Skocz do zawartości
egls

ogrzewanie tylniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, nie jestem doświadczony w rozbieraniu i skomplikowanych naprawach auta i chciał bym się spytać o ogrzewanie tylnej szyby. Co mogę zrobić, żeby to naprawić i gdzie szukać przyczyny.

Opis: Ogrzewanie szyby tylnej nie działa, bezpiecznik sprawdzony jest cały możliwe, że prąd nie dochodzi do szyby. Dodam jeszcze, nie wiem czy to ma związek ale nie działa lampka w bagażniku. jeśli dotknę metalowej części karoserii to zaczyna działać (tak jak by nie było masy). włącznik na desce świeci cały czas na pomarańczowo gdy jest wyłączony (nie na żółto tak jak by była włączona czy na czerwono jak wyłączona)

 

Proszę o pomoc co mam zrobić gdzie szukać, przydał by się jakiś czytelny schemat kabli i może jakiś wtyczek, a jak by były zdjęcia to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij włącznik i sprawdź czy nie widać żadnych uchybień. Tutaj masz opis jak go rozebrać. Jakbyś miał możliwość to podłącz inny na podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się sprawa wyjaśniła bo rozebrałem słupek i okazało się że w miejscu gdzie kabel powinien być podłączony do szyby jest niestety urwany. Jak to naprawić? przylutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest urwany to najlepiej przylutować. Jeżeli nie masz lutownicy, to kup kostkę elektryczną i połącz przewody kostką.

Jeszcze piszesz, że włącznik świeci się na pomarańczowo, to z nim też może być coś nie tak. Ale najpierw złącz ten przewód i napisz efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie da to przylutuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam pytanie o ogrzewanie tylnej szyby działa ale tylko skrajne paski dwa od góry i dwa od dołu co można z tym zrobić bo idzie zima

 

pozdro deyna 72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deyna72-napisze co ja bym zrobil. Sprawdzilbym jakie napiecie jest: 1. miedzy punktami ,w ktorych przewody lacza sie z elementem grzewczym szyby, 2.miedzy punktem "plusa" szyby a masa samochodu, 3.miedzy "minusem"szyby a masa(minusem) pojazdu. Pomiary zrob na chodzacym silniku. Jesli stwierdzisz ,ze pomiar z punktu "1" znacznie odbiega od wartosci napiecia 14V-silnik wlaczony, usterka lezy po stronie instalacji samoch. Punkty "2" i "3" beda Ci pomocne w ustaleniu czy winy szukac na drodze "plusa" czy "minusa" instalacji. Jesli z napieciem jest wszystko ok,usterki szukasz w paskach grzewczych-nie wiesz jak?napisze ale najpierw podaj wyniki pomiarow. Sprawdz tez czy przewody w "przelotce" kabli miedzy buda a klapa bagaznika nie sa uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

a ja mam pytanie o ogrzewanie tylnej szyby działa ale tylko skrajne paski dwa od góry i dwa od dołu co można z tym zrobić bo idzie zima

 

pozdro deyna 72

Ja miałem podobnie w innym aucie dwa paski nie grzały - były fizycznie przerwane na szybie. Po znalezieniu przerwy uzupełnia się ją takim jakby lakierem przewodzącym srebrnym - trzeba tym uzupełnić ubytki na ścieżce na szybie. Taki środek do kupienia w motoryzacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego Przemekgo_vw, Twoj sposob jest dobry (i chyba jedyny)na naprawienie tego elementu. Tylko u Ciebie nie grzaly dwa paski a u kolegi deyna72 caly "srodek", wiec dziwnym(aczkolwiek mozliwym) jest, aby byly przerwane. I dlatego tez,opisalem procedure pomiaru,jego przypadek wskazuje raczej na usterke "poza" szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kolego Przemekgo_vw, Twoj sposob jest dobry (i chyba jedyny)na naprawienie tego elementu. Tylko u Ciebie nie grzaly dwa paski a u kolegi deyna72 caly "srodek", wiec dziwnym(aczkolwiek mozliwym) jest, aby byly przerwane. I dlatego tez,opisalem procedure pomiaru,jego przypadek wskazuje raczej na usterke "poza" szyba.

To też kolego tomnik nie neguje Twojej rady lecz dodałem opis swoich doświadczeń :-)

A pytający ma pełny wachlarz możliwych usterek, ich diagnozowania i rozwiązywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ja Twojej,kolego Przemekgo_vw i zgadzam sie z Toba. Swoim postem chcialem tylko podkreslic moje podejrzenie odnosnie przyczyny opisanej usterki (bron Boze nie chcialem powiedziec,ze sie mylisz ani Cie urazic). P.S.Mam nadzieje,ze wyrazilem sie jasno i ,ze uprzejmosci ,ktore wymienilismy sa wystarczajace. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady mam chyba przerwane paski na szybie spróbuje za radą połączyć lakierem ale mam jeszce pytanie czy w/w objawy mogą mieć coś wspólnego z nie działajacym oswietleniem tablicy rejestracyjnej ( tylko jedna strona żarówki są ok ) i oświetleniu bagażnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "jedna strona" do tego "nie pasuje" ale oswietlenie bagaznika i grzanie szyby juz tak,wiec sprawdz czy przewody w "przelotce" miedzy buda a pokrywa bagaznika nie sa uszkodzone(pisalem Ci juz o tym). P.S.Wszystkie "srodkowe" paski masz przerwane?..dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby, nie dziala. Wloncznik swieci na zolto caly czas nawet na wylonczonym a powinien na czerwono, rozebralem go i podlonczylem bez obodowy i w pozycji OFF swieca jednoczesnie dwie diody czerwona i zolta, jak przycisk jest w pozycji ON to czerwona gasnie i swieci sie tylko zolta. Kupilem drogi wloncznik i to samo ogrzewanie nadal nie dziala i tez zamiast na czerwono to swieci na zolto caly czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem trzeci wloncznik i to samo ma ktos moze pojecie co jest grane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ma isc kabli do tego wlacznika bo umnie idzie 5 a zauwazylem ze wloncznik jest na 6 ?? ma ktos moze schemat tych kabli co sa przy kostce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos moze schemat tych kabli co sa przy kostce ??
może nie schemat ale rozpiska http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/40580-Przebudowa-prze%C5%82%C4%85cznik%C3%B3w ,a jak na mnie to zobacz czy nie masz gdzieś zwarcia na przewodach od ogrzewania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pin 1 podświetlenie

pin 2 masa

pin 3

pin 4

pin 5 12V co to oznacza czy podpiąć pod zacisk przy konsoli pod ten zacisk co pojawia się napięcie po kluczyku

pin 6 ogrzewanie jak rozumiem to ten kabel biegnie do tylnej szyby.

 

a co zresztą pinów ponieważ nie wiem gdzie je podpiąć???

Pomożecie mi to wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby, a raczej jego brakiem.

Wciskam guzik, zapala się, ale szyba nie grzeje... piszecie tutaj o możliwej przerwie w kablach - gdzie ich powinienem szukać, żeby sprawdzić czy to nie one są winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie ich powinienem szukać, żeby sprawdzić czy to nie one są winne?
Przede wszystkim w gumowej przelotce nadwozie-pokrywa bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności