Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz teraz sobie zrobic servis klimy a jaka masz manual auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie na parowanie szyb pomaga posmarowanie ich szamponem do włosów (najzwyklejszym, bez odżywek - najlepiej dziecięcy) i po chwili wytarcie ich do sucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo wymienionego filtra kabinowego , jazda na sprawnej klimie , pod dywanikami i pod tapicerką podłogi susza i tak często po przyjściu do auta po nocy szyby zaparowane ( auto pod chmurką) , polecam wypróbować to ; http://allegro.pl/henkel-pochlaniacz-metylan-stop-wilgoci-saszetki-2-i1377734111.html

 

- u mnie pomogło , ale jak woda pływa pod dywanikami , klima niesprawna to oczywiście niepomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie to tak:

-wyciagam wycieraczki welurowe na kaloryfer w gararzu

-wycieram szyby do sucha

-mala farelka do samochodu na pare minut

i jest suchutko i nic nie paruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja welurowych dywanikow nie wkladam na zime tylko caly czas gumowe fakt jak sa szyby dobrze umyte clinem anty para to nie osiada tak para lekko szyby uchylic 5 cm na noc w garazu i styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam climatronic.

I oczywiście gumowe wycieraczki. Tyle ze auto stoi pod chmurka i nie bardzo jest mozliwosc wysuszenia w taki sposob jak sugeruje: mateusz007 i marcinrz7463.

Moze wydestuje to co radzi: robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astonmarcin

mam pytanie,

nie działa mi obieg zamknięty, tzn. cały czas jest włączony zamknięty

Ile kosztuje taki nowy silniczek, ew. gdzie można go dostać lub jak to naprawić samemu, nie mam pewności że silniczek nie działa,

kiedy naciskam przycisk nic się nie dzieje tzn. klapka jest cały czas zakmnięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam B6. Szukam i szukam, ale znaleźć nie mogę posta, który by opisywał jak naprawić silniczek od obiegu zamkniętego. Patrząc do schowka za prawym otworem widzę coś, co jest chyba klapą obiegu zamkniętego. Naciskając przycisk obiegu, słyszę działanie silniczka, ale klapa ani drgnie. Czy rzeczywiście silniczek jest zepsuty, czy może jakieś ramię silniczka? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmowałem schowek i kilka razy poruszyłem tą klapą - pomogło.Wcześniej terkotało od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę odgrzeję kotleta. Ostatnio zauważyłem że przednia szyba zaczyna mi parować jak tylko temperatura na zewnątrz spadnie poniżej tej którą mam ustawioną w aucie i tylko w momencie gdy mam wyłączoną klimatyzację. Jak włączę przycisk od "osuszania" przedniej szyby to szyba ładnie się odparowuje, niekiedy czasem nawet przymraża mi ją, klima oczywiście wtedy się włącza. Jak wylączę klimę mimo wciśniętego przycisku odparowania przedniej szyby to odparowanie zajmuje chwilę pod warunkiem że dmuchawa będzie działała na max obrotach, co jest dość uciążliwe (hałas), nie wyobrażam sobie jazdy trasy 200km w takich warunkach.

 

Chodzi mi o to, że chcę uniknąć parowania przedniej szyby gdy mam wyłączoną klimatyzację i gdy wewnątrz auta mam cieplej niż na zewnątrz. Przycisk osuszania przedniej szyby "wyłącza" np. nawiew pośredni, co mnie denerwuje, zresztą konieczność ciąglego ustawiania odparowania mnie denerwuje.

 

Klima ostatnio odgrzybiana, ozonowana, nabita.

Filtr przeciwpyłkowy wymieniony na nowy.

W aucie sucho, wszędzie.

Klapka obiegu zamkniętego się normalnie porusza.

 

Zastanawiam się nad jakością filtra przeciwpyłkowego - kupiłem ten filtr Manna, może on coś zapycha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację...

Klima top, filtr Mann z węglem a mimo to przednia szyba lekko zaparowana (bez klimy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie ten problem się pojawia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie dałem za wygraną, na zewnątrz było 14, w środku auta jak odjeżdżałem ustawiłem 22. Boczne szyby momentalnie zaparowały, przednia jakoś mniej, nawiew ustawiłem na 5 stopień (trochę więcej niż połowa), nic innego nie wciskałem. Tryb auto oczywiście zgasł, przez 5 minut boczne szyby nie chciały się odparować, nawet jak nakierowałem na nie nawiew bezpośrednio. Ruszyłem w trasę 90-120 km/h, po 5 minutach takiej jazdy para zniknęła i już się nie pojawiła. Przyznam, że nie pamiętam kiedy czyściłem szyby wewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam nadzieje ze umycie szyb pomoże bo nie pamiętam kiedy je ostatnio porządnie czyscilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo miałem to zrobić jakiś czas temu. U mnie jest wszystko sprawne, klapka, nawiewy itp. Parę razy umyłem szybę i zauważalnie jest znacznie mniej zaparowana jeśli w ogóle jest. W deszczowy dzień, gdy wsiadam "mokry" do auta i jest zimno, to wystarczyło ustawić nawiew dmuchawy na trochę wiekszy i zaraz para schodzi. Obecnie nie mam w ogóle problemu z parowaniem szyb, myślę że kwestia regularnego odkurzania auta i mycia szyb załatwia sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy podszybiu miałem 5 kilo mokrych liści. Warto więc otworzyć maskę i sprawdzić czy nie mamy tam kompostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat bo miałem to zrobić jakiś czas temu. U mnie jest wszystko sprawne, klapka, nawiewy itp. Parę razy umyłem szybę i zauważalnie jest znacznie mniej zaparowana jeśli w ogóle jest. W deszczowy dzień, gdy wsiadam "mokry" do auta i jest zimno, to wystarczyło ustawić nawiew dmuchawy na trochę wiekszy i zaraz para schodzi. Obecnie nie mam w ogóle problemu z parowaniem szyb, myślę że kwestia regularnego odkurzania auta i mycia szyb załatwia sprawę.

 

Maciek, myłeś jakimś ustrojstwem specjanie do tego celu przeznaczonym? Są zdaje się jakieś "cudowne" preparaty, które nie pozostawiają smug itd. Ja do tej pory szyby od wewnątrz przecierałem tylko co jakis czas "na sucho" zwykłym papierowym ręcznikiem. Pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no myłem jakimś płynem do mycia szyb czy coś, parę razy i do sucha czystą ścierką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z parowaniem szyb zimą wewnątrz. Sprawdziłem już wszystko z wyjątkiem poprawnego funkcjonowania obiegu zamkniętego/otwartego w aucie.

 

Otwieram schowek na włączonym zapłonie, świecę w tę szczelinę i pomimo zmiany układu odprowadzania powietrza (słyszę jak silniczek pracuje) nie widzę żadnej reakcji. Nie jestem w stanie też namierzyć tej klapki od zmiany. Podepnijcie prosze jakąs fotę gdzie tego szukać. Dodam, że w górnej części schowka mam zmieniarkę płyt i dźwięk silniczków dobiega jakby z zaniej.

 

Dzięki i czekam na info.

Edytowane przez skolnyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności