Skocz do zawartości
pawelstaszow

Obszycie kierownicy ,oznaczenie literek na silniku

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chce kupic paska ,a pasek ma kierownice taką?http://img4.imageshack.us/img4/9982/kieram.jpg

 

Zastanawiam sie czy była obszywana bo juz została zjechana ,czy takie były takze montowane - jest to rok 2003,

 

Inna sprawa pasek jest 1.9 tdi 130 koni i ma DI czerwone tak jak powinno byc a na silniku ma TDI całe srebne,co jest grane?? moze ktos przykleił bo odpadło orginalne czy jak ??

 

http://img190.imageshack.us/img190/4898/tylh.jpg ---tył samochodu

 

http://img4.imageshack.us/img4/5572/przl.jpg -----silnik

 

Moze da sie rozrózic silnik po fotce czy to 90 konny czy 130 ?

 

 

proszę o porady.

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to kierownica nie była obszywana bo za bardzo sie błyszczy a oznaczeniami sie nie sugeruj bo VW naklejał co mu wpadło w ręce a kod silnika masz na wlepce w kole zapasowym i książce serwisowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi jeszcze czy da sie wymontować tą wiezyczke audio,czyli cd i radyjko kasetowe i wrzucic tam kieszeń i zwykłe radyjko mp3??czy sa z tym jakies problemy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bez problemu, wyjmujesz radio i cd i wkładasz nowe i kieszen bez przeróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osłone na silniku może mam założoną drugą ale jak ma 130 ps to ma maieć 2 litery czerwone DI jak tak ma to zobacz na tabliczke na prawym nadkolu tam gdzie ma VIN jakie ma oznaczenie silnika AVF -131 ,AVB -101 ps i wszystko wiadomo bedzie .A kierownice szły takie w oryginale wytrzymują bardzo dużo nawet 300 t.km zanim się wytrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy dobrze to orginalne radyjko gra czy lepiej zamontowac po swojemu wszystko

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te radia kiepsko graja więc lepiej włóż nie oryginalne a od razu usłyszysz różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dobrym ustawieniu te radio wcale tragicznie nie gra, jedynie przy najglosniejszym ustawieniu charcza glosnki, pozatym ja wole sluchac cicho muzyki badz wcale(bezpieczniej jest), pozatym nie oryginalne radia psuja wizualnie konsole

wiec jezeli jestes przewrazliwony na punkcie muzyki w aucie to gamma Ci sie nie spodoba;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie "najprawdopodobniej miał uszkodzony tył i została wymieniona klapa :) lub przód i dali inna pokrywę na silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te b5fl tez maja ten problem z kiepso odbierającym radiem po zmianie radia orginalnego na inne typu pionier,jvc itp , potrzebują separatora itp do wspomagania wzmacniacza antenowego ?

 

bo w mojej b5 separator nie pomagał i radyjko słabo odbierało poza miastem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to silniki 130 konne miały skrzynię 6 -biegową jeżeli ten taką ma to znaczy że ma 130 koni.Ale jak pisałem tyko tak się orientuje,chodź nie jestem znawcą diesli ma Pb.Niech wypowiedzą się posiadacze Diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 konne maja skrzynie 5 i 6 biegowe (na 99,9%)

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9TDI 130km AWX 5 biegowa skrzynia ręczna, AVF 6 biegowe skrzynie, róznia sie pozatym momentem obrotowym AVF ma wiekszy od AWX lecz w wyzszym zakresie obrotów(jakos od 1900, a AWX od 1750)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ma już 2 silnik to znaczy że nie jest pierwszej młodosci , a skrzynie biegów montowali 5 i 6 biegów do 130 ps. Kod silnika z tabliczki koło VIN to powinnien się pokrywać na silniku ;) najlepiej jak tak jest jeżeli nie to już były jakis poważne kombinacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Maik78 napisał:

 

osłone na silniku może mam założoną drugą ale jak ma 130 ps to ma maieć 2 litery czerwone DI jak tak ma to zobacz na tabliczke na prawym nadkolu tam gdzie ma VIN jakie ma oznaczenie silnika AVF -131 ,AVB -101 ps i wszystko wiadomo bedzie .A kierownice szły takie w oryginale wytrzymują bardzo dużo nawet 300 t.km zanim się wytrze ;-)

---------------------------------------------------------------------------------------

 

wiec na tabliczce na nadkolu ma pisac AWX a nie AVF bo ta furka ma 5 biegów tak ??

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec na tabliczce na nadkolu ma pisac AWX a nie AVF bo ta furka ma 5 biegów tak ??

Musi pisać AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze kilka prostych porad przy kupnie paska

 

dzieki koledzy za info

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebują separatora itp do wspomagania wzmacniacza antenowego ?

Tak, potrzebują separatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak ma 130 ps to ma maieć 2 litery czerwone DI

..ja mam 130kM i tylko czerwone I.....-więc tym się nie sugeruj.Po przejrzeniu wszystkich Twoich zdjęć wydaje się,że to 130 kM (oznaczenie na silniku też u mnie jest całe srebrne),101kM ma inną pokrywę na silniku.

Edytowane przez Clash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności