Skocz do zawartości
GrzegorzEP

świece żarowe 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów forumowiczów!

 

W moim passacie w polowie trasy UK->Polska padl mi rozrzad. Samochod zacholowany do Polski na lawecie. Jak sie okazalo angielski mechanik przy wymianie paska uszkodzil gwint szpilki i w efekcie posypal sie silnik. Mam juz wsadzony nowy silnik. Wszystko bylo bez problemów, wróciłem z Polski do UK, a na następny dzień zapaliła mi się zólta kontrolka silnika...

Po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd:

do wymiany 4 świeca żarowa

 

Świece wymienię, ale czemu pali sie żółta kontrolka silnika, a nie sprężynka?

 

Drugie pytanie

Czy auto automatycznie wchodzi w tryb awaryjny po zapaleniu tej kontrolki czy coś podobnego bo zauważyłem, że zrobił się strasznie słaby...

Edytowane przez mareklazar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że pali się żółta kontrolka silnika to już ten typ tak ma :D ale że Twoje auto zrobiło się słabe, to napewno nie wina świecy żarowej...dodam że owa kontrolka pali się również w przypadku problemów z układem doładowania czyli turbo itd.

 

btw. tego mechanika bym za jaja powiesił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem a nigdzie nie znalazlem rozwiazania, moze ktos podpowie? Wymieniam swiece w pasku i znalazlem info ze ida swiece 4,4V lub 7V (rozeznanie wsrod swiec NGK). Znalazlem w katalogach w sieci ze do silnika BMP idzie NGK CZ104 7V wiec takie sprowadzilem i do wymiany, po wyjeciu starej swiecy okazuje sie ze siedzi tam BERU GE100 5V. Co teraz? Jaka to powinna byc swieca? Czy moge wlozyc 7V jak byly 5V? Wiem ze jak sie wlozy zamiast 7V te 4,4V to sie pala po paru dniach. Wydalem troche kasy na te swiece i wywiozlem za granice a tu sie okazuje taka niespodzianka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 7v swiece przy przekazniku 4.4v nie bedą dogrzane. Moze takze wywalac błąd świec. 7v nie spełnią swojej funkcji. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej do silnika BMP idą tylko 7V - odpowiedź z niemieckiego servisu. A że masz 5V to ktoś dał du...y, Sprawdzałeś świece ? Działają wszystkie czy tylko część ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiece byly zmieniane okolo 2 lata temu i takie mechanik wlozyl. Dwa tygodnie temu pojawil sie check engine i vag pokazal blad swiecy pierwszego cylindra, po zbadaniu miernikiem okazalo sie ze faktycznie jest spalona, pozostale jeszcze grzeja, komplet swiec czeka na wymiane tylko watpliwosc czy wlazyc te co mam, NGK D-POWER 52, CZ104 7V, ale z tego co wyczytalem takie wlasnie w tym modelu ida do pierwszego montazu. Mozliwe to by w takiej sytuacji 5V wytrwaly okolo 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam świece firmy BOSCH. Padły po kilku miesiącach.. a do tego przez głupich mechaników dałem namówić się na wymianę pompowtrysku - nowego!, bo zamiast sprawdzić czy niby nowe świece działają twierdzili, że na pewno działają i to pompowtrysk, a okazało się, że świeca ledwo działała, a po 4miesiącach umarły dwie.. Odradzam zdecydowanie! Najlepiej NGK kupywać odrazu i nie oszczędzać na świecach, bo potem można stracić dużo pieniędzy jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile tysiecy km mialy swiece bosch lub jaki okres czasu bo ja mam bosch juz 3 lata i wszystkie dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odradzam świece firmy BOSCH. Padły po kilku miesiącach.. a do tego przez głupich mechaników dałem namówić się na wymianę pompowtrysku - nowego!, bo zamiast sprawdzić czy niby nowe świece działają twierdzili, że na pewno działają i to pompowtrysk, a okazało się, że świeca ledwo działała, a po 4miesiącach umarły dwie.. Odradzam zdecydowanie! Najlepiej NGK kupywać odrazu i nie oszczędzać na świecach, bo potem można stracić dużo pieniędzy jak ja.

 

Może zła wartość świecy była dobrana i dlatego zdechły? Zgadzam się z tym żeby zakładać NGK ponieważ fabrycznie były montowane w silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile tysiecy km mialy swiece bosch lub jaki okres czasu bo ja mam bosch juz 3 lata i wszystkie dzialaja

 

Nowe z allegro (Sprawdzony gościu z Sochaczewa, który hurtowo sprzedaje) - BOSCH 0250403002 / 0 250 403 002 - do Silnika BKP. Mechanik dokładnie podał mi takie numerki, dodatkowo sprawdzałem po róznych sklepach więc świece są prawidłowe. Wymieniłem wszystkie 4.

 

Przejechałem na nich może z 5tys. Tak jak pisałem 4-5miesięcy je miałem. Mam wrażenie, że tak naprawdę od dnia zakupu już "szankowały", bo trzęsło na zimny silniku po odpaleniu, ale wmawiali mi, że to pompowtrysk, a potem dwumasa. Wszystko wymienione i dopiero na ASO powiedzieli, że to świece. Po wymianie na nowe odrazu lepiej. Niestety też na Bosh bo bałem się, że NGK x2 i x2 BOSCH będzie różnie działało, ale jak tylko odłoże troszkę więcej pieniędzy to odrazu wymienie 4x na NGK.

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGK 9826 N*52 CZ104 7V D-POWER koszt jednej sztuki 74 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nic nie pokazuje, ale jak trzęsie autem przy odpalaniu to to świece ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądały obiawy spalonych świec po wymianie nic nie telepie przy odpalaniu ;) VCDS nic nie pokazywał żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usunięcia.

Edytowane przez realisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie trochę odkopię wątek z uwagi na to że planuję wymiane świec żarowych ponieważ chyba nie były jeszcze wymieniane od nowości O.o

mam silnik 1.9 bxe podepnę się do tematu i teraz pytanie (tylko nie śmiać się ze mnie ;p ) ile świec żarowych tam jest ? 4 ? 2 ? ;x

oraz czy takie podejdą?

http://allegro.pl/swiece-zarowe-beru-vw-passat-b6-1-9tdi-105km-77kw-i4566235051.html

 

 

czy lepiej szukać boscha ?

 

 

---

edit:

może ktoś jakąs fote poglądową ma gdzie one się znajdują pod maską :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik 4 cylindrowy więc świece są 4:)

świece z allegro będą pasowały. W Twoim silniku świeczki są praktycznie na wierzchu, tylko końcówki przewodów trzeba ściągnąć. Tylko jak sam chcesz wymieniać radzę uważać żebyś nei ukręcił, bo będzie to najdroższa wymiana w Twoim życiu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sam nie ;) ja raczej jestem mało kumaty w tych sprawach a nawet narzędzi nie mam odpowiednich O.o

planuję ponieważ po odpaleniu autem jakąś chwilę telepie mi autem ;/ silnik nierówno pracuje co czuć i potem jest ok...

pompki mechanik stwierdzil ze ok więc sam już nie wiem co, może świece...

Weso a u Ciebie jaka cena za 4 szt? jak coś to priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no sam nie ;) ja raczej jestem mało kumaty w tych sprawach a nawet narzędzi nie mam odpowiednich O.o

planuję ponieważ po odpaleniu autem jakąś chwilę telepie mi autem ;/ silnik nierówno pracuje co czuć i potem jest ok...

pompki mechanik stwierdzil ze ok więc sam już nie wiem co, może świece...

Weso a u Ciebie jaka cena za 4 szt? jak coś to priv

 

To może przed wymianą sprawdź świece komputerem czy są sprawne? Chociaż profilktycznie wymień razem z filtrem ropy i będziesz miał spokój w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , problem ze świecami żarowymi świece dobre a nie grzeją ciężko odpala rano , spiralka gaśnie , brak błędów a po sprawdzeniu brak napięcia na świecach w czasie kiedy maja grzać , , pytanie gdzie zlokalizuje sterownik do tych świec ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności