Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nawet tak zrobisz, to uważaj z tym jakimś "opisem", że radio w kawałkach. Widziałem kiedyś, już dawno temu (nie pamiętam w jakim aucie), jak gość miał wpiętą kartkę za szybą "W tym aucie nie ma radia". Na drugi dzień rano zobaczył rozbitą szybę w drzwiach, a na kartce był dopisek "Wiem, sprawdziłem".

Od włamań nie ma sposobu na uchronienie się. Owszem, jeżeli "porozbierasz radio" to mogą ukraść jeden lub kilka elementów, nie wszystko, ale to też nic nie daje, bo radia w kawałkach nie kupisz. Jedynym sensownym zabezpieczeniem jest własne zabezpieczenie przed kradzieżą, ale nie radia, tylko całego samochodu (niemożność odpalenia silnika), no i oczywiście AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Wiem że trochę temat stary ale może się podniesie,bo szkoda żeby ktoś się naszym kosztem bawił.

 

Jestem zrozpaczony tępotą tych inżynierów z VW.Jak można tak drogie urządzenie zapakować do pudełka,którego wymontowanie zabiera podobno mniej niż minutę???

Pozdro

Trudno mówić o tępocie- dostosowali rozwiązania do rynku, gdzie na noc zostawia(ło) się otwarte garaże,niezamknięte auta etc.

Nie przewidzieli Ludzi Wschodu.

A po co korygować rozwiązania po latach, skoro ukradzioną navi musisz zamówić w koncernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat :)

 

Chciałem zamontować sobie takie radyjko z nawigacją https://www.motointegrator.pl/produkty/1213663-radio-samochodowe-telefunken-9180-volkswagen

lecz po przeczytaniu tego tematu mam wątpliwości czy nie zostać przy starym RCD 300 :/:

 

Myślicie, że złodzieje tak samo będą interesować się niefabryczną nawigacją?

Czy ktoś z Was jeździ z RNSem lub inną navi bez problemu? Bo z tego co tu czytam to jest chyba niemożliwe :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślicie, że złodzieje tak samo będą interesować się niefabryczną nawigacją?
W nocy nie widać czy to ori czy nie.
Czy ktoś z Was jeździ z RNSem lub inną navi bez problemu?
odpukać prawie 3 lata jakoś daję radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy samochód zostawiam w garażu kolo domu więc myślę, że tu będzie bezpieczniejszy niż np. pod centrum handlowym czy gdzieś na mieście zostawiony (chociaż tam w nocy samochodu nie zostawiam).

Edytowane przez punktar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nocy nie widać czy to ori czy nie.

odpukać prawie 3 lata jakoś daję radę

 

podzielam, ja prawie 2 -3, często stoi na mieście i pod marketami....

na początku to był rarytas, teraz już mniej, tym bardziej, że dedykowany do marki..........

bardziej dbam, żeby jakiejś torby na siedzeniu nie zostawić, która nawet pusta może kusić obietnicami pozornej zawartośc....

kumpel kiedyś pod domem zostawił otwartą szybę od strony kierowcy, komuś się jedna rzecz spodobała w środku, a że zaglądał od strony pasażera to wybił szybę i zabrał......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałuję że tego tematu nie przeczytałem chodź tydzień temu. Teraz chociaż ktoś oddałby mi pieniądze z autocasco. U mnie RNS 510 przebywał przez 8 miesięcy. Teraz pytanie czy lepiej wsadzić RSN 310 może będzie mniej przykuwał oko, czy wsadzić jakiegoś chińczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podzielam, ja prawie 2 -3, często stoi na mieście i pod marketami....

na początku to był rarytas, teraz już mniej, tym bardziej, że dedykowany do marki..........

bardziej dbam, żeby jakiejś torby na siedzeniu nie zostawić, która nawet pusta może kusić obietnicami pozornej zawartośc....

kumpel kiedyś pod domem zostawił otwartą szybę od strony kierowcy, komuś się jedna rzecz spodobała w środku, a że zaglądał od strony pasażera to wybił szybę i zabrał......

 

Nie jest mniejszy rarytas tylko większy. Ceny RNS na rynku "wtórnym" poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja profilaktycznie zapytam agenta ubezpieczeniowego o doubezpieczenie RNS-a. Dokładałem navi i w wyposażeniu fabrycznym widnieje RCD 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w wyposażeniu dodatkowym podawałem, że auto ma zmienione radio na RNS 510 +nr seryjny i taki zapis miałem w polisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mi już 2x ukradli RNS510 w niemczech więc jest popyt na te nawigacje ,

rachunek z serwisu do ubezpieczalni pierwszy raz to ponad 3900 bo szyba i obcięte wtyki anten ,teraz po drugim razie ponad 3700

gdyby były tańsze to nie kradli by tego tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie, będę w przyszłym tygodniu robił AC posiadam RNS510. Moja wersja wyposażenia to comfortline, jak robiłem ubezpieczenie w zeszłym roku, AC było robione wg. EUROTAX, nie było tam mojego radia. jakieś wskazówki teraz przy zawieraniu polisy ??? Jako dodatkowe wyposażenie wpisać RNS510??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja mam pytanie, będę w przyszłym tygodniu robił AC posiadam RNS510. Moja wersja wyposażenia to comfortline, jak robiłem ubezpieczenie w zeszłym roku, AC było robione wg. EUROTAX, nie było tam mojego radia. jakieś wskazówki teraz przy zawieraniu polisy ??? Jako dodatkowe wyposażenie wpisać RNS510??

 

To banalnie proste, ja w marcu kupiłem i ubezpieczałem B7 Comfortline. Panie z ubezpieczenia czytała po kolei wyposażenia które wynikało z nr. VIN. Ja to wszystko korygowałem i pani w jakimś programie z listy rozwijanej wybierała co chciałem. Na koniec moja chwila zastanowienia co jeszcze tam mam i dodatkowo dopisywaliśmy kolejne elementy wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi Łukasz...

O dziwo w tym roku przy podpisywaniu umowy nie robili fotek wnętrza i wyposażenia dodatkowego-w poprzednim Pasku miałem RNS510 i Dyne dokładane poza fabryką i robili zdjęcia poszczególnych elementów-nawet wzmacniacza pod fotelem.

Podobno w tym roku nie muszą już fotek robić-poza tym trzeba było długo uzupełniać listę wyposażenia dodatkowego. No i widać, że ubezpieczyciele do dziś posługują się listą wyposażenia fabrycznego i dodatkowego, które było przewidziane tylko na polski rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pani robiła zdjęcia wnętrza, a jak wspomniałem, że radio bardzo chodliwe to zrobiła kilka dodatkowych fotek samego RNS-a :-)

W kwestii ubezpieczenia AC jeśli się już na to decydujemy to warto posiedzieć u agenta 10 min. dłużej, a mieć to co mieć ubezpieczone chcemy. Pamiętajcie również o tym, że agent może podnieść wartość ubezpieczenia do 10%, ja tak robiłem bo po wszystkich aktualizacja ubezpieczenia wyszło i tak 5tys. mniej niż zapłaciłem za auto więc te 10% zniwelowało różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj pierwszy post tutaj wiec prosze o wyrozumialosc. Tez jestem tym szczeciarzem, ktoremu ukradli radio... Z tym ze mialem RCD510 i teraz troche odbiegne od tematu. Chcialbym zakupic w miejsce skradzionego RCD system RNS510. We Wroclawiu taka usluga kosztowalaby mnie 3600zl (RCD510+zamontowanie anten gps+najnowsze mapy). Czy ta cena jest dobra za taka usluge? Pytam, bo widze na allegro, ze pewna firma z Torunia oferuje cos typu: Nawigacja V&S VW VS610 za 2099zl. Domyslam sie, ze nie jest to jakas nowsza wersja RNS510, czy mam racje? Moze ktos mial stycznosc z ta nawigacja? Widze, ze ma troszke wiecej opcji anizeli fabryczne RNS510 (tuner TV, usb, odczytywanie formatu avi, mpeg itp) natomiast firma, ktora wspomnialem wyzej odradza mi kupna na allegro, bo jest duzo chinskich bubli. Druga rzecza jaka mi powiedzial to to, ze trzeba uwazac na to co sie kupuje, bo jesli okaze sie ze to kradzione, to w przypadku kontroli moga oskarzyc mnie o paserke. Ile w tym prawdy? Bede wdzieczny za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cena za używany RNS to dużo sobie życzą. Ja zakładałem u siebie navi w miejsce RCD w kwietniu i wyszło połowę tej kwoty co piszesz. Oczywiście zależy też jaką chcesz wersję, nowa czy używana itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to cena za używany RNS to dużo sobie życzą. Ja zakładałem u siebie navi w miejsce RCD w kwietniu i wyszło połowę tej kwoty co piszesz. Oczywiście zależy też jaką chcesz wersję, nowa czy używana itp.

 

Nie, nie. Mowa o nowej sztuce. A ty zakladales nowke, czy uzywana? Jak to jest z tymi nawigacjami? Zastanawiam sie co jest lepszym wyborem. Nowa sztuka, fabryczne RNS 510, czy moze ten V&S 610 z allegro o ktorym wspomnialem wyzej. Niby ma wiecej funkcji, ale watpie abym ogladal TV czy jakies filmy w formacie AVI,MPEG itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V&S to sobie odpuść.

Najlepiej kupić RNS używany - bo tańszy, z tym, że te używane to właśnie mogą pochodzić z takich akcji jak czytamy w tym temacie.

Nowe w ASO to koszt ponad 10000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
V&S to sobie odpuść.

Najlepiej kupić RNS używany - bo tańszy, z tym, że te używane to właśnie mogą pochodzić z takich akcji jak czytamy w tym temacie.

Nowe w ASO to koszt ponad 10000 zł

 

Dzownilem na serwis, to gosc powiedzial ze w granicach 5k mozna juz kupic. Sciemnial czy co? Wolalbym jednak nowke, jesli oczywiscie zmieszcze sie z robocizna w granicach 3,5k. Jednak nowe to nowe, a w razie ewentualnej sprzedazy auta nie bede mial problemow z prawem jakby co. Nigdy nie wiadomo co sie trafi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności