Skocz do zawartości
Sekolah

Nie mogę otworzyć drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie zaznaczam że na mechanice się nieznam

Niemogę otworzyć drzwi od kierowcy i tylnych prawych oraz klapy bagażnika. Drzwi od kierowcy po przekręceniu kluczyka ryglują się (cypek się chowa i podnosi) ale nieotwierają się, drzwi tylne natomiast sa zamkniete (cypek tylko drga przy ryglowaniu i jest cały czas u góry tak jakby drzwi były otwarte) ale drzwi sa zamkniete tak samo klapa bagażnikaod zewnątrz sie nieotwiera. Czy może mieć z tym coś wspólnego fakt że w aucie mam od pewnego czasu wode tzn. na dywaniku za kierowca zbiera sie woda i niemogę sie jej pozbyć (to opisze w innym temacie) również w drzwiach tylnych mam przyciety kabel od cb czt to tez moze byc przeszkoda w ich otwarciu. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spróbuj zrobić takie coś:

1)Otwórz zamkiem centralnym(lub kluczem) zamek ,aby "cycek" był u góry.

2)Pociągnij za klamkę i przyjrzyj się pomiędzy klamką a wkładką zamka.

3)Cienkim śrubokrętem podważ mały plastik z linką(możesz nie widzieć linki)w klamce i przesuń go troszkę w stronę wnętrza auta i dociśnij ten plastik do klamki.

4)Jeżeli podczas próby przesunięcia tego plastiku z linką ucieknie Ci do wnętrza drzwi to nie będziesz w stanie otworzyć klamką zewnętrzną,bo to jest cięgno od klamki.Za to będziesz mógł od środka otworzyć jeżeli to było problemem.Później ,aby założyć tą linkę z plastikiem trzeba wyciągnąć wkładkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było od razu napisać że ma ***bany moduł komfortu przez to że ma wode w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuje tak zrobić

A to że niemoge otworzyć drzwi to może być wina komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn dolegliwości którą zawarłeś w topic-u może być wiele.

1. przerwane / przełamane przewody w peszlu drzwi

2. uszkodzone zamki

3. utlenione przewody

4. zalany moduł komfortu

Wszystkie powyższe punktu były poruszane na tym forum...poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po naprawie zamków zamknąłem drzwi i nie mogłem ich otworzyć, choć cemntralny je otworzył(kołek w górze) to ciągnąc za klamkę nic nie szło. Byłem z tego powody conajmniej nie pocieszony szarpnąłem z całej siły aż się otworzyły. Od tamtej pory działają normalnie. Nie wiem co było i sie nie dowiem. Spróbuj troche siłą w końcu masz do czynienia z VW, ale miej wyczucie. Stawiam raczej na jakiś problem mechaniczny niż elektronikę (komfort).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja nie mam jako tako problemu z otwarcie drzwi, ale przy zamykaniu passka przyciskiem na kluczyku nie migaja kierunki, a w czesniej migaly... co to moze byc uszkodzone albo co szwankuje/??, mam jeszcze prosbe, ze jezeli zna sie ktos na rzeczy to czy by tez nie wytlumaczyl jak jest z alarmem oryginalnym, bo z tego co sioe orientuje to zalacza sie on po zamknieciu autka, ale jak sprawdzic czy dziala sygnal??? (czy jest uzbrojony w alarm ) czekam na wasze odpowiedzi, z góry dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po naprawie zamków zamknąłem drzwi i nie mogłem ich otworzyć, choć cemntralny je otworzył(kołek w górze) to ciągnąc za klamkę nic nie szło.

Właśnie dlatego napisałem sposób,aby to naprawić :-) Miałem identyczną przyczyną po naprawie drzwi.Po prostu jak za mocno naciągniecie tą linkę z plastikiem przy klamce w pewnym momencie linka nie cofa się do końca przy zamknięciu klamki i mechanizm w zamku się nie przestawia.Jedyny sposób jest poluźnić tą linkę lub rwać tapicerkę -ale decyzję zostawiam dla Was :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam raczej na jakiś problem mechaniczny niż elektronikę (komfort).
A dlaczego skoro kolega napisał ze
Czy może mieć z tym coś wspólnego fakt że w aucie mam od pewnego czasu wode tzn. na dywaniku za kierowca zbiera sie woda i niemogę sie jej pozbyć (to opisze w innym temacie)
Wykładzina do góry wyciągnij moduł i do przelutowania przewody. Poza tym jęsli chcesz aby wszystko działało jak należy pozbądź się wody i znajdź miejsce którym się ona dostaje do auta bo z elektroniką będziesz miał cały czas kłopot. Radzę postudiować forum, na ten temat jest wiele tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykładzina do góry wyciągnij moduł i do przelutowania przewody. Poza tym jęsli chcesz aby wszystko działało jak należy pozbądź się wody i znajdź miejsce którym się ona dostaje do auta bo z elektroniką będziesz miał cały czas kłopot. Radzę postudiować forum, na ten temat jest wiele tematów.

 

Chyba jednak przynajmniej przednie drzwi to kwestia mechaniki, skoro i z kluczyka się nie chcą otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak przynajmniej przednie drzwi to kwestia mechaniki, skoro i z kluczyka się nie chcą otworzyć.
Czyli problem jest elektroniczno mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki długi podziałało drzwi przednie dzrwi otwarte Jeszcze tylko reszta ma ktos jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było od razu napisać że ma ***bany moduł komfortu przez to że ma wode w aucie.

To jest inna bajka :-) Przynajmniej kolega otworzył przednie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi się powtórzył przypadek wcześniejszy. Nie mogłem otworzyć tylnych drzwi od zewnątrz, ale od wewnątrz tak. Myślę, że elektronika nie ma tu nic do rzeczy a jedynie to:

Po prostu jak za mocno naciągniecie tą linkę z plastikiem przy klamce w pewnym momencie linka nie cofa się do końca przy zamknięciu klamki i mechanizm w zamku się nie przestawia.Jedyny sposób jest poluźnić tą linkę lub rwać tapicerkę -ale decyzję zostawiam dla Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź linkę pomiędzy klamka a zamkiem, zbyt słabo napięta nie otworzy zamka, zbyt mocno napięta zablokuje mechanizm zamka...napięcie należy więć wyważyć metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać,że jest to dosyć spory błąd podczas składania klamki lub drzwi,a w żadnej instrukcji którą miałem nie jest opisana przestroga przed mocnym naciągnięciem linki.Jak za słabo naciągnąłem to bynajmniej u mnie drzwi otwierały się ,ale pod koniec pociągnięcia klamki.Kiedy za mocno naciągnąłem drzwi idealnie się otwierały.Lekkie pociągnięcie klamki i drzwi już otwarte,ale....kilka dni minęło i się zablokowały.;)

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio naprawiałem mikrostyki i rozbierałem zamek, złożyłem go do kupi i nie mogłem otworzyć drzwi, szarpałem, szarpałem aż otworzyłem. Wczoraj męczyłem się ze 2h z zamkiem i doszedłem do wniosku, że drzwi otwierają się (wewnętrzną klamką) jak ta linka przy wkładce jest luźna (w ogóle nie podpięta)... niestety nie przyszło mi na myśl aby ją trochę po założeniu poluzować... i naciągłem ją na maksa. Już oglądałem aukcje z zamkami, jak to dobrze, że mam Was pewnie zaoszczędziłem 70 zł. Musze to sprawdzić :) Dzięki koledzy :).

 

PS. Dla kolegi dlugiiii tak czy siak należy się "pomógł" :) za opis w drugim poście :)

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

Dzisiaj rano otwierałem auto i wszystkie drzwi się otworzyły. Wszystkie też się zamykają poza lewymi tylnymi. Odbijały, jakby zamek był zamknięty. W końcu się zamknęły, ale teraz nie dają się otworzyć. Słychać że zamek się otwiera, "cycek" w drzwiach wyskakuje, ale ani z zewnątrz, ani od wewnątrz nie mogę ich otworzyć.

Jak się do nich dobrać żeby nic nie spieprzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny przypadek ale w przednich drzwiach.mi udalo sie odkrecic tapicerke i ja sciagnac okazalo sie ze wychaczyla sie linka z klamki ta ktora jest za tapicerka i niemozna bylo otworzyc auta ani od srodka ani z zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wskazywało wcześniej na tą usterkę.

Nagle nie mogę otworzyć drzwi tylnych lewych szarpiąc za zewnętrzną klamkę. (Rusza się normalnie , ale nie otwiera)

Od środka można.

Pewnie coś tam spadło , lub złamało się , tylko co ?

Postanowiłem dostać się do usterki. Odkręciłem osłonę wewnętrzną drzwi. Potem chciałem odkręcić tą blachę osłaniającą. I tu pierwszy problem. Trzeba wyjąć kołeczek przytrzymujący szybę. Zagięty drut (ala szydło) nie zdał egzaminu , dopiero wkręciłem wkręt i wyszarpałem. Kto to robił to wie o co chodzi. Szkoda ,że zdjęć nie robiłem. Myśłałem ,że już blachę po tym odkręcę , a tu kolejna przeszkoda. Ten drut od "dzyndzla" którym od wewnątz możemy zamknąc drzwi , przechodzi przez blachę i wchodzi w kierunku zamka i trzyma właśnie całą blachę przed odsłonięciem. Jedyne co mi przyszło do głowy to odkręcenie tych śrub (nie torx , więcej ząbków) z boku drzwi w okolicach klamki-zamka. Ale właśnie okazało się ,ze nie mam takich nakładek. Robotą stanęła.

Czy Ktoś może miał podobny przypadek.

A może aby naprawić tą nieotwierającą się klamkę , jest jakiś inny sposób , bez rozkręcania połowy drzwi ?

Co tam mogło się popsuć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności