Skocz do zawartości
Zyndram

Czytanie regulaminu przez nowych userow

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zauważamy problem z nowymi użytkownikami naszego forum, iż nie czytają regulaminu, tylko walą prosto z mostu nowymi wątkami. tematy oczywiście w większości przypadków były już poruszane. później zieloni siedzą całymi nocami i walą naruszenia i wyrzucają tematy do kosza.

 

Ale gdy mamy już doczynienia z userem, ktory pisze w temacie "problemy doty Forum", problem z centralnym zamkiem, to już lekka przesada.

 

moja propozycja jest taka. albo się sprawdzi albo nie. dużo na tym nie stracimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za ale napis na czerwono może migać jeszcze i tak przez 7 dni od rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to niewiele da - niestety. Regulamin dla nowych jest tylko po to żeby go przy rejestracji zaakceptować i po nic więcej. Może jakiś mały procent nowych userów potrafi się według niego poruszać na forum reszta olewa go ciepłym moczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niektórzy nawet po ostrzeżeniu do regulaminu nie zaglądają, a kilka PW z pretensjami potrafią wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet po ostrzeżeniu do regulaminu nie zaglądają, a kilka PW z pretensjami potrafią wysłać.

Może to nie jest wyjście, ale wtedy można dać kolejne ostrzeżenie za niestosowanie się do próśb obsługi forum, a w końcu ban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się dziwić skoro większość for oraz programów posiada do akceptacji regulamin. Przyznajmy się ilu z nas czyta regulaminy. Bo ja przy każdym programie który instaluję na kompie, jak bym miał czytać, to bym dostał białej gorączki. :P

Ja regulamin forum przeczytałem po jakimś czasie ale tylko z ciekawości a nie z konieczności. Chociaż po przeczytaniu poruszanie po forum stało się prostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za ale napis na czerwono może migać jeszcze i tak przez 7 dni od rejestracji.

 

to tez jest dobra propozycja, chociaz ci nowi uzytkownicy wejda raz, a pozniej beda za tydzien. i baner zniknie. mozna by to na miesiac ustawic.

 

A ja myślę że to niewiele da - niestety.
I niektórzy nawet po ostrzeżeniu do regulaminu nie zaglądają,

 

ale czy szkodzi nam sprobowac??? czy to jest trudne do zrobienia??? a moze wiaze sie to z jakas oplata finansowa????

 

Przyznajmy się ilu z nas czyta regulaminy.

 

z czystym sumieniem przyznaje sie ze ja nie czytam regulaminow. nawet naszego forum nie przeczytalem. ja przez 3 miesiace tylko czytalem forum, zobaczyc jakie zasady panuja, jak ludzie pisza, o czym pisza, jak sie do siebie zwracaja. i dopiero wtedy odwazylem sie cos napisac.

 

reasumujac, albo bedziemy uskuteczniac jakies pomysly z pozytywnym skutkiem lub negatywnym na czytanie regulaminu, albo go skasujmy, schowajmy gdzies gleboko, bo i tak nikt tego nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak reasumujemy. Ten temat powstał w jakim celu ?? Czy uważacie że mody nie dają sobie rady ?? Bo rozumiem żeby któryś z zielonych temacik założył. Fajnie że chcecie nam jakoś pomóc ale póki co chyba w miarę dajemy sobie rade z nowymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uważacie że mody nie dają sobie rady

 

mi nie chodzi o to czy dajecie sobie rade czy dzwonicie do wrozki zapytac "co ja biedny zuczek mam zrobic"

 

kwestia jest tego zeby jakimis sposobami pokazac, ze jest regulamin i jednak zachecic do jego przeczytania.

 

a napisalem ten temat w dziale "propozycje" a nie jak w pierwszym poscie opisana sytuacja, jednego z nowych. moze powinienem napisac w temacie - "zyczenia urodzinowe i marzenia do spelnienia".

 

ps.

 

apropop pisania nowych postow w tematach niedotyczacym problemu. nas szarych uzytkownikow to chyba tez powoli irytuje jak wchodzimy w propozycje i czyta sie watek "problemy z centralnym mozgiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ja biedny zuczek mam zrobic"

 

Ale my wiem co robić nigdzie nie musi dzwonić.

moze powinienem napisac w temacie - "zyczenia urodzinowe i marzenia do spelnienia".

 

Myślę że jest wiele innych wartościowszych marzeń do spełnienia co do forum. Spróbować można no ale to już do adminów pytanie czy im się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ta cała dyskusja nie jest potrzebna. Przytoczę konkretny przykład: założenie tematu o zamku centralnym w "Problemach dotyczących forum" nie jest winą regulaminu, tylko przejawem totalnej bezmyślności zakładającego temat. Żadne zmiany w akceptacji regulaminu tutaj nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bardzo dobrze napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne zmiany w akceptacji regulaminu tutaj nie pomogą.

 

a czy ja gdzies napisalem o jakies akceptacji???

 

mi glownie chodzi tylko o to zeby informacja o przeczytaniu i zapoznaniu sie z regulaminem, ktory pomoze nowym uzytkownikom w poruszaniu sie po forum, zucila sie na wejsciu w oczy. obecnie sa trzy przyciski ktore przekierowuja nas na glowna strone forum. jeden z nich mozna zamienic na tekst zucajacy sie w oczy o spokojnym przeczytaniu regulaminu.

 

za chwile mi napiszecie ze to bedzie robienie z forum choinki gdzie bedzie mrygal baner o czytaniu regulaminu.

 

ps.

mam wrazenie ze komus korona z glowy spadnie ja by mial zaakceptowac ten pomysl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem jeśli admini uznają to za dobry pomysł to czego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jeszcze ustawic wyskakujacy pop-up przy kazdym wejsciu w jakis temat czy dzial przez okres miesiaca - przy okazji dodamy ankiete mierzaca poziom irytacji usera ;)

 

ps.

mam wrazenie ze komus korona z glowy spadnie ja by mial zaakceptowac ten pomysl/

zapewniam ze nikt tutaj korony nie nosi i kazdy ma takie same prawa i obowiazki. No niektorzy maja wiecej obowiazkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.

mam wrazenie ze komus korona z glowy spadnie ja by mial zaakceptowac ten pomysl/

 

dobrze tu moze lekko przesadzilem.

 

ale to wina wszystko lysego, on lubi chyba sie ze mna klucic :)

 

a ja tylko chcialem wyjsc z propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to wina wszystko lysego, on lubi chyba sie ze mna klucic

 

:rotfl: no teraz to dałeś :D A gdzie ja się kłócę, przecież tylko wymieniamy poglądy. I nie zganiaj swych słów na mnie - wystarczy się zastanowić zanim się coś napisze ;)

 

a ja tylko chcialem wyjsc z propozycja.
Ja już napisałem jeśli admini uznają to za dobry pomysł to czego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu i dorzucę propozycję. Część z nas doświadcza nagminnych pytań typu "czemu nie mogę założyć tematu" itp. Może by do ogólnego forumowego regulaminu jakoś zgrabnie dołączyć regulamin Pytań nowego użytkownika? W ogólnym regulaminie jest tylko wzmianka:

2.13 Ograniczenia dla nowych użytkowników oraz osób nie posiadających określonej liczby postów i stażu na forum: Dział "Gadżety" i "Odradzam" zostały całkowicie zablokowane oraz w działach "Polecam" i "Sprzedam" zakładanie nowych tematów zostało uniemożliwione, dodatkowo dział "Sprzedam" ma zablokowaną możliwość odpowiedzi w wątkach.

Nie ma konkretnej informacji o tym ile czasu trzeba być na forum ani ile postów i gdzie trzeba napisać. Jeśli nie łączyć regulaminy, to może by chociaż dać przy tym punkcie odnośnik do regulaminu nowego użytkownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin na czerwono - G..... da :dupablada

 

Lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie większych ograniczeń na zakładane tematy. W wątku"Problemy dotyczące forum" nikt nowy nie napisze niczego sensownego, skoro dopiero co przegląda forum. Dział "Mój passat" - podobnie. Zanim pokaże swoje auto, to niech "polata" po forum jakiś czas. No i jeszcze parę takich działów się znajdzie - gdzie możnaby blokadę dodatkową wprowadzić.

A jeśli już o rejestrację nowych userów chodzi, to na maila może iść automatyczna wiadomość, zawierająca tylko główne punkty obostrzeń, czyli co i dlaczego jest zablokowane i kiedy ustąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności