie. Otóż nie działają obydwa, po podłączeniu do wtyczki dwóch grubych przewodów ( + i - ) działają obydwa. we wtyczce wychodzącej ze sterownika napięcia są takie jak teoretycznie być powinny. To znaczy na dwóch dużych przewodach jest napięcie stałe, na jednym z małych po włączeniu zapłonu również, i na drugim jest napięcie zmienne. Czy to oznacza uszkodzenie modułu wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności