Skocz do zawartości
mirek7009

nie można otworzyć drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy zdarzyło mi się że nie mogłem z zewnątrz otworzyć drzwi od kierowcy od środka bez problemu, może ktoś już się z tym bawił,czy dużo roboty z tapicerką,chyba że to coś innego niż sam zamek może jakaś elektronika

Edytowane przez mirek7009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toraczej cos z kalmka nie tak ale i tak musisz boczek sciagac wiec zobaczysz co go boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że linka od klamki wewnętrznej wyczepiła się z takiej plastikowej prowadnicy-tuż za klamką. Zdemontuj boczek i jeśli to jest to, o czym piszę, to nie będzie problemu z poprawieniem tej linki i umieszczeniem jej we właściwym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6-tki tak mają... u mnie to samo u wielu użytkowników to samo więc spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na forum - kwestia wymiany linki (czy czegoś podobnego) za ok 100 zł. - jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tydzień wracam znad morza i spróbuje się tym pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb tam jakimś śrubokrętem. U mnie pomogło odziwo ;) Są otwory technologiczne, zaślepka wkładki etc. Moze u ciebie tez pomoze na czas powrotu z nad morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z małego urlopu znad naszego morza było bajecznie drzwi otwierają się cały czas(przeczytałem w którymś poscie że wystarczy klilka razy zamknąć i otworzyć i powinna linka wskoczyć na swoje miejsce-zadziałało)

ale "nie chwal dnia przed zachodem" pożyjemy zobaczymy

pozdrawiam

P.S.

zmieniłem tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem tak ,ze 2 razy mi sie nie otwieraly drzwi kierowcy, raz drzwi pasazera i raz pasazera z tylu. Wszystkie sie otwieraly normalnie od srodka i najczesciej mijalo po kilku dniach do tygodnia. Magiczne te nasze b6;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leryjery

również nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy z zewnątrz i okazało się,że to nie zamek lecz linka się przytarła - wystarczyło trochę WD - 40 tyle,że trzeba było zdjąć tapicerkę z drzwi ale jakoś się dało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też maielm ten problem lecz po kilku dniach sam się naprawil mysle ze byla to wina centralnego zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie problem był taki: Jeśli ktoś pociągnął za klamkę drzwi kierowcy przy zamkniętym aucie (Centr. + alarm) to mimo otwarcia 2x kluczykiem zamek cent. otworzył wszystkie drzwi ale nie od strony kierowcy. Klamka luźno chodziła. Mimo ponownego zamknięcia i otwarcia centralki klamka cały czas była luźna i nie dawało się otworzyć drzwi z zewnątrz.

Kiedyś tak to mnie wnerwiło, że walnąłem drzwiami od kierowcy (po wcześniejszym ich otwarciu przez okno klamką od środka). Po takim czaśnięciu drzwi dawały się normalnie otwierać.

Byłem w serwisie VW i mówiłem im o tym, troszkę się roześmiali.

Teraz wiem że jak się coś zatnie to trzeba pierd.....

Obecnie mam problem z zamykaniem (autko nie garażowane) na mrozie nie zamyka drzwi od kierowcy tzn. przy puszczeniu drzwi on je odbije jak by coś było w zamku. Po sprawdzeniu okazuje się że oblodzony jest zamek drzwi.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tam mam i to często. W momencie jak otwieram drzwi i w tym momencie ktoś złapie za klamkę, to ****... drzwi już się z zewnątrz nie otworzą. Z wewnątrz nie ma problem, ale z zewnątrz klamka dośc "luźno" chodzi.

Panowie, jako że stało się to nie pierwszy raz i do tej pory zawsze jeździłem do znajomego magika - blacharza który kasował mnie 5 dych za usługę, nadszedł najwyższy czas aby problem rozwiązać samemu :mad:

 

Czy możecie mi opisać jak tą usterkę usuwaliście? Nigdy nie miałem czasu stać nad mechanikiem i patrzeć jak on to robi bo przeważnie auto zostawiałem tam na cały dzień i on w wolnej chwili mi to robił a on z kolei mówi żebym się za to sam nie zabierał. Pewnie się cieszy że złapał naiwniaka co mu tak łatwo 5 dyszek wypłaca a jak znam życie to pewnie średni inteligentny szympans da rade to naprawić :)

 

Pozdrawiam

Piotrekole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tam mam i to często. W momencie jak otwieram drzwi i w tym momencie ktoś złapie za klamkę, to ****... drzwi już się z zewnątrz nie otworzą.
To akurat jest normalne, nadusisz zamykanie, auto sie zamknie i za chwile znow otworzysz i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale to już trwa kilka dni. Próbowałem otwierać, zamykać, otwierać, zamykać i nic nie pomaga.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro walnij drzwiami - zamykając je. U mnie pomaga za każdym razem. Oczywiście tymi które się nie chcą otwierać klamką z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten przypadek tuż przed kupnem auta. Pech chciał że stało to się w ASO podczas sprawdzania auta :D.

Panowie z ASO powiedzieli że to standard w B6 - tzw niedoruba technologiczna i należy wymienić ciągno zamka i zamek!!! (po co zamek tego nie wiem ) ale koszt części w ASO to 30 + 400!!!

Tak więc każdego właściciela B6 prędzej czy później to dopadnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na początku grudnia (drzwi kierowcy). Po tygodniu akrobacji z otwieraniem drzwi od strony pasażera odstawiłem samochód do serwisu. Po oczyszczeniu i przesmarowaniu mechanizmu i oczywiście oskubaniu 200zł drzwi się otwierają normalnie. Podejrzewają że winny jest zamek, ewentualna wymiana 400zł + 300zł wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) Ja to już miałem wiele razy i z tego co widzę 50 zł które na to wydawałem to wcale nie tak dużo :)

Tak czy inaczej - trzaskanie, przeklinanie, szarpanie, otwieranie i zamykanie z pilota nie pomaga. Po świetach biorę się za to sam, a co?!?!?!? :)

Dam Wam znać jak mi poszło. Muszę tylko znaleźć instrukcje rozbierania tapicerki z drzwi:638:

 

Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie rozebrałem boczek drzwi i się okazało że Cięgno zamka - klamki zewnętrznej jest uszkodzone. Uszkodzony jest pancerz. Do wnętrza pancerza dostawała się wilgoć i to powodowało przymarzanie i blokadę klamki. Cięgno zamówiłem na Allegro (oryginalne) 49 zł. + przesyłka. W serwisie (śmieszne) ale tylko 36 zł. Niestety nie wysyłają pod wskazany adres. Zamek przesmarowałem i zabieram się do składania. Dodam tylko że prowadnice szyby są nitowane do metalowego boku drzwi więc nitownica i kilka nitów jest niezbędne. A no i kołki w tych boczkach to głupi wymyślił. Na szczęście ktoś mądrzejszy wymyślił klej do klejenia na gorąco. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności