Skocz do zawartości
KRIS M

Montaż podłokietnika do 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że po zdemontowaniu standardowego tunelu środkowego - w celu wyeliminowania dobiegających z niego dźwięków - znalazłem trzy elementy, których przeznaczenia nie znam. Oto ich zdjęcia:

 

https://picasaweb.google.com/114014424306008803206/TunelSrodkowyWWersjiBasic?authkey=Gv1sRgCLrLl7KpxYHmkwE#

 

Pewnie mógłbym zamontować tunel bez nich, ale po coś one tam są, więc w myśl zasady "koniec języka za przewodnika", wolałem zapytać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to te metalowe spinki są chyba od tej osłonki ręcznego hamulca. Wydaje mi się ze są potrzebne żeby na osłona opadała razem z dźwignią ręcznego. A to plastikowe coś to nie mam pojęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę. Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia, jak "te metalowe spinki" zamontować. Ta plastikowa cześć mogła równie dobrze wpaść pod tunel przez przypadek, więc można ją sobie darować. Pozostają te druciki. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej więcej nie dam rady Ci pomóc bo wymieniłem ten tunel na podłokietnik. One były chyba w miejscu gdzie ta ramka ręcznego ma to łączenie na dwa bolce. Ten lewy i prawy. To gdzieś tam powinno siedzieć. Pokombinuj trochę a na pewno się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Twoja sugestia, żeby umiejscowić te druciki w okolicy połączenia osłony z tunelem była strzałem w dziesiątkę. Popatrzyłem sobie trochę na to ustrojstwo, tak na spokojnie ze szklanką piwa w dłoni i rozgryzłem temat. Dla wszystkich, którzy mają podobny problem zamieszczam zdjęcia, które powinny pomóc ;-)

https://picasaweb.google.com/114014424306008803206/NaprawionyTunelSrodkowy3BG?authkey=Gv1sRgCNGQ6Lel5Ln7sQE#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopie temat, czy opdłokietnik (b5 fl) z wersji uk bedzie pasował do b5 fl wersja europejska? mój model to basic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie lewarek od ręcznego w wersji europejskiej jest bliżej kierowcy (lewej strony) a wersja uk ma na odwrót tj lewarek bliżej prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę odkopie temat, czy opdłokietnik (b5 fl) z wersji uk bedzie pasował do b5 fl wersja europejska? mój model to basic.

Tak jak kolega wyżej napisał: nie będzie pasował.

 

W modelu 3B podłokietnik pasuje, zaś w 3BG już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasowal, jezeli zmieni tez lewarek od recznego hamulca.

Bedzie to troche niewygodne ale na upartego tez sie da.

 

A czy kolega kupij juz ten podlokietnik, czy mial zamiar go kupic, bo ja bym go odkupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie, to mam zamiar zakupić i właśnie się upewniałem. Czyli jak zakupię anglika wraz z ręcznym to wszystko podpasuje plug & play? Nie będzie problemu z montażem ręcznego. Pytam bo ceny europejskich są wyśrubowane a anglika można łyknąć już za 250 zł w dobrym stanie. Chyba że ma ktos do odsprzedania z czarnymi plastikami i z czarną tapicerką za rozsądny pieniądz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! odgrzeje temacik odnośnie podłokietnika w 3BG. Zakupiłem sobie skórzany ręczny i chciał bym go wymienić wiec dzisiaj się do tego zabrałem i nie dałem rady bo podłokietnik nie chciał wyjść na zewnątrz. czy do demontażu podłokietnika trzeba odkręcać osłonę biegów?

Ja odkręciłem takie śruby: dwie koło siedzenie na 8kluczyk, dwie żeby wyciągnąć popielniczkę i dwie na 13 kluczy. czy może jeszcze są jakieś śruby, śrubki do odkręcenia? w jakim położeniu ma być ręczny? podłokietnik się ruszał ale nie chciał wyjść. proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienic oslone dzwigni zmiany biegow nie musisz zdejmowac podlokietnika.

przekrecasz go wokol wlasnej osi i powinien zejsc.

 

Podlokietnik trzymaja dwie sruby na 8mm i trzy sruby wewnatrz schowka (ktory demontujesz) w podlokietniku i musisz zdemontowac lub podniesc oslone skrzyni biegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby wymienic oslone dzwigni zmiany biegow nie musisz zdejmowac podlokietnika.

przekrecasz go wokol wlasnej osi i powinien zejsc.

ale ja nie chce wymieniać dzwigni zmiany biegów, tylko od ręcznego bo mam zwykły a zakupiłem sobie skórzany. czyli 3 śruby w środku trzymają. a ręczny ma być spuszczony? Edytowane przez Barman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o sorki blad sie wdarl, mialem na mysli reczny. nic go nie trzyma, tylko taki wystep w srodku, przekrecasz go w lewo lub w prawo i ciagnesz w kierunku przodu samochodu i juz masz go w reku.

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczny lepiej żeby był zaciągnięty bo podłokietnik wychodzi tak jak by do przodu i po skosie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby zdjac oslone recznego kolega nie musi demontowac podlokietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano spać nie mogłem bo passek nie zrobiony tzn ten ręczny nie dawał mi spokoju. więc rano o 7 wstałem i zabrałem się za rozkręcanie i tak jak kolega mówił są 3 śruby w środku, dwie wczoraj widziałem tej trzeciej nie widziałem, ale wyciągnąłem ten środek z podłokietnika i elegancko odkręciłem śrubę. troszkę męczarni było z założeniem linek ale jakoś poszło. tak więc skórzany ręczny założony

27082011311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie czy trzeba rozebrać cały tunel żeby wymontować dżwignię ręcznego hamulca, i czy linki da się odpiąć w tunelu czy trzeba coś rozbierać przy kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie czy trzeba rozebrać cały tunel żeby wymontować dżwignię ręcznego hamulca, i czy linki da się odpiąć w tunelu czy trzeba coś rozbierać przy kole.
- innej metody na wymontowanie ręcznego nie znam jak wyciągnięcie tunelu środkowego. Linki da się odpiąć bezproblemowo - bez grzebania przy kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- innej metody na wymontowanie ręcznego nie znam jak wyciągnięcie tunelu środkowego. Linki da się odpiąć bezproblemowo - bez grzebania przy kole.

 

Dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności