Skocz do zawartości
mirek7009

nie można otworzyć drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

vadne jes lanko : 3C8 837 017 A cena jest 9,8 eur

 

potom treba:

 

1. demotovat tapacir dvery: file.php?id=174795&mode=view

2. odobrat zamok a klucku: file.php?id=217101

3. vybrat sklo

4. odobrat cely plech - blachu ( kde je reproduktor a motorcek na sklo )

5. vymenit diel oznaceny cervenou sipkou file.php?id=42887&mode=view

 

poskladat napat v opacnom postupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vadne jes lanko : 3C8 837 017 A cena jest 9,8 eur

 

potom treba:

 

1. demotovat tapacir dvery: file.php?id=174795&mode=view

2. odobrat zamok a klucku: file.php?id=217101

3. vybrat sklo

4. odobrat cely plech - blachu ( kde je reproduktor a motorcek na sklo )

5. vymenit diel oznaceny cervenou sipkou file.php?id=42887&mode=view

 

poskladat napat v opacnom postupe.

dzięki za kilka fotek jak narazie wszystko jest ok ale wrazie czego wiem już jak się zabrać za rozbieranie tapicerki

pozdrawiam

przy okazji WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem drzwi, lakierowałem drzwi i musiałem ściągnąć klamkę jak ja ściągałem to uszkodziłem ząbek przy mocowaniu klamki, i zakupiłem używkę na allegro, ale pan przysłał mi od anglika, przy złożeniu wszystko gra otwierają się od środka i od zewnątrz, ale jak zamknę auto pilotem to nie mogę z zewnątrz ich otworzyć. Czy ktoś miał tak przypadek potrzebuje porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z otwieraniem drzwi, lakierowałem drzwi i musiałem ściągnąć klamkę jak ja ściągałem to uszkodziłem ząbek przy mocowaniu klamki, i zakupiłem używkę na allegro, ale pan przysłał mi od anglika, przy złożeniu wszystko gra otwierają się od środka i od zewnątrz, ale jak zamknę auto pilotem to nie mogę z zewnątrz ich otworzyć. Czy ktoś miał tak przypadek potrzebuje porady
otwórz okno, zamknij drzwi, jednoczśnie pociągnij za klmkę wewnętrzną i zewnętrzną powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne, nie można montować mocowania klamki "Mostek" z anglika,bo inaczej naciąga linkę i nie działa otwieranie drzwi. Kupiłem nowe w aso za 114zł i gra gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie, jako NOWY nie mogę wyszukać informacji jak zlokalizować usterkę w drzwiach przednich - lewych w passacie b6 2.0 TDI 2006r. Mianowicie: do dzisiaj było wszystko ok. zamknąłem samochód pilotem- zadziałało, następnie ja do otwierania- wszystko zadziałało prócz drzwi od kierowcy. Co mogę stwierdzić na już; mogę zamykać i otwierać kluczykiem oraz działają głośniki, Szyby, lusterka tylna klapa, wlew paliwa, centralny od wewnątrz nawet kierunkowskaz - nie działają. (centralny z pilota tez się nie odzywa) Wcześniej po zamknięciu lub otworzeniu pilotem zaświecały się kierunkowskazy . POMOCY.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość exter25
otwórz okno, zamknij drzwi, jednoczśnie pociągnij za klmkę wewnętrzną i zewnętrzną powinno zadziałać.

 

Witam, otwierałem auto z pilota i prawdopodobnie w czasie otwierania centralki pociągnąłem za klamkę no i amba fatima - nie dało rady otworzyć z zewnątrz, oczywiście od środka było można. Miałem jechać do mechanika ale tknęło mnie aby zaglądnąć na forum. Po przeczytaniu tego postu zrobiłem tak jak kolega opisał czyli pociągnąłem za dwie klamki w tym samym czasie, o dziwo pomogło. Dziękuję koledze za podpowiedź i pozdrawiam wszystkich.

Chwała niemieckiej precyzji 8))) i polskim cudotwórcom.

Wesołych Świąt wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwórz okno, zamknij drzwi, jednoczśnie pociągnij za klmkę wewnętrzną i zewnętrzną powinno zadziałać.

 

probowalem i nic to nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym ze drzwi kierowcy nie zamykają się na 1 ząbek czyli jak się je lekko popchnie to się nie raz zamkną a nieraz nie dopiero jak je mocniej popchnę to zamkna się normalnie cale a przy tym dźwięk zamykania zamka jest inny niż w 3 pozostałych Czy zamek jest do wymiany czy cos się da podregulować bo nie wiem co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem...

rozebralem boczek, poskladalem wszystko tak jak trzeba, bylo wporzadku do momentu jak zalozylem szybe i ta ochronna blache.... znowu to samo.... z tym, ze zamek przez klamke zewnetrzna otwiera sie dopiero wtedy, gdy otworze od wewnatrz, jezeli po zamknieciu centralnym i otwarciu nie otworze drzwi od wewnatrz, to z zewnatrz nie ma szans.... kolega powiedzial mi, zebym szukal drugiego zamka, gdy znalazlem oferty na allegro sprzedawcy pytaja sie ile pinow ma wejscie do zamka.... rece zalamuje, bo nie chce mi sie znowu paprac z boczkiem, po to, zeby zobaczyc ile ma pinow, czy ktos moze wie ile ta wersja europejska ma pinow, a moze jakis zloty srodek na ten problem ktos ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam, ktos sie orientuje w tych pinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam, ktos sie orientuje w tych pinach?

Najlepiej rozbierz jeszcze raz , będziesz miał pewność co do ilości pinów w zamku który zakupisz :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też to mam, ciągnę obie klamki aż coś "wskoczy, zaskoczy" i robi się większy opór na klamce zewnętrznej i działa.... lecz jest to czasochłonne ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po ponad 2miesiacach, kiedy zrobilo sie troszeczke cieplej.... mialem okazje zajrzec do tej klamki

po zamontowaniu drugiego zamka... bylo to samo, drzwi sie nie otwieraly, jakas masakra.... bo nie dosc, ze czekalem na nowy zamek 3tyg i mialem spor ze sprzedajacym, to nie dostalem wszystkiego co zamowilem, a chcialem jeszcze wszelkie plastikowe elementy dolaczone do zamka...

okazalo sie..., ze linka zewnetrznej klamki ma jakis maly opor, zamek nie odbijal do konca... brakowalo mu jakis 3mm

napryskalem do liniki wd, cuuudowny srodek :D i wszystko smiga....

jednak dla wlasnego bezpieczenstwa, nowa linka w drodze...

 

aaa... ii zamek europejski /lewy przód/ ma wejscie na 9PIN

angole 7PIN

stad roznice w cenie zamka dosc duze

Edytowane przez hiho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z otwieraniem drzwi kierowcy od zewnątrz przy niewielkich mrozach, przy temp. dodatniej wszystko działa. Od wewnątrz otwierają się bez żadnego problemu. Klamka tak jak by nie chciała wyjść do końca. Przy pierwszym otwarciu od środka drzwi nie chcą się zamknąć, zamek nie zaskakuje, zamykam z pilota, otwieram i zamek oddaje i już ok, ale z zewnątrz nadal nie idzie otworzyć. Jedni mówią żeby wymienić zamek, bo siada, inni że cięgno bowdena.

Podejrzewam że też mieliście takie problemy i macie jakieś rozwiązania.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem nieotwierania drzwi kierowcy z zewnątrz rozwiązałem następująco:

 

1. szyby przednie w dół pilotem

2. otwarcie drzwi kierowcy klamką wewnętrzną i trzymanie klamki wewnętrznej w położeniu "otwarte"

 

3. trzymając klamkę wewnętrzną w położeniu "otwarte" dwa/trzy razy pociągam za klamkę zewnętrzną - słychać cichy "trzask" i klamka zewnętrzna przemieszcza się z normalnym oporem, ciągnie linkę/cięgno otwierania drzwi z zewnątrz.

:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po ściągnięciu boczka można przesmarować linkę czy trzeba demontować coś więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności