Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Autor tego tematu pisal wczesniej ze mu chodzi o lulture pracy,a nie o kilowanie benzyna Tdi,no ale niektorzy nie umieja czytac z sensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

ZUSE poganiaj więc sobie z seryjnym 245 km tfsi i miłej zabawy.....[jak podkręcony to podkręcony]

Jeśli ktoś robi duże przebiegi zdecydowanie wybiera diesla ale jeśli nie jest to argument przy zakupie to polecam benzynkę ..... nieco drożej ale ciszej i dynamicznie a o gazie nie rozmawiajmy.......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke sie panowie nie zrozumielismy....no ale coz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! panowie co tam kultura pracy , charakterystyka pracy jest najwazniejsza . TDI ma krótki zakres użytecznych obrotów( z reszta mozna przyjąc ze kazdy turbodiesel w porównaniu zturbobenzyną), a jak wiadomo mi z testów , bo niestety nie miałem przyjemności przejechac sie 2.0 TFSI w czymkolwiek VAGa, to silnik o jednym z najlepszych na swiecie zakresów obrotów uzytecznych bo zakres uzytecznych pokrywa sie z zakresem najefektywniejszych!!!!!!!!!) . wystarczy spojrzec na wykres krzywej momentu i mocy, zeby sobie odpowiedziec, którym autem bedzi sie jezdziło przyjemniej .z tego co pamiętam to w 2.0 TFSI : od 2000- 5000 obr maxymalny moment , moc przy 5000-6000 tys , przecież to wymarzona charakrterystyka silnika , ponad 3000 obr maxymalnego momentu i jeszcze ta sama jego wartość przy szczycie mocy , 4000 obr ostrego ciągu : jestem co prawda miłosnikiem wiertarek ,ale coś tajkiego tez chyba warto przeżyc: miodzio!!!!!!!! ja bym nie miał watpliwosci : 2.0 TFSI ,ale bez gazu oczywiście . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja dorzucę swoje trzy grosze.

Każdy gazownik od razu powinien Cię wygnać z zakładu.

Wiadomo że zawsze trafi się kolo który chce zarobić i zamontuje instalkę do bezpośredniego wtrysku.

 

Większość instalatorów wie że w takim zagazowanym silniku wtryskiwacze padają po 15-20 tys.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

B6 FSI 2,00 rok 2007 .

Jak sadzicie czy da radę tu zamontować instalacje gazową ??

Słyszałem ze nie . Ale nie znam sie i proszę o pomoc .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Nie da rady, nie ma takiej mozliwosci, jest to wykluczone, zabronione przez koncern VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

wielkie dzięki .

Sprzedawca w salonie powiedział mi ze nie da sie ale wiadomo ich wypowiedzi nie należy do końca brać pod uwagę gdyż nie zawsze kierują sie dobrem klienta.

Bardzo dziękuje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wstawiają. Na razie są to tylko próby. Polski producent instalacji gazowych gdzieś na wybrzeżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holendrzy też robią - polega to na spalaniu gazu i dotryskiwaniu benzyny .

Generalnie rzeźa i już . Każdy normalny zakład powinien powiedzieć że się nie da !!

 

Oczywiście może ktoś zrobić ekperyment na swoim aucie - zobaczymy ile wytrzyma - podobno tryski po 20 tys na smietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie NIE, ale jak znam życie znajdą się tacy którzy powiedzą ( warsztaty ) ...." Panie, Zapraszam, założyliśmy już naście do takich silników , pięknie to pracuje ;) "....

......a jaka była historia kilka ładnych latek temu z bezpośrednim wtryskiem GDI......wtajemniczeni wiedzą doskonale

 

A NIE, dlatego, nie że VAG coś tam "mówi" ale sami producenci elektroniki krzyczą już od dawna ..........no może kiedyś coś wymyślą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Również wg. mojej oceny Passat TDI-PD170 będzie jeździł o wiele wiele lepiej niż 200KM z benzyny i to bez dwóch zdań.

 

HHA

 

 

Na jakiej podstawie wystawiasz tą swoją ocenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hemigrand

Dlaczego diesel ma jeździć lepiej od benzyny? Moim zdaniem benzyną jeździ sie przyjemniej, nie czuć drgań w samoscodzie, nie puszcza dymków itp. Użytkuję benzynowego v6 i dla mnie jest super. Mile zaskoczył mnie z użyciem paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jest o zalozeniu gazu do 2.0 tfsi, a nie o wyzszosci benzyny nad dieslem i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hemigrand

A właśnie mi się przypomniało... W Łomży zamontowali gaz do Mazdy RX-8 z silnikiem wanlka... Więc passat 2.0 tfsi+ LPI nie powinien budzić kontrowersji. Szczerze mogę polecić ten zakład. Wcześniej montowali gaz do cayene, humera itp. Polak potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama jezdzi Touaregiem 3.2V6 z gazem i wszyscy jestesmy zadowoleni. Touareg kupiony w salonie w USA odrazu po przyplynieciu do Polski wrzucilismy gaz. Od 2005 roku zrobil 160tys km i wszystko jest ok. Spalanie na poziomie 14-16l/100km czyli tak jakby palil 8l benzyny.

Podsumowujac: auto bylo dosc tanie bo z USA, pali tyle co zwykla osobowka, a komfort i ogolen wrazenie bez porownania.

 

W chwili obecnej Touareg jest do sprzedania bo za miesiac odbieramy w Gdansku nowego tym razem 3.6L V6. Taki sam silnik mam w pasku (paska jednak nie uszlachetnie gazem). A Touareg spelania w rodzinie role auta dla wszystkich wiec znowu bedzie przerobka.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROFANACJA!!!! po *** kupujecie auta z takimi silnikami zeby pozniej *** je gazem!!!! Nie rozumie toku myslena sory.... :20: U nas na Tychach jezdza dwa Hamery na gazie Pol miasta z nich LEJE:tankujemy: Nie stac Cie na duzy silnik to go nie kupuj !!! Moje Zdanie:provw:

Edytowane przez kazio
wulgaryzmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za typowo Polskie nastawienie, nie mowic juz o wulgarnej wypowiedzi.

Jezeli masz inne zdanie wyraz je w kulturalny sposob a nie jak... nawet trudno Cie do kogokolwiek przyrownac.

 

Wracajac do tematu.

Sam jezdzilem 6 alt Toyota Corolla z gazem Viale LPI- wtrysk w fazie cieklej.(dla kolegi powyzej, stac mnie bylo zeby jezdzic na benzynie, ale to ludzie bogaci sa najoszczedniejsi, nie mylic ze skapstwem)

REWELACJA!!

Przez 200 tys kilometrow nic przy instalacji nie robilem.

Teraz zamowilem Paska 2.0 TDI 170km, ale to raczej z checi zmiany. Sam myslalem o 2.0 TFSI w gazie.

 

Dwa powazne minusy takiego ukladu:

-utrata gwarancji

-relatywnie maly zasieg - ja robilem 300km po miescie i 350 km w trasie.

Bak mial pojemnosc 42l , wchodzilo jakies 37.

 

Co do Pana wulgarnego...

Zerknij prosze poza swoje podowrko, na przyklad do Holandii, czy Szwecji.

Z fabryki wyjezdzaja Volvo V70, Mercedes e200, e240 i wiele innych z podowojnym ukladem zasialania.

Nie mowiac juz o ekonomii spojrz prosze na aspekt ekologii...

Jest to najczystsze zrodlo energii w pojazdach mechanicznych.

 

Ale jezeli Ciebie takie rzeczy bawia to bardzo prosze...:)

Ja wychodze z zalozenia ze jezeli mam 1 mln zlotych to i tak chetnie chcialbym miec 2 mln i ak dalej....

Podobnie jezeli mam placic za 100 km 40zl albo 25-27zl to zaplace mniej.

Dla mnie licza sie fakty a nie smiech ludzi Twojego pokroju.

Jestem lekarzem z zawodu, i gdybym patrzyl na opinie ludzi a nie standardy i wiarygodne prace medyczne to raczej zle skonczyli by moi pacjenci.

Podobne prawa dotycza ekonomii.

Oczywiscie sa wyjatki, ale tylko po zeby potocznie potwierdzic regule...:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyznaję teorię, że bezsensem jest kupować duży silnik i montować do niego instalacje gazową. Powtarzam: bezsensem dla mnie, ale nie wszyscy tak sądzą i uszanujmy to. Załóżmy, że ktoś kocha duże silniki i sporą moc, stać go na to, ale jest szansa bez szkody dla auta obniżyć koszty eksploatacji, w czym tkwi problem? To, że dużo zarabiam nie znaczy, że mam nie być oszczędnym.

 

Kostek a ja mogę z Ciebie lać, ze jeździsz passatem 2,3 a nie subaru STI :). Też jest jakiś argument, jak chcesz mocy to nie kupuj niemieckiego tapczanu tylko sportowe auto :). To był tylko taki przykład więc nie bierz tego do siebie, szanujmy po prostu decyzję innych.

Pozdrawiam Tychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jezdze Passatem 3.6L i pali mi tyle co 2.0T, no moze troszke wiecej, nie zakladam gazu z jednego tylko powodu -wiem ze mi sie nie zwroci. Stac mnie na to zeby jezdzic tak jak jest! Przy dobrych ukladach wyszedl bym na zero. Touaregim w mojej rodzinie robi sie bardzo duzo km. Auto stoi pod domem i kto ma potrzebe ten siada i jedzie. Zrezygnowalismy z bagaznika na koszt butli - 100l. Instalacja zwrocila sie po nie calym roku.

Bede chcial miec auto sportowe z duzym silnikem do zabawy do sobie kupie ferrari czy lambo, a jak chce miec tania w utrzymaniu miejska terenowke to kupuje touarega i pakuje do niego gaz!

 

Od przybytku glowa nie boli a jak na stacji zostaje mi pare groszy wiecej w kieszeni to moge to wydac na cos innego - nie tylko na paliwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności