Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam paska z nawigacja MFD. Nawigacja dzialala bez problemow, az nagle... przestala. To znaczy oblicza trase i prowadzi mnie ale blednie ocenia moja pozycje :/ przez co wyklucza to kozystanie z niej gdyz prowadzi naprzyklad w innym kierunku. Dodam, ze mam orginalne mapy

(auto atlas) z 1999 roku na anglie (tu auto jest uzytkowane).

Czy ktos wie co moze byc przyczyna ?

Dodam, ze jak wejde w opcje to wyswietla mi liczbe satelitow 25 i odbieranych 0.

Z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(auto atlas)
Tele atlas.
Dodam, ze jak wejde w opcje to wyswietla mi liczbe satelitow 25 i odbieranych 0.
< tu masz odpowiedź.

jeśli mapę widzi ok, to żeby nie bawić się w wyjmowanie radia, to proponuję najpierw podpiąć pod kompa i upewnić się, czy nie ma błędu anteny, wtedy wyjmanko navi, bądź ewentualnie sama antena zamokła (styki) :( a to już gorzej ... podsufitka do demontażu (jej tylna część)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad z VAGa

 

1 Fault Found:

 

01402 - Data Wiring from Navigation System

 

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01402 - Przewód przekazujący dane sys Nawigacji (uszk sys Navi/usterka w instalacji)

rozbiórka navi cię czeka :(

brak styku gdzieś na przewodach anteny wewnątrz navi (taka mała płytka).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy majac tylko jakies ogolne pojecie o elektronice jest sens sie za to samemu zabierac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie :)

mając wyjmaki, torksy (takie bardzo malutkie :D), to rozbiórka sprzętu nie zaszkodzi, rozpięcie właśnie przy demontażu przewodu antenowego od tej małej płytki może pomóc, choć wcale nie koniecznie, przy okazji możesz przeczyścić laser. < klik

majac tylko jakies ogolne pojecie o elektronice

ja jestem wyuczonym kucharzem :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jjacekkx

To żona ma z tobą dobrze, ale chyba dopuszczasz ją trochę do kuchni??

Pozdr.

Edytowane przez Stefano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Dzisiaj dorwalem wyjmaki wiec wyjalem navi i poruszalem wszystkim co sie dalo. Niestety bez rezultatu :(

Czy ktos ma moze jakas fotke albo jest mi w stanie opisac o ktora plytke chodzi i czego szukac jak juz przytacham sprzet do domu i zaczne rozbiorke ?

Bede bardzo wdzieczny :)

BDW: Czy mozliwe jest, ze przy tym bledzie ktory mi pokazuje VAG uszkodzona jest antena gdzies na dachu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed ingerencja w MFD sprawdz czy na gniezdzie SMB dla nateny GPS (na tylnej sciance MFD) jest napiecie ok 5V (postaraj sie nie zrobic zwarcia) jesli napiecie jest ok to dla testu podmien antene GPS na inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :)

Gniazdo smb to to po prawej stronie zaraz obok wiatraczka ? Blokowane takim przekrecanym haczykiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gniazdo smb to to po prawej stronie zaraz obok wiatraczka ? Blokowane takim przekrecanym haczykiem ?

 

tak to to gniazdo

 

 

ps: czarne sa szybsze

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiecie 4,95 V. Rozbierac navi czy kupic zew. antene ?

 

napiecie oki, podmien antene.

Obie wygladaja na oki, w pierwszej nie wstydza sie parametrow w drugiej nie podaja. Pierwsza ma kabel 3m druga 5m.

Wybor nalezy do Ciebie.

 

(osobiscie wybralbym 1 z wtykiem 90°)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem antene 1 - niestety dostalem z wtykiem 180° :(

No ale trudno - podlaczylem - dziala :) Czyli to jednak antene mam uwalona.

Teraz tylko jak umiejscowic ta nowa antene aby zapewnic sobie dobry odbior i w miare mozliwosci estetyczne wykonanie ? Mam nadzieje, ze nie ma koniecznosci mocowania jej na dachu ? Jakies sugestie ?

Dzieki jeszcze raz za pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by było tuż przy szybie, na środku kokpitu, lub możliwie w najwyższym punkcie pod kokpitem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ja umiescic na srodku deski przy szybie przedniej tylko nie bardzo mam patent na przeprowadzenie kabelka :/ Czy te kratki na srodku deski maja polaczenie z komora radia ? Bo mozna by nimi przeciagnac kabelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te kratki na srodku deski maja polaczenie z komora radia ?
teoretycznie dało by radę, ale chyba szkoda uszczelek.

jeśli dobrze kojarzę to kabelek ma parę metrów ...

ja bym próbował w ten sposób: położył bym atenkę tam gdzie powinna być i leciał z kabelkiem po kokpicie, w prawo tuż przy szybie, delikatnie go czymś tam wciskając, aż do słupka drzwi, tam bym próbował go przepchnąć pod kokpit, wtedy już tylko zdjęcie schowka i już ;) nie robiłem tego, bo miałem ori antenę, ale chyba nie jest to skomplikowane, kabelek przecież też nie jest aż taki grubaśny.

Może ktoś kto zakładał, ma inny sposób i coś podpowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta droga bedzie go widac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak zrobilem tak jak radziles :) Kabelek schowany pod szyba i w lewo a tam juz za schowkiem i do navi. Niestety chyba uszkodzilem antene (a raczej kabel) przy zakladaniu bo wyszukuje mi teraz 30 satelit ale laczy sie max z 1 :(

Czy ktos moze mi polecic konkretnie jakas antene ktora zrobi swoja robote w 100% ? Mysle, ze do 100 zl moze byc. Z gory dzieki ogromne (mi niestety te cyferki w opisach nic nie mowia :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności