Skocz do zawartości
andyborowik

Problem z rozmiarem zimówek ze sklepu internetowego.

Rekomendowane odpowiedzi

:(Dziś otrzymałem nówki zimóweczki oponki ze sklepu internetowego i zonk zamówiłem 205/60/16 96H XL nazwa nieważna, a przysłali 205/55/16 91T. Czy te też podejdą choc mam wątpliwości? Przypomnę że to do Paska 2006 1.9 TDI letnie 215/55/16 Dzięki za pomoc.:(

Edytowane przez andyborowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj-zamówiłeś zupełnie inny rozmiar.

Owszem, podejdą-różnica wskazania w porównaniu do letnich będzie wynosiła tylko 1,7%, ale Ty przecież zamówiłeś zupełnie inny rozmiar, zupełnie inny indeks prędkości i nośności.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj, a ten indeks T do do Paska nie przystoi ;)

 

Sam rozmiar to OK bo do łańcuchów się nada przy dobrym ET felgi (45), ale nośnośc i prędkość lepiej aby były jak zamówiłeś :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze czy przegląd techniczny przejdą? Bo tu w irlandii rygorystyczny i nie ten rozmiar i wogole chyba za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar jest OK, taki podają w instrukcji obsługi jako zalecany do łańcuchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj zdecydowanie !! Zaniży przebieg i prędkość o ok. 2km/100 i wizualnie średnica o 1,1cm mniejsze koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddaj zdecydowanie !! Zaniży przebieg i prędkość o ok. 2km/100 i wizualnie średnica o 1,1cm mniejsze koło.
passat wychodzi i ma homologacje jako 16 tylko i wylacznie na 215/55 albo 205/55 teoretcyznei w polsce marudzilli ze 205/60 w ogole nei mzoe byc i w razei usterki gwarancyjnej beda marudzic. takze rozmairowo kolka idealne, ale nosnosc tez jest ok, tylko indeks predkosc do 190 raczej srednio pasuje jakby sie z ubezpeiczalni przyczepili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko indeks predkosc do 190 raczej srednio pasuje jakby sie z ubezpeiczalni przyczepili

No rzeczywiście jak mu udowodnią, ze jechał predzej niż ten oznaczony na oponie zakres to z pewnościa hmm otrzyma 100% odszkodowania;) Dopóki nie przekroczy zachodniej granicy to indeks predkości pasuje aż z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopóki nie przekroczy zachodniej granicy to indeks predkości pasuje aż z nawiązką.
zgadza sie, tylko spojrz skad kolega jest ( Irlandia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, tylko spojrz skad kolega jest ( Irlandia)

 

to ja bym powiedzial ze tym bardziej. Radarow tu tyle ze nigdzie nie pojedziesz z taka predkoscia, poza autostrada a tam patrole po cywilnemu scigaja. A przy takim przekroczeniu dozwolonej predkosci mozna nawet skonczyc w wiezieniu ( to nie zart )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zapłaciłeś za droższe opony. Indeksy kosztują. Przysłali szajs to niech wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa taka że tylko na urlop zimowy lece z Irlandii do Polski na tych zimóweczkach ale w zamówieniu było XL (ekstra load) do cieższych aut jak rozumiem i takie zawsze miałem zamontowane. Podejrzewam że te przysłane bedą się szybciej zużywaly bo nie są tak wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego zapłaciłes za te XL czy nie ? No bo jak zapłaciłes a dostałes zwykłe to wymieniaj. Jest nie mała róznica w cenie pomiędzy XL a zwykłymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam rowniez 205/55/16 z indeksem do 190km oczywiscie na zime. Na lato mam 225/45/17. Extra load nie musisz miec, chociaz moga byc niczemu nie zaszkodza ale extra load uzywalem w Renault Espace IV gdzie auto wazylo okolo 1800kg.

Wiec jezeli nie ma duzej roznicy w cenie gra nie warta swieczki z wymiana, no chyba, ze roznica znaczna to popros o zwrot roznicy lub wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim B6 i tym obecnym mam XL i kupiłem XL ale otrzymałem zwykłe. Dlatego oddałem kurier dziś zabrał a ja szukam następnych.

I znalazłem 215/60 R16 99H XL.

Czy nie za duże , takie mam letnie.

Edytowane przez andyborowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej pisales ze letnie opony masz 215/55/16 a teraz 215/60/16 ( ten rozmiar jest 21,5mm wiekszy od fabrycznych z deka za duzo)

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

to jest stronka zkalkulatorem zamiennikow bardzo pomocna polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno być tak :

 

225/45/17

205/55/16

195/65/15

 

Index V, nośność 91 ( ponad 600 kg. na koło ) - XL jest zbytkiem - chyba, że XL jest wymagane w homologacji auta, ale nie sądzę.

 

I zaznaczę, że w przypadku kolizji policja pierwsze co robi to spisuje jakie opony są na kołach. Ubezpieczyciele lubią robić z tego powodu problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/45/17

205/55/16

195/65/15

Tyle teorii nei majacej nic wspolnego z praktyka :)Bo 15 w ogole nie wejda do b6, w 16 sa dwa rozmiary 205/55/16 albo 215/55/16. Ogolnie kotlet odgrzany po 2 miesiach, a sprawa pewnei dawno zalatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd po czasie juz ale ... rzeczywiście letnie tak jak wcześniej 215/55/16. Sklep oddał mi kasiorkę i kupiłem na miejscu mieli tylko jeden komplet taki jak szukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności