Skocz do zawartości
frhuman

napinacz łańcucha AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał czy zamiennik ?

 

Oryginał z ASO 2000zł mnie kosztował:kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów... mam do Was pytanie odnośnie napinacza łańcucha wałków rozrządu... czy ktoś ma jakieś dojście do niego?

bo za oryginał w aso życzą sobie 2350zł ... masakra a za łańcuch 340 ... a może ktoś stosował zamiennik ? boi jest za 1350 + łańcuch 170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów... mam do Was pytanie odnośnie napinacza łańcucha wałków rozrządu... czy ktoś ma jakieś dojście do niego?

bo za oryginał w aso życzą sobie 2350zł ... masakra a za łańcuch 340 ... a może ktoś stosował zamiennik ? boi jest za 1350 + łańcuch 170

 

Musze Cię zmartwić kolego ale na tym nie zaoszczędzisz, wszystkie próby "ratowania się" tańszymi zamiennikami kończą się tym że albo kupisz w końcu ori po roku albo sprzedasz auto.

Jak interesuje Cię też łańcuch to mam ori z przebiegiem 25tyś za 80zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dostęp do samych ślizgów napinacza łańcucha rozrządu.

 

- 2 ślizgi, (110zł)

- 2 ślizgi + przyrząd do demontażu VAG 3366 napinacza, (140zł)

- 2 ślizgi + uszczelki oraz przyrząd do demontażu VAG 3366 napinacza. (170zł)

 

Wszystko w oryginalnym opakowaniu.

 

Zestawy pasują do:

ADR * AEB * AGN * AGU * AJL * AJH * AJQ * APX * APT * APG * APP * AQA * ARZ * APY * AMK * APH * ARG * ARK * AFY * ANB * APU * AWC * AWT * AVJ *ARY * AUQ * AUL * AWP * ATC * AMU * AVC * AWU * AWV * ARX * BAM i innych.

 

Napinacz przeważnie nie kończy swojego żywotu tylko ślizgi się wycierają. Wymiana samych ślizgów jest spooooro tańsza niż wymiana na oryginalny lub zamiennik nie wiadomo jakiej jakośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze Cię zmartwić kolego ale na tym nie zaoszczędzisz, wszystkie próby "ratowania się" tańszymi zamiennikami kończą się tym że albo kupisz w końcu ori po roku albo sprzedasz auto.

Jak interesuje Cię też łańcuch to mam ori z przebiegiem 25tyś za 80zł.

 

nie chcę oszczędzać bo tak przypuszczam że kupując oryginał będzie to "jakiś czas latać" ale nie za taką kwotę ... bardziej mi chodzi o jakiś namiar na te części ale może ktoś ma dojście bądź wie gdzie można dostać taniej bo ta cena przeraza ..... sumam sumaru z uszczelkami i pierdołami wyjdzie 2900+- a gdzie jeszcze robocizna ... 1/3 samochodu wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej nie znajdziesz...

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088K&action=katalog&kat=5&x=14&y=25 + łańcuch ode mnie:jasne + 100zł wszystkie uszczelki + robocizna = 2400zł

chyba że trafisz używkę w dobrym stanie ale to jak wygrać w totka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taniej nie znajdziesz...

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=058109088K&action=katalog&kat=5&x=14&y=25 + łańcuch ode mnie:jasne + 100zł wszystkie uszczelki + robocizna = 2400zł

chyba że trafisz używkę w dobrym stanie ale to jak wygrać w totka...

 

 

no niestety kolego ale do jeleniej góry mam za daleko ale cena atrakcyjna z łańcuchem ... rozumiem że też oryginał? i do tego uszczelki pod pokrywę zaworów i pod ten napinacz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chcę oszczędzać bo tak przypuszczam że kupując oryginał będzie to "jakiś czas latać" ale nie za taką kwotę ... bardziej mi chodzi o jakiś namiar na te części ale może ktoś ma dojście bądź wie gdzie można dostać taniej bo ta cena przeraza ..... sumam sumaru z uszczelkami i pierdołami wyjdzie 2900+- a gdzie jeszcze robocizna ... 1/3 samochodu wartości

 

Serio? Kupujecie 1 część której wartości wynosi 1/4 czasem 1/2 lub 1/3 wartosci auta?? :blady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio? Kupujecie 1 część której wartości wynosi 1/4 czasem 1/2 lub 1/3 wartosci auta?? :blady

 

a jakie masz wyjście?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a w ogóle jak poznać oryginał od podróby w tym temacie tak z ciekawości? i jaka firma produkuje oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niestety kolego ale do jeleniej góry mam za daleko ale cena atrakcyjna z łańcuchem ... rozumiem że też oryginał? i do tego uszczelki pod pokrywę zaworów i pod ten napinacz tak?

 

To nie jest sklep w JG, zamawiasz i wysyłają Ci towar.

łańcuch masz u mnie ori (z przebiegiem 25tyś) który jak się okazało nie potrzebnie wymieniłem, wszystkie uszczelki Pod napinacz i pod dekiel ) dostaniesz w IC za około 100zł

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki super dziękuję za info...

 

a mam jeszcze pytanko czy to jest oryginał czy nie ?? bo znalazł ktoś ten sklep

 

http://www.pompapaliwa.pl/napinacze-lancucha-i-paska-rozrzadu/3001-napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-skoda-seat-058109088h-058109088d-058109088e-058109088k.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat napinaczy do 1.8T wałkowany był setki razy na wielu forach...dla mnie to nie jest oryginał mimo że na zdjęciu wygląda wzorowo i ta ich roczna gwarancja która NIC nie znaczy, bo i tak jej nie wyegzekwujesz... tyle samo kosztuje jakieś "febi" w IC.

Tak jak pisałem wcześniej, chcesz zatrzymać auto na dłużej, to tylko oryginał przeżyje resztę dni Twojego auta albo "młoda" używka.

Na inne wynalazki szkoda nerwów i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat napinaczy do 1.8T wałkowany był setki razy na wielu forach...dla mnie to nie jest oryginał mimo że na zdjęciu wygląda wzorowo i ta ich roczna gwarancja która NIC nie znaczy, bo i tak jej nie wyegzekwujesz... tyle samo kosztuje jakieś "febi" w IC.

Tak jak pisałem wcześniej, chcesz zatrzymać auto na dłużej, to tylko oryginał przeżyje resztę dni Twojego auta albo "młoda" używka.

Na inne wynalazki szkoda nerwów i kasy.

 

ok dziękuję za odpowiedź .... no to niestety będę musiał 2k wyłożyć bo mam zamiar nim polatać jeszcze... a jakie miałeś objawy że wymiana była konieczna??

 

bo u mnie to jest tak.... odpala idealnie a po 10sek. po odpaleniu kuleje ... przez ok 30-40 sek .... potem jak ręką odjął .... silnik pracuje idealnie gładziutko.... grzechot z okolic podszybia i mechanik mówi że to na 10000% to ten napinacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku "grzechotka" była tylko przy odpalaniu i to nie ważne zimą czy latem, potem na rozgrzanym lekko popukiwał aż w reszcie napierdzielał jak diesel, wtedy przed jego wymianą zrobiłem jeszcze sobie płukankę silnika co go dobiło bo aż strach było jeździć z takimi hałasami....to był dźwięk przewracających się śrubek w garnku tyle że 100 razy głośniej!

Ja nie żałuję tej kasy wydanej, zawsze kupuje tylko oryginalne części i mam wieczny spokój...zabawiłem się kiedyś z nieoryginalną pompą oleju i poduszkami pod skrzynie efekt?

Pompa po półtora roku do śmieci a poduszki przyprawiały mnie przez miesiąc o ból głowy i zaśmieciłem pół tego forum z prośbą o pomoc co jest nie tak z tymi wibracjami.

W końcu podmieniłem używkę ale ori i nastała błoga cisza!!

I już nie eksperymentuje z tanizną!!

Dla mnie głupotą jest pozbywanie się auta kiedy szykują się wydatki ....chcąc zaoszczędzić sobie kosztów pozbywamy się go i kupujemy inne auto i wpadamy tak czy siak w jeszcze większe czasami koszta bo nie wiadomo co kupujemy.

Zgodnie z powiedzeniem: Chytry traci dwa razy:chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Datę ostatniego posta widzialem☺ Czy ktoś z użytkowników 1.8t AWT zamienił napinacz z wtyczką na taki bez wtyczki. Na forum A4 userzy którzy użytkują 1.8t wywalaja to dziadostwo i wstawiają napinacz bez wtyki, również w AWT. Mamy tu na forum kogoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności