Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy mozliwe jest aby padły jednoczesnie wszystkie żarówki oświetlenia nawiewów ?? wraz z brakiem oświetlenia nawiewów nie świeci tez nic w drzwiach pasażera czyli opuszczanie szyb.Ogólnie szyby pasażera nie opuszcze przyciskami tylko kluczykiem sprawdzałem i szyba chodzi góra dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym wymienić sobie żarówki w kokpicie mojego Passata B5 FL na LED-y tzn, podsufitka oraz z tyłu nad obojgiem drzwi.

 

Z tego co tam rozebrałem to dowiedziałem się że te małe żarówki które znajdują się na podsufitce to W5W, a ta dłuższa to prawdopodobnie C5W, także z tyłu nad drzwiami znajdują się C5W, lecz troszkę krótsze.

 

1- Powiedzcie mi na co mam zwrócić uwagę kupując LED-owe żarówki ?

2- Co to jest CAN BUS ?

3- Czy komputer będzie pokazywał że mam spalone żarówki ?

4- Czy będą się one żarzyć po zgaszeniu ?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Edit: Dziękuję za pomoc Saint, jeszcze dziś się z nim skontaktuje.

Edytowane przez Emhace501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi w pakiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z zamkiem centralnym.

passat 98r. kombi 1.9 tdi

 

Problem jest z oświetleniem wnętrza oraz z zamkiem centralnym. Dzisiaj wymieniłem zamek kierowcy na nowy ale to nic nie dało. Światło w środku pomimo ustawienia na pozycję, żeby świeciło przy otwartych drzwiach to cały czas świeci. Nie gaśnie jak zamknę drzwi. Brzęczyk od zapalonych świateł jest przy otwartych drzwiach. Światełko na dole drzwi też działa.

Moduł komfortu sprawdzałem dziś i wygląda jak nowy. Zero oznak jakiegokolwiek zużycia.

 

Kolejny problem, który może mieć związek z pierwszym:

centralny zamek zamyka drzwi pasażera zawsze dopiero za drugim razem. Z otwieraniem też jest jakiś problem, bo rygiel idzie do góry ale za sekunde schodzi trochę na dół tak do połowy. I drzwi zazwyczaj wtedy sa otwarte, ale czasem zdarza się, że jednak rygiel nie jest wystarczająco wysoko i drzwi nie da się otworzyć (pasażer). Światło na dole drzwi kierowcy działa.

 

 

Czy może ma ktoś z Was pomysł co mógłbym z tym zrobić? Pewnie czeka mnie wymiana zamka pasażera w kwestii drugiego problemu? A co z oświetleniem?

 

Z góry dziękuję za każdą radę, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem w tym temacie, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi, która by mnie satysfakcjonowała. Mam passata B5 1.8 125km sedan, problem polega na tym, że drzwi kierowcy są jakby "oberwane" tzn. trzeba nimi bardziej trzasnąć niż reszta drzwi w aucie, bo się zwyczajnie nie domkną. Jak nie są domknięte są jakieś 2mm różnicy "do linii" samochodu (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Następnie gdy zamkam drzwi od środka na przycisku to zamkną się wszystkie drzwi po czym drzwi kierowcy się otworzą, ale po dwukrotnym szybkim naciśnięciu przycisku zamykają się wszystkie drzwi. Po zamknięciu drzwi z pilota raz jest a raz nie ma mrugnięcia kierunków. Kolejny problem to podświetlenie wnętrza, przednie drzwi - brak, tył - wszystko działa. Proszę o jakąś wskazówkę, gdzie szukać co lutować co wymieniać :)

 

Pozdrawiam Maciej G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki przód do przeglądu (zimne luty, mikrostyki), to że alarm raz mruga raz nie powiązane jest pewnie również z przednimi drzwiami, poprostu nie ma sygnału z zamka. A dzrzwi kierowcy opadły pewnie przez zużyty zawias górny ale można podciągnąć na Dolnym zawiasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na które nie mogę znależć odpowiedzi,mam niebieskie podświetlenie licznika w Passacie ale widzę że nie świeci tak jasno jak powinno,chciałbym się tym zająć,byłem w sklepie i to co wyczytałem w internecie to że tam idą żarówki R5 ale w sklepie one są jakieś duże,może ktoś napisać co za żarówki tam idą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żarówki tylko LED SMD lutowane na płytce licznika. Nie wymienisz tego tak z biegu....

po czym wnioskujesz że "nie świeci tak jasno jak powinno" ?

porównywałeś z innym licznikiem?

pokrętło od jasności na max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w passacie naprawdę jest efekt tego podświetlenia a u mnie tak trochę słabo świeci,czyli wszystkie passaty miały te led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kolegi w passacie naprawdę jest efekt tego podświetlenia a u mnie tak trochę słabo świeci,czyli wszystkie passaty miały te led?

 

Wybacz ale muszę zapytać. Wiesz, że masz pokrętło do regulowania jasności tego podświetlenia prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wiem,jest na full ale to nie to samo co w innych passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz musiałem zapytać ponieważ siedzę parę latek na necie i nie raz ludziom rzekomo spalone kompy nie działały a pies wtyczkę wyciągnął itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ FORUMOWICZE. POMÓŻCIE MI CZY TAK POWINNO BYĆ, CZY ZGŁOSIĆ TEN PROBLEM PRZY NAJBLIŻSZEJ WIZYCIE W SERWISIE?

 

Wydaje mi się że obwody oświetlenia kabiny są jakby zamienione funkcjami:

-po przesunięciu przełącznika w panelu oświetlenia kabiny na ikonkę

1.jpg

 

lampka zapala się nawet przy zamkniętych drzwiach i nie gaśnie po ich zamkięciu.

Natomiast po przesunięciu na ikonę:

2.jpg

 

lampka nie zapala się na żądanie a tylko przy otwieranych drzwiach i po ich zamknięciu gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . chciałem się dowiedzieć czy ktoś na forum miał taki problem z oświetleniem wnętrza a mianowicie raz działa raz nie przeważnie jak już zadziała to niema problemu za każdym razem z każdych drzwi a jak postoi parę godzin i znowu niema, próbowałem na wszystkie sposoby go otworzyć i nic nie pomaga , zadziała dopiero jak się mu spodoba :) a mi już ręce opadają sprawdzałem już mikro włączniki w zamkach drzwi i są sprawne po za tym jak już działa to które drzwi się by nie otworzyło to wszystkie lampki świecą ,patrzyłem do tych kabli co często są opisywane na forum i to nie one wymieniłem moduł komfortu i tez nic już mi brakuje pomysłów czego to może być wina. z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wszystkie pytania są na forum. W kwestii diód zegarów - konkretnie diody SMD 3528 pasują ale 5050 też powinny wejść. Do lutowania trzeba trochę precyzji ale da się.

Jeśli chodzi o lampki u góry - może to jest tak, że działa ta funkcja która jest odsłonięta?

Ostatni problem - moim zdaniem wiązka Ci leży. Patrz gdzie po latach może wpadać woda do paska. Do tego nie zapominaj że masz kostki w drzwiach przy zamku i kostki łączące z resztą w miejscu słupków. U mnie tam były problemy... Między innymi.

Czerwone to miejsce gdzie woda się ostaje. Właśnie jestem na etapie walki. Leci też z szybwrdachu.

mGMMY4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2017 o 23:29, jerzalke napisał:

Jeśli chodzi o lampki u góry - może to jest tak, że działa ta funkcja która jest odsłonięta?

A mógłby to ktoś sprawdzić u siebie? PLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! w lampkach w podsufitce jest to samo. Nie działa ta funkcja która jest wciśnięta.

Edytowane przez ruslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem dopiero od dziś na forum dlatego od razu proszę o wybaczenie jak coś nie tak. 

O nie działającym brzęczku od świateł czytałem, o nie świecącej lampce bagażnika już czytałem.

Moim trzecim problemem z elektryką i ostatnim jest brak podświetlenia kratek nawiewu w konsoli. żarówki właśnie dziś wymienione na nowe, tamte fakt 3/4 uszkodzone. Brak oświetlenia dalej. Prąd dochodzi, sprawdzone multimetrem, bezpieczniki sprawdzone. Reszta podświetlenia działa bez zarzutu.

Proszę o podpowiedź.

Passat B5 FL 2001 r. kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności