Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem nie dawno Passata ,moja uwagę przykuł fakt,że po otwarciu drzwi kierowcy całe oświetlenie wnętrza się zapala,i po otwarciu tylko tych drzwi,otwarcie każdych inny drzwi nie powoduje zapalenia oświetlenia,czy ktoś może coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem jak ty duzo czytałem szukałem rozwiązania i teraz czas na działania problem polega na tym ze nie mam oświetlenia w lewe tylne drzwi (lampka w podsufitce) dziwne bo prawne tylne działa, przod zadne swiatelko nie dziala ani tak zwane do czytania ani zadne oświetlenie lusterek w zasłonkach wszystkie żarowki sa nowe, nie sprawdzałem bezpiecznikow bo nie wiem gdzie sie znajduja i jakie wymienic oraz jak spr czy sa dobre ?? rowniez nie wiem jak dostac sie do modułu komfortu moze kots wie gdzie sie znajduje w passat z 2001r 2,0 benzyna 16 V sedan Anglik kierownica po prawej stronie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdzone zostały bezpieczniki wszystkie sa ok , oraz dobrałem sie do modułu komfortu byl troszkę zakurzony w środku przetarłem podmuchałem ale i to nie pomogło sprawdziłem kable i są lekko wilgotne zostawiłem wszystko wyprute na 3 dni niech wyschnie moze wtedy oświetlenie zacznie działać żaden kabelek nie jest przerwany ani rozłączony .. w sobote sie okaże czy cos to pomogło a wy co proponujecie ??

Edytowane przez z1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci sprawdzić przewody w progu szczególnie w miejscach gdzie sie łączą czerwonobiałe pod parcianą taśmą. Zdejmij taśmę i zobacz co tam sie dzieje. Poczytaj mój temat i aucie i zobacz w pierwszym poście co ja tam miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ;) Auto to Passat B5 98r. 1.9 TDI (AFN)

 

Jak wiadomo wiązka elektryczna z drzwi kierowy przechodzi przelotką do słupka (przy nogach kierowcy). Czy są piny w tej wiązce odpowiedzialne za włączanie lampki w boczku (tapicerce) drzwi? Czy może jej nie ma i cała instalacja lampki jest podpięta tylko pod zamek drzwi? Chodzi mi o dołożenie podświetlenia nóg kierowcy ale nie chcę pakować się z wiązką w drzwi (do wymienionej wcześniej lampki) tylko podłączyć ją od razu do słupka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są piny w tej wiązce odpowiedzialne za włączanie lampki w boczku (tapicerce) drzwi? Czy może jej nie ma i cała instalacja lampki jest podpięta tylko pod zamek drzwi? Chodzi mi o dołożenie podświetlenia nóg kierowcy ale nie chcę pakować się z wiązką w drzwi
Będziesz musiał to zrobić(jeśli zależy Ci na selektywnym działaniu oświetlenia przestrzeni dywaników). W wiązce wychodzącej z drzwi nie ma przewodu, na którym pojawia się sygnał(analogowy) otwarcia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziesz musiał to zrobić(jeśli zależy Ci na selektywnym działaniu oświetlenia przestrzeni dywaników). W wiązce wychodzącej z drzwi nie ma przewodu, na którym pojawia się sygnał(analogowy) otwarcia drzwi.

 

Dzięki, czyli trzeba puścić wiązkę od lampki nóg w drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie nie działają lampki w kabinie z tyłu czy można wymienić żarówki czy muszę kupować całe lampki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bo może masz spalone żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące oświetlenia bagażnika w Passacie B5 Sedan 98r.

 

Chcę sobie założyć oświetlenie bagażnika wykonane w formie listwy LED zamocowanej w profilu aluminiowym. Oryginalnej lampki chcę się pozbyć całkiem. Zasilanie i masę chcę wykorzystać z fabrycznej wtyczki do lampki bagażnikowej, którą zdemontuję. Czy wystarczy podpiąć tą listwę do zasilania i będzie działać, czy jednak nie bo moduł komfortu wykryje zbyt mały pobór prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko dotyczące oświetlenia bagażnika w Passacie B5 Sedan 98r.

 

Chcę sobie założyć oświetlenie bagażnika wykonane w formie listwy LED zamocowanej w profilu aluminiowym. Oryginalnej lampki chcę się pozbyć całkiem. Zasilanie i masę chcę wykorzystać z fabrycznej wtyczki do lampki bagażnikowej, którą zdemontuję. Czy wystarczy podpiąć tą listwę do zasilania i będzie działać, czy jednak nie bo moduł komfortu wykryje zbyt mały pobór prądu?

 

Z tego co mi wiadomo z teorii i praktycznego doświadczenia z LEDami to raczej nie powinno być problemu jeżeli podepniesz listwę pod fabryczne zasilanie. Ja mam wszystkie wewnętrzne żarówki oświetlenia + oświetlenie przy wysiadaniu pod drzwiami zmienione na LED i moduł nie wariuje ani trochę, problem mógłby być gdyby było odwrotnie zbyt duży pobór prądu to mogło by wariować a jak będzie brać mniej to nic nie powinno się stać. Ale najlepiej podepnij się pod fabryczne zasilanie z tymi LEDami i pojeździj z tydzień i zobaczysz :) zanim poucinasz kostki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bagażniku na samych ledach był problem... lampka gasła po ok 20-30s mimo otwartej klapy.

Pomogło wpięcie oprócz ledów ori żarówki rurkowej która oświetlała wcześniej bagażnik.. po tym zabiegu wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby dołożyć rezystor w układ np. przed listwą? Chodzi tu o to by moduł komfortu "poczuł" obciążenie na oświetleniu bo inaczej będzie rozłączać zasilanie i listwa będzie gasnąć po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rezystor ale nie pomógł... widocznie miał za mały opór. Ale teoretycznie o odpowiedniej wartości powinien spełnić swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale teoretycznie o odpowiedniej wartości powinien spełnić swoje zadanie.

 

Wiesz jak to wyliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe obciążenie (w postaci odpowiedniej-wartość rezystancji, moc- rezystancji)jest konieczne, jeśli w obwodzie będzie płynął prąd, o natężeniu mniejszym niż wartość progowa układu sterującego.

Jeśli zapotrzebowanie na energię listew, które chcecie montować, będzie na tyle duże aby "sprostać" wartości progowej, dodatkowe obciążenie nie jest konieczne.

 

W przypadku kombi, przy zastosowaniu odpowiedniego zastępnika led ( :) ) w oryginalnej lampce, dodatkowe listwy nie są konieczne.

Jeśli mogę zasugerować - przydałby się dodatkowa lampka(a w niej zastępnik led) zamontowana w boczku bagażnika. Przy zasuniętej rolecie, która przesłania oryginalną lampkę(umieszczoną w podsufitce- przypominam), rozwiązanie takie wydaje się rozsądne.

 

 

Wiesz jak to wyliczyć?
Z mojego doświadczenia - natężenie prądu płynącego w obwodzie, w który zainstalowaliśmy zastępnik led, gwarantujące jego poprawną pracę, to minimum około 0.3 A. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pozostaje kwestia ile ta moja listwa LED potrzebuje prądu... Jak jest tam powyżej 0,3A to nie ma sensu wrzucać rezystora w układ? Coś mi się obiło o uszy, że 120ohm wlutowane przy samej listwie między + a - będzie odpowiednie. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ten temat tutaj bo w sumie z Car audio nie ma to za wiele wspólnego.

 

Dziwny problem. Do tej pory miałem radio Pioneer podłączone ze stałym zasilaniem czyli żółty przewód połączony z czerwonym aby radio działało bez kluczyka. Niestety tak miałem spory pobór prądu nawet 0,1A. Dziś podłączyłem żółty z żółtym i czerwony z czerwonym i pobór prądu spadł do 0,03A. Niestety zaczął się dziwny objaw.

 

Na poprzednim podłączeniu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki podświetlenie wnętrza zapalało się momentalnie. Teraz po wyjęciu kluczyka zaświeca się po około 1-2 sekundach. Nie to żeby mi na tych dwóch sekundach jakoś specjalnie zależało ale nie rozumiem tego kompletnie.

 

Zna ktoś przyczynę?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobiłem tak samo i objaw jest ten sam.

Wie ktoś co moze być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładam ten temat tutaj bo w sumie z Car audio nie ma to za wiele wspólnego.

 

Dziwny problem. Do tej pory miałem radio Pioneer podłączone ze stałym zasilaniem czyli żółty przewód połączony z czerwonym aby radio działało bez kluczyka. Niestety tak miałem spory pobór prądu nawet 0,1A. Dziś podłączyłem żółty z żółtym i czerwony z czerwonym i pobór prądu spadł do 0,03A. Niestety zaczął się dziwny objaw.

 

Na poprzednim podłączeniu po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki podświetlenie wnętrza zapalało się momentalnie. Teraz po wyjęciu kluczyka zaświeca się po około 1-2 sekundach. Nie to żeby mi na tych dwóch sekundach jakoś specjalnie zależało ale nie rozumiem tego kompletnie.

 

Zna ktoś przyczynę?

 

 

Znalazłem przyczynę i zamieszczam opis dla potomnych. Otóż źle zrozumiałem koncepcje ACC. Sądziłem ze to tutaj podłącza się stale +12 dla podtrzymania. Blad. Tutaj podłączamy +12 ze stacyjki. Należało skrzyżować kable czyli czerwony do żółtego i na odwrót. Teraz radio działa tylko z kluczykiem a oświetlenie pojawia się od razu po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności