Skocz do zawartości
GrzegorzEP

świece żarowe 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za odpowiedz ale poradziłem sobie po dotarciu do przekaźnika świec a właściwie przetwornicy problem znaleziony na zimnych lutach przy tranzystorkach, gdzie komputer pokazywał , że grzeje a tutaj nic nie grzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Przeczytałem wątki o świecach żarowych i nie znalazłem odpowiedzi. Mam błąd sporadyczny 3 świecy żarowej w VW Passat B6 silnik 2.0TDI 170KM oznaczenie BMR, po wykasowaniu za parę dni wraca:

 

-która to jest trzecia świeca? trzecia licząc od strony pasażera czy od strony kierowcy?

-wiadomo, żeby wymienić świece żarowe w 2.0TDI trzeba ścigać pokrywę zaworów, czy można to skręcić na starej uszczelce? czy uzbroić się w nową? ktoś to robił?

 

Dla poszukujących informacji na temat świec do silnika 2.0TDI BMR: Typ świec przychodzący oryginalnie do tego silnika to: NGK D-POWER 55 NGK CZ304 lub oryginalne ASO . Innych nie stosować bo pojawiają się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Świece liczysz w kolejności od strony rozrządu. Pokrywa zaworów ma gumową uszczelkę której nie wymieniasz, chyba że jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy potwierdzacie, że do wymiany świec żarowych w BMR trzeba zdjąć dekiel głowicy (pokrywę zaworów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba zdjąć dekiel głowicy (pokrywę zaworów)?

Tak trzeba zdjąć pokrywę zaworów, ale to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj świece daje się łatwo wykręcać, czy zdarzają się urwania?

Ja dziś przy -17stC musiałem dość długo kręcić rozrusznikiem (mimo 2-krotnego grzania), ale auto odpaliło, nie gasło i miało równiutkie obroty (nieco powyżej 1000obr.) - myśleć o zmianie świec, czy zostawić? "Check engine" mi się nie palił.

Postanowiłem też dziś wlać do zbiornika dodatek STP: http://www.stp.com.pl/produkt-21-30037_STP_Formula_do_Diesla-14-13306912407059.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj świece daje się łatwo wykręcać, czy zdarzają się urwania?

Ja dziś przy -17stC musiałem dość długo kręcić rozrusznikiem (mimo 2-krotnego grzania), ale auto odpaliło, nie gasło i miało równiutkie obroty (nieco powyżej 1000obr.) - myśleć o zmianie świec, czy zostawić? "Check engine" mi się nie palił.

Postanowiłem też dziś wlać do zbiornika dodatek STP: http://www.stp.com.pl/produkt-21-30037_STP_Formula_do_Diesla-14-13306912407059.html

Zdarzaja sie urwania, trzeba ostroznie je wykrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myśleć o zmianie świec, czy zostawić?

 

Najpierw sprawdź VAGiem czy pokazuje spaloną świecę? Ja dwa lata temu profilaktycznie zmieniłem i nie mam problemów. Dbaj o filtr ropy i stan naładowania akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś profilaktycznie, ale miałeś błędy w silniku ? Zastanawia mnie to, czy jak błędami nie sypie, to czy na pewno są sprawne świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 6 miesięcy temu VAG nie pokazywał żadnych błędów czy awarii. Paliwo tankuję w dobrych stacjach (ale w weekend doleję sobie ON ze STATOIL - podobno działa do -32stC(?)). Akumulator też jest sprawny (ma rok(?)), a pompę paliwa wraz z filtrem paliwa w silniku zmieniłem miesiąc temu.

Edytowane przez agamek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłeś profilaktycznie, ale miałeś błędy w silniku ? Zastanawia mnie to, czy jak błędami nie sypie, to czy na pewno są sprawne świeczki.

 

Tak jak napisałem. Zmieniłem profilaktycznie. Założyłem cztery oryginalne zakupione w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e ON ze STATOIL - podobno działa do -32stC(?)).

Ja tankuje golda od 6lat i w zimę nie było dnia bym nie odpalił

Co do Świec na pierwszy montaż idzie beru i przy pompowstrysku gdzie świece są w oleju nie zdarzyło się by się urwała( w ciągu tygodnia w ASO wymieniamy 2-3 komplety w CW8) robota to ok 30 min do 1 godziny A w CR-ach świece są "na zewnątrz" i mogą się urwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy -18stC BMR odpalił "od strzała". Nie robię nic ze świecami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu, mam spaloną 3 świecę. Jakie świece do 2010r. B6. CBAB 2.0 TDI CR. Jakie mają mieć oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie świece do 2010r. B6. CBAB 2.0 TDI CR. Jakie mają mieć oznaczenia.

 

Zadzwoń do ASO, podaj nr VIN i się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wymieniłem świece ale okazuje się, ze problem nie dotyczył wyłacznie ich (dwie były spalone) teraz pojawia mi się błąd sporadyczny na świecy nr 4. Po skasowaniu działa wszystko jakiś czas ( różnie czasami dzień czasami i dwa trzy tygodnie) i błąd powraca mechanik sugeruje uszkodzenie wiązki elektrycznej świec żarowych czy któryś z kolegów wie może jaki to cuś ma nr katalogowy? Na Aledrogo jest pełno do 1.9 i 2.5 ale do 2.0 nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vds.jpg

witaj, jeśli chodzi Ci o część zaznaczoną czerwonym kółkiem nr 5. nr katalogowy tej części to: 038971782C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy 2.0 TDI CR i 3.0 TDI mają te same świece? Znalazłem oryginalne świece o numerach 059 i podobną są zamienne z 03L - http://oem-shop.pl/p/15/67/swieca-zarowa-059963319m-swiece-uklad-elektryczny-zaplon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy 2.0 TDI CR i 3.0 TDI mają te same świece? Znalazłem oryginalne świece o numerach 059 i podobną są zamienne z 03L - http://oem-shop.pl/p/15/67/swieca-zarowa-059963319m-swiece-uklad-elektryczny-zaplon.html

Napisałem do nich, czy świece pasują do mojego, ich odpowiedź: "Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Tak świece żarowe z naszej oferty pasują do pojazdu o który Pan pytał. Świece te tylko w numeracji VW AG posiadają różne numery (059963319M dla V6 TDI i 03L963319A dla R4 TDI) w rzeczywistości są to świece produkowane przez BERU dla VW AG o nr GE 115."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Wymienię w tym tygodniu i dam znać czy to to samo bo cena atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności