Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

to mój pierwszy post tutaj (tłumaczę się bo może pomyliłem dział(a)y ;) na forum).

Otóż tak, 2 raz w ciągu roku zaj.... mi nawigację. Raz w Berlinie, drugi raz we wtorek na parkingu strzeżonym (Szczecin, Parkowa). Oczywiście poszło z AC. Ale co dalej? Czy istnieje jakieś racjonalne zabezpieczenie RNS 510 żeby nie dało rady tego wytargać? Co robić?

Planuję zmienić parking ... i to na razie tyle co wymyśliłem.

Jeśli był już taki wątek na forum to nie bijcie ;)

Pozdrawiam czekając na oddźwięk

drumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymienione 4 Śrubki i kazda jest inna ale nie wiem, na ile to pomoże........znajomemu jak nie mogli wykręcic to wbili śrubokręt w ekran........... z chamstwem sie nie wygra, pozostaje zglosic na milicje podac nr. navi i czekac jak jakis paser na allegro albo gdzieś indziej wpadnie!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostaje zglosic na milicje

 

Grzesiu czy ty przez ostatnie 20 lat byłeś na syberii ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to mój stosunek do nich..... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spreparowałem sobie odpowiednie śrubki bo chyba lepiej mieć navi z dziurą w ekranie jak mieć dziurę w kokpicie.

Wyświetlacz i inne elementy są do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziś rozmawiałem w serwisie na temat metody różnych wkrętów. Odradzili. Dewastują często auta w środku.

Dowiedziałem się też paru rzeczy.

1. od agenta ubezpieczeniowego - 90% nowych VW z RNS510 ma po roku 1 kradzież za sobą, pozostałe 10% są to auta parkujące na wioskach lub na obrzeżach miast (mieszkam w Szczecinie)

2. babka z kredytu mówiła o kilku przypadkach zgłaszania do leasingodawcy chęci wmontowania "gorszej" nawigacji (też kradzieże) - rekordzista wymiękł po 4 razie

3. w ten sam dzień u rzeczoznawcy PZU byli dwaj użytkownicy tak samo pokrzywdzeni jak ja VW i Audi (tylko PZU!!)

 

To jest jakaś masakra :(. Sam nie wiem co robić. Facet z parkingu, u którego stawiałem, powiedział, żebym sobie znalazł inny parking, bo nie da rady upilnować auta.

To tyle "czarnowidztwa".

pozdrawiam i życzę spokojnej nocy Wam oraz Waszym autom ;)

drumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć za RNS510 w ubezpieczalniach bardzo dobrze płacą, wiec pewnie połowa zgloszeń jest fikicyjna..... pozdrawiam i spokoju życze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
ponoć za RNS510 w ubezpieczalniach bardzo dobrze płacą, wiec pewnie połowa zgloszeń jest fikicyjna..... pozdrawiam i spokoju życze....

myślę że to jest dobry interes sam sie nad tym zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej byś nie pisał tak otwarcie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Przynajmniej byś nie pisał tak otwarcie:p

 

blokuje mnie tylko że przy zawieraniu uwowy ac nie miałem jeszcze Rns 510 :)a tak na poważnie to żarty bo takie przekręty jakoś cienko mi wychodzą ale sami powiedzcie za 12koła zwrotu tzw podatku :)chętnie wywaliłbym szybke w moim aucie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi raz we wtorek na parkingu strzeżonym (Szczecin, Parkowa)

 

W tym miejscu wymiękłem. Cieć nie może upilnować? to po co on tam siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT api13 bo to parking na Parkowej, a na tej ulicy gorsze rzeczy potrafią się dziać cczęsto(w nocy to bym się bał tam chodzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować dyskretną kamerkę w środku w razie czego nagrać twarz znaleźć gnoja i połamać rękę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem nad zmianą MFD2 na RNS 510 - ale chyba się wstrzymam po przeczytaniu tego tematu :(

Edytowane przez Turbolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w nocy tez rns-a buchneli... Auto kupione 2 tygodnie temu... Przykra sprawa, ale ciekaw jestem ile mi dadza z ubezpieczalni za rns-a, szybe i ramke okalajaca navi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z plagą kradzieży systemów nawigacyjnych w samochodach marki Volkswagen niemiecki producent przygotował specjalne zabezpieczenie. RNS Navi Lock to duża metalowa osłona, montowana na konsoli środkowej, uniemożliwiająca demontaż systemu nawigacyjnego. Zabezpieczenie kosztuje 219 euro (880 zł) i można je zamówić przy zakupie samochodu. To rzeczywiście dużo, ale koszt naprawy szkód po włamaniu auta oraz koszt nawigacji wielokrotnie przekraczają tę sumę.

 

RNS Navi Lock jest oferowane na razie tylko w Holandii, gdyż właśnie w tym kraju często dochodzi do kradzieży nawigacji. ********e upodobali sobie systemy RNS 310 i RNS 510. Za pierwszy z nich trzeba zapłacić w polskim salonie niecałe 3 tys. zł, a za drugi - ponad 7 tys. zł.

 

Pozdrowienia i napewno gdzies to bylo na forum ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było gdzieś już an forum, jednak w Polsce jeszcze nie do kupienia. Jak ktoś coś będzie wiedział gdzie (oprócz salonów) i za ile można to dostać niech da cyne na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była by tańsza to i nie kradli by.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nie potrzebny gadzet na ktorym,beda zbijac kase,tymbardziej zniszcza wnetrze bo to takie pancerne to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie. Złodziej ma na załatwienie sprawy dosłownie kilkanaście/kilkadziesiąt sekund. A tak na zdrowy rozsądek, tyle zajęło by mi wyjęcie RNSa, gdybym nie musiał troszczyć się o ramkę, kabelek od lampki poduszki itd. Jeżeli w tym czasie nie będzie w stanie wydłubać sprzętu, zaniecha. A jak będzie widział w aucie kawałek żelaza w miejscu na navi, to może zastanowi się 2 razy, zanim spróbuje. Ciekawe tylko, czy takie coś będzie w stanie zatrzymać sqrwiela na dłużej, niż te kilkanaście sekund. A jak już raz spróbuje i będzie wiedział, że w pół minuty się nie wyrobi, to się nawet nie będzie zabierał i nie zrobi ********uchy w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności