Skocz do zawartości
frhuman

napinacz łańcucha AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z napinaczem łańcucha rozrządu w moim Passacie. Otóż przy uruchamianiu go na zimnym silniku strasznie nim szarpie tzn. silnikiem. W kabinie jest to bardzo wyczuwalne. Z tego co poczytałem w napinaczu tym jest ciśnienie takie jak w silniku. Po ostatnich oględzinach zauważyłem wyciek oleju pokazany na zdjęciu. Czy jest jakiś sposób aby usunąć ten wyciek który najprawdopodobniej jest przyczyną tego szarpania silnika przez ok 10-20 sekund po odpaleniu. Czy zmuszony jestem wymienić ten napinacz, który jak zapewne wiecie dostępny jest jedynie w serwisie a jego cena jest najzwyczajniej zabójcza. Proszę o poradę. Pozdrawiam

nap1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

U mnie tez sie poci w tym miejscu i nic nie szarpie przy rozruchu. Pewny jesteś że jest to przyczyna napinacza łąńcuszka. Jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

112 tyś. na 100% real bo auto jest salonowe. Mechanik powiedział że to wina tego że napinacz nie trzyma ciśnienia i dlatego tak szarpie silnikiem. Zresztą słychać hałas łańcucha przy odpaleniu na zimnym silniku. Napinacz jest w zasadzie nowy bo założony ok 2 miesiące temu. VAG nie pokazuje żadnych błędów. Wszystkie elementy z tyłu są zalane olejem łącznie ze skrzynia biegów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek ma 220 tyś km przebiegu i jeszcze łańcuszka nie słychać. Na zimnym to normalne że go słychać przez krótką chwile. Wymień uszczelkę i zobaczysz co się będzie działo. Ktoś na forum już wymieniał uszczelkę, tylko nie pamiętam czy jest ona zintegrowana z uszczelką pod dekiel pokrywy zaworów czy to jest osobna uszczelka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś sposób aby usunąć ten wyciek który najprawdopodobniej jest przyczyną tego szarpania silnika
uszelki kosztują ok 35pln , są tam dwie sztuki Edytowane przez miron77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem co ma "trzymanie ciśnienia" do szarpania? :| Z resztą, nie znalazłem informacji potwierdzającej to, że napinacz jest faktycznie używany dopóki silnik nie osiągnie temperatury znamionowej... (na zimno sterownik walczy o utrzymanie biegu jałowego, a nie o środowisko - stąd mamy włączoną pompę i mocno wzbogaconą mieszankę -> nie interesuje nas żeby spaliny "zostawały" w komorze spalania, bo to tylko utrudniłoby rozruch zimnego silnika - napinacz pozostaje w pozycji spoczynkowej), więc raczej nie tutaj bym szukał, tylko w nieszczelności, uszkodzonej pompie powietrza (secondary air injection), padniętej przepływce lub instalacji gazowej (ale nie powiedziałeś, że masz, więc to pewnie nie to...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływka jest nowa i z nią wszystko ok. Nie mam instalacji gazowej. Dziś znalazłem jeszcze informację, że problem może być w tym, że wariuje czujnik temperatury, który defacto jest pod napinaczem i możliwe że głupieje bo jest zalany olejem. Ale rodzi się pytanie czy nie powinien tez wariować na ciepłym silniku. Szarpanie występuje tylko gdy samochód postoi kilka godzin na dworze bądź całą noc w garażu czyli na zupełnie wystudzonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

log... komputer w garść. Na zimnym silniku pokaż jak wygląda przepływka na luzie (nie pisz proszę, że wszystko ok, "bo wymieniłeś" - a jeśli wymieniłeś na uszkodzoną? albo nie ten model - tylko z logu się dowiesz). Czujnik temperatury nie jest zalany olejem, z resztą nie ma jak być. Włączysz VAGa i sprawdzisz ile wynosi temperatura silnika (na zgaszonym, zimnym silniku). Problemy z czujnikiem temperatury oznaczałyby też brak ssania (czyli od razu na zimno obroty wskakiwałyby na 900obr, zamiast powoli, płynnie opadać z 1300 w dół).

 

Kiedyś jeszcze koledzy opisywali problem z szarpaniem powodowanym uszkodzonym zaworem sterującym dopływem powietrza do bloku silnika - wspomniany przeze mnie wcześniej secondary air injection - ale to by wywaliło kilka ciekawych błędów, a o błędach nic nie piszesz (zakładam, że sprawdziłeś, bo to pierwsza rzecz, którą się robi jak passatowi coś dolega).

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem nie ma żadnego błędu. Poprostu nic. Odpalam szarpie przez chwilę i to czasami dość mocno. Po chwili przestaje i to wszystko. Myślałem o tym czujniku z tyłu silnika ale skoro go wykluczasz to posprawdzam co radzisz. A w przypadku tej pompy powietrza to da się ją jakoś VAG-iem sprawdzić??

 

A odnośnie tego wycieku z napinacza??

 

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

 

Dodam może jeszcze, że w trakcie tego szarpania silnikiem nie ma czegoś takiego jak falowanie obrotów. Wskazówka obrotomierza stoi w miejscu 1200 obr i dopiero jak wyłącza się ssanie to schodzi płynnie na 800.

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to ze znaczkiem audi to jest ten napinacz? Ja tam miałem całe zalane olejem... Wytarłem to i od dłuższego czasu nie mam tam oleju. Tyle, że u mnie delikatnie się poci pod uszczelką zaworów. Przebieg 93 tysiące km.

 

Mi dokłądnie tak samo jak tobie, czasem poszarpuje silnikiem, ale nie zawsze i robiłem już różne rzeczy, ale dalej jest to samo. Tylko u mnie jest lpg i więcej mozliwości, a podejrzewany jest reduktor, który przepuszcza podciśnieniem trochę gazu do kolektora ssącego i rano musi przepalić lpg+pb i pupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napinacz jest VW. Bynajmniej posiada właściwe oznaczenia. Z tego co się zorientowałem to nie ma podróbek ani zamienników. Ostatnio na allegro się pojawiły choć nie wiem jakim cudem ale wszystkie mają numer 058109088H choć nie wiem czego te literki ostatnie dotyczą. Prawdopodobnie to tylko oznaczenie firmowe dotyczące roku produkcji. Po jakimś czasie wychodzi nowa partia części i literka już się zmienia ale głowy nie dam. Jest tu sporo ludzi którzy się na tym znają więc zapewne mogą się wypowiedzieć co do tych oznaczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie pamiętam czy jest ona zintegrowana z uszczelką pod dekiel pokrywy zaworów czy to jest osobna uszczelka..

 

Jeśli chodzi o uszczelke pod napinaczem nie jest ona zintegrowana z uszczelką pokrywy zaworów.

 

Cytat:

Napisał frhuman

Czy jest jakiś sposób aby usunąć ten wyciek który najprawdopodobniej jest przyczyną tego szarpania silnika

uszelki kosztują ok 35pln , są tam dwie sztuki

 

Ale frhuman nie pokazał na zdjęciu uszczelki pod napinaczem o której prawdopodobnie ty mówsz tylko wyciek z elementu najprawdopodobniej nierozbieralnego lub nie tak łatwo rozbieralnego. Co do ceny uszczelki pod napinacz masz racje ale wątpie żeby ciekło zdołu do góry. tam ewidentnie cieknie z góry. ;)

 

 

A co do szarpania przez uciekający olej moim zdaniem to nie to mi ciekło ostro z pod napinacza a nic nie szarpało a teoretycznie powinno jeżeli takie są obiawy jak przecieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wygląda tak jak na foto. Kompletna Erlinga 30 PLN w Intercars

uszczelka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak ale ja bym w tej cenie nie kupował w IC w ASO zapłaciłem w czerwcu za nią 35 zł. Jakoś uszczelki z IC , carsmot, elit, itp. nie przekonują mnie.

 

PS dziś koleszka powiedział że w IC za tą uszczelke dał 80 zł ze zniżkami :/ fakt dostał odemnie joby ale dziwne :-) a mu wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo kosztuje 30,5 PLN a ja po rabacie zapłaciłem 25. Może kolega ma jakieś inne rabaty. W serwisie za tą uszczelkę krzyknęli coś ok 50 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek wrzucam log o którym wspominałeś. Gdybyś mógł rzucić okiem to byłbym wdzięczny.

LOG-01-002-xxx-xxx.xls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marecek wrzucam log o którym wspominałeś. Gdybyś mógł rzucić okiem to byłbym wdzięczny.

wrzuc te logi tutaj http://rtnet.pl/vaglog/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnośnie napinacza: Czy płukanka silnika mogłaby mu zaszkodzić?

Dodam że jest nowy tzn 25 tyś. przejechane. Jakie są jeszcze objawy jego uszkodzenia oprócz klepania na rozgrzanym silniku? Pytam bo zrobiłem płukankę miesiąc temu i nie chciałbym go uszkodzić (powód: podejrzenie zapieczenia pierścieni auto cały żywot jeździło na Castrolu)

Wiem że kolejność powinna być odwrotna ale cóż stało się....sugerowałem się że ponieważ jest nowy więc nic nie powinno się stać ale wolę upewnić się od znawców.

Stukania czy klepania nie słychać jedynie przy niskich temp w zimie przy odpalaniu przez sek słychać jakiś warkot, jedną szklankę chyba leciutko słychać na rozgrzanym ale to było od kiedy go mam (4 lata)

Pierwszy raz jak robiłem płukankę (3 lata wstecz) to poleciał stary napinacz ale on miał nalatane 180tyś i było już go słychać na rozgrzanym więc mu tylko zaszkodziłem bo klepał jeszcze głośniej (też dziwne dlaczego?)

Teraz mam nowy (25tyś) i po prostu pytam z ciekawości...zalany olej Amsoil 5w40 wcześniej Liqui Moly 5w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności