Skocz do zawartości
szynder

uszczelka sruby pokrywy zaworow

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem ze ze srodkowej sruby saczy sie olej, pojechalem do sklepu po taka uszczelke a koles w sklepie powiedzial ze sprzedaja takie cos tylko z uszczelka pokrywy czyli od 80zl wzwyż! wydaje mi sie, ze chyba jest uszczelka tej sruby osobno do kupienia...

odma.jpg

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są osobno na 100%- elring EL 915009 dolna i EL 915017 górna w "normalnym" sklepie to powinni mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można kupić je oddzielnie. Idą po dwie na każdą śrubę - jedna z góry pokrywy a druga od dołu. Kosztują po kilka zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, pewnie chcial naciagnac na uszczelke. Nawet nie wiedzialem, ze ona jest z 2 stron uszczelniana:] ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank da sie kupic oddzielnie ja do golfa placilem po kilka zl za sztuke ale proponuje kupic w ASO pewnie nie wielka roznica w cenie , bo mi tez zamienniki tez zaczely po jakims czasie przepuszczac olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to i tak bym chyba musial kupic tez ta uszczelke pod pokrywe skoro do sruby idzie z dolu i z gory uszczelka, chociaz sprobuje tylko gorna na razie zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj tylko z jedna uszczelką, załóż dwie na szpilkę tak jak w książce pisze. I nie kupuj pierwszych lepszych uszczelek ponieważ zapłacisz 2 razy. Kup w ASO ponieważ pewne części kupuje się tylko tam, nr części- uszczelek to 028 103 533 góra i 028 103 533 A dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym dodatkowo to uszczelnic - sylikonem?jakim?

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

 

a takie cos jak: derko durko dirko?;) nie pamietam nazwy bedzie ok?

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie cos jak: derko durko dirko? nie pamietam nazwy bedzie ok?

Dirko beżowe może być. Bardzo dobry uszczelniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a takie cos jak: derko durko dirko? nie pamietam nazwy bedzie ok?

się uśmiałem,ale ważne że wiadomo o co chodzi:

Dirko beżowe może być

A tak bokiem, jak już to rozkręcisz to może nie trzeba by zmienić odrazu tej uszczelki pod deklem, byłby spokój ze wszystkim, a tak to odkręcisz, przykręcisz, trochę inaczej dekiel się ułoży, uszczelka przesunie i będzie gdzieś sączyć...

Koszty nie duże, a pewność byś miał.

Ale to tylko moje gdybanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirko haha juz wiem ;) narazie tylko chce ta szpilke uszczelnic na wiosne jak bede mial kase wymieniam popychacze wiec nie bede teraz kupowac uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora uszczelka jest pod pokrywa przy szpilce, nie mam etki a w tej chwili nie mam tez jak zobaczyc w pasku ktora to...

Picture0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktora uszczelka jest pod pokrywa przy szpilce

Ta mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat !!!

 

Wczoraj mechanik powiedział mi, że w przypadku mojego passata jest tylko jedna uszczelka pokrywy zaworów taka duża lecąca po całości (niby gumowa ale jakby z jakimś metalem w środku).

 

B5 1.6 AHL z 1996 roku (B5) z ośmiozaworowym silnikiem

 

Gdzieś tam olej ucieka i kapie sobie na kolektor wydechowy i od razu przy rozgrzanym silniku dymi się nie ładnie i chciałbym to poprawić. Czy jest to trudne taka wymiana i czy samemu da się spokojnie zrobić, czy łatwo jest dokręcić /odkręcić te śruby i czy trzeba z odpowiednią siłą to robić czy wystarczy na wyczucie.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez WojtekD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem i poczekam czy będzie ciekło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności