Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z miejsc, gdzie należy szukać usterki, wymienił Krzysztof w poście wyżej...

Po za tym moduł komfortu-kostki połączeniowe, przewody, stan ścieżek samego modułu, przekaźnik załączający "+" oświetlenia wnętrza na płycie modułu.

 

Ja dałem sobie już spokój z tym wszystkim bo mi brak cierpliwości do tego.dwa lata temu ogarnalem sobie tą wiazke co jest pod wykładzina bo nie działało mi światło wewnątrz, szyby, lusterka i zamki...od kilku miesięcy znowu mi nie działa światło i zamki, zajrzalem znowu pod wykladzine i teraz mam już większy problem bo sama kostka się zaczyna sypać a dokładnie to piny które są w niej. Mam drugą kostkę z kabelkami ale jest ich mniej no i najwqzniejsze to to że nie mam tego cuda dzięki któremu można wymontowac pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się na których kabelkach jest zasilanie lampki lewej tył w b5 fl z czujnikami ruchu ? Na tej wtyczce 4 pinowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie nie chce zakładać nowego tematu tak że zapytam tutaj.

Na fisie sygnalizuje mi otwarcie klapy bagażnika ale lampka się nie świeci a wiec też może byc ten mikrowłącznik ? czy szukać przyczyny w czymś innym? moduł komfortu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z oświetleniem kabiny w moim wnętrzu tak jakby nie działało przyciemnianie. Nagrałem film z zachowaniem oświetlenia:https://www.youtube.com/watch?v=ZXaUciOWAWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy, nie mogę zakładać jeszcze nowych tematów dlatego napiszę w podobnym :) mam taki problem: gdy mam ustawioną lampkę na otwieranie drzwi to świeci się cały czas, nawet po zamknięciu samochodu z pilota. Myślałem że to problem z krańcówkami ale dopiero dziś zauważyłem że ich nie ma na drzwiach ani na słupkach (jestem młodym szczęśliwym posiadaczem B5) jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy, nie mogę zakładać jeszcze nowych tematów dlatego napiszę w podobnym :) mam taki problem: gdy mam ustawioną lampkę na otwieranie drzwi to świeci się cały czas, nawet po zamknięciu samochodu z pilota. Myślałem że to problem z krańcówkami ale dopiero dziś zauważyłem że ich nie ma na drzwiach ani na słupkach (jestem młodym szczęśliwym posiadaczem B5) jakieś pomysły ??

 

Kolego krańcówki w Twoim Pasku znajdują się w zamku. POczytajsobie ten temat: http://forum.vw-passat.pl/threads/6550-Mikrostyk-(mikrowłącznik)-w-drzwiach/page12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego krańcówki w Twoim Pasku znajdują się w zamku. POczytajsobie ten temat: http://forum.vw-passat.pl/threads/6550-Mikrostyk-(mikrowłącznik)-w-drzwiach/page12

 

Dzięki :) widzę że nie jest to takie hop siup :D wcześniej miałem Polo 6n2 to wystarczyło odkręcić 3 śrubki i odpiąć boczek z zatrzasków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wymienić oświetlenie wnętrza na LED, Czy mógłby mi ktoś doradzić jakie żarówki trzeba zamówić? Chcę wymienić odrazu przy wyciąganiu żeby nie ruszać plastików dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oświetleniem w Passacie b5 1.9 tdi 115km AJM. Mianowicie oświetlenie bagażnika świeci się non stop, czy jest otwarty czy zamknięty bagażnik.Do tego mam problem z alarmem bo nie mogę zamknąć drzwi z pilota bo zamykają się innym dzwiekiem alarmu i brak domykania szyb.Po chwili zalancza się alarm i wyje kilka sekund i gasnie i tak w kolko.Dioda przy radiu swieci się ciagle a powinna gasnac po zamknieci auta. Co może być powodem tej usterki?Moduł komfortu suchy i nie ma objaw spalenia czy cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z oświetleniem w Passacie b5 1.9 tdi 115km AJM. Mianowicie oświetlenie bagażnika świeci się non stop, czy jest otwarty czy zamknięty bagażnik.Do tego mam problem z alarmem bo nie mogę zamknąć drzwi z pilota bo zamykają się innym dzwiekiem alarmu i brak domykania szyb.Po chwili zalancza się alarm i wyje kilka sekund i gasnie i tak w kolko.Dioda przy radiu swieci się ciagle a powinna gasnac po zamknieci auta. Co może być powodem tej usterki?Moduł komfortu suchy i nie ma objaw spalenia czy cos w tym stylu

 

 

A kable w progu sprawdziłeś co idą do modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde podswietlenie bagaznika ? W ogole bylo seryjnie montowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co moze być powodem tego ze jak otworze tylne drzwi to mrugaja mi tylnie lampki koła raczek te??

Powinny swiecic na stało a one mi mrugaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co moze być powodem tego ze jak otworze tylne drzwi to mrugaja mi tylnie lampki koła raczek te??

Powinny swiecic na stało a one mi mrugaja??

 

Pewnie standardowo kable w drzwiach. Zdejmij gumową manszetę między drzwiami a słupkiem i sprawdź przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody sprawdzone wszystkie wydaja sie byc nienaruszone ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to probowke w reke i trzeba sprawdzac gdzie jest przerwa okablowaniu

mogla przerwac sie plecionka gdzies przy wtykach

aha

o jakie tobie lampki chodzi

czy czasami nie zapodales gdzies w oswietlenie wnetrza diod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam zadnych Diod , całosc oryginał..

Chodzi mi o lampki przy raczkach oswietlenie przy otwarciu z góry

JAk mam do sprawdzic probówka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co moze być powodem tego ze jak otworze tylne drzwi to mrugaja mi tylnie lampki koła raczek te??

Powinny swiecic na stało a one mi mrugaja??

Chodzi mi o lampki przy raczkach oswietlenie przy otwarciu z góry

JAk mam do sprawdzic

Jeśli tak, jak piszesz, dziwnie zachowują się tylko lampki tylne :

Wiązka przewodów przy progu (strona kierowcy), pod izolacją połączenie kilku przewodów czerwony z czarnym paskiem. Często dochodzi do utlenienia tego połączenia.

Powodem tego jest woda, spływająca po progu przez zmurszałe uszczelnienie blachy, przykrywającej pod tapicerką drzwi.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam problem z oświetleniem kabiny w moim wnętrzu tak jakby nie działało przyciemnianie. Nagrałem film z zachowaniem oświetlenia:https://www.youtube.com/watch?v=ZXaUciOWAWE

 

Macie jakieś pomysły na to?

Mam ten sam objaw. Z początku było sporadycznie, później coraz częściej, a ostatnio bardzo często.

Zauważyłem że wpływa na to niska temperatura na zewnątrz, po rozgrzaniu auta wewnątrz wszystko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcze drugi dzien z oswietleniem wnetrza.

Nie dzialaja jedne drzwi tyl za pasazerem.

Nie zapala sie oswietlenie wnetrza i nie pokazuje ze drzwi otwarte na fis, ale zapala sie lampka w drzwiach ta na dole, mikrostyk naciskam recznie lampka w drzwiach gasnie i sie zapala , ale podswietlenie wnetrza nie zapala sie. Sprawdzalem przewod czerwono-czarny i ma przejscie do wtyczki w nogach pasazera i tutaj sie zatrzymalem. Od strony kierowcy w nogach takze sprawdzalem i wszystko ok , modul sprawdzalem pod lupa i brak zimnych lutow.

Prosze o pomoc, i informacje czy sterownie lampki u dolu drzwi ( oswietlenie progu ) jest na tym samym przewodzie co zapalanie calego oswietlenia wnetrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności