Skocz do zawartości
Rojasek

Spadek mocy w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj wracając z niedługiej trasy , w czasie przyśpieszania przy około 2.5tyś obrotów silnik jakby stracił moc. Powtórzyło mi się to na drugich światłach. Wyłączyłem silnik włączyłem na nowo było ok. Wróciłem do siebie do miasta po około 60km stanąłem pod sklepem, wróciłem i zapaliło mi się to cholerstwo:

p14110911070001.jpg

 

 

Co to może być? Paliwo? Wątpie leje tylko ORLEN VERVA,

 

Obroty nie palują jest idealnie, wszystko ładnie teraz mocy nie traci. Obawiam się o turbo? Jest to 2005 rok (listopad model 2006) przebieg 144.000 (oryginalny , serwisuje systematycznie)

 

Jeszcze mam pytanie czy można poprzez nr VIN zweryfikowań kod silnika ?

Jeżeli tak dodaję tutaj jeszcze zdjęcie VIN-u

 

 

 

Chwilowo niestety nie mam gdzie podpiąć samochodu pod VAG-a o 13 jade do mechanika napisze Wam co powiedział a do tego czasu proszę o jakieś sugestie odnośnie tej usterki

 

pozdrawiam

p14110911330001.jpg

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prościej będzie jak na wlepie gdzie jet kolzapasowe, albo w ksiązce serwisowej zerkniesz na wlepe tam masz oznaczenie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej jest:

BMP

Czy ten silnik ma DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W książce serwisowej jest:

BMP

 

Zgadza się. Według tego numeru VIN, silnik posiada oznaczenie BMP.

 

Czy ten silnik ma DPF?

 

Tak, twój samochód posiada filtr DPF (7GG).

 

Podłącz samochód do testera/interfejsu diagnostycznego i odczytaj błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby wpadał w tryb awaryjny - dlatego po restarcie jest ok - gdzies na forum czytałem ze podobnne objawy łącza się z problemami z turbo - z niecierpliwoscią czekam na diagnozę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same problemy tyle, ze w seacie toledo z 2003r. Komputer przechodził w tryb awaryjny i więcej niż 120 auto nie szło a po zgaszeniu i odpaleniu było OK do czasu przekroczenia 3000 obrotów. Okazało się, że walnięta była turbina która dawała zbyt duże doładowanie co powodowało przełączenie komputera w tryb awaryjny. Przeczyszczenie turbiny pomogło no ale to było inne auto i bez dpf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie byłem na diagnostyce. VAG podłączony brak błędów (byłem u zaprzyjaźnionego mechanika) !! Wykasował błąd po czym... znów przejechałem 5km nagle spadek mocy i znów błąd. Po 20minutowych oględzinach stwierdził iż jest to

ZAWÓR DOŁADOWUJĄCY KTÓRY JEST POD CIŚNIENIEM

on podobniesz "syczy" i może się ulatniać z niego gaz czy coś takiego ?! Byłem w tamtym roku w Serwisie na wymianie tego wadliwego wężyka do turbo więc chyba nie jest to to ?

Jedynym błędem jaki pokazał VAG(prócz niezamkniętych drzwi :D ) to :

CENTRAL LOCKING SWITCH tzn. po mojemu jest to centralna blokada przejścia?

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG podłączony brak błędów (byłem u zaprzyjaźnionego mechanika) !! Wykasował błąd po czym... znów przejechałem 5km nagle spadek mocy i znów błąd

 

Mechanik przeglądał bloki pomiarowe ECU silnika? Jaki jest poziom zapełnienia filtra DPF? Zawsze można wziąć notebooka i sprawdzić podczas jazdy co się dzieje podczas tego notlaufu.

 

CENTRAL LOCKING SWITCH

 

Włącznik centralnego zamka

Edytowane przez adamq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest poziom zapełnienia filtra DPF?

A tego to nie powiem nie mam zielonego pojęcia.

 

 

Ogólnie Panowie obstawiacie coś jakaś pierdoła?! Na bank nie jest to turbawka? Obawiam się najbardziej o turbo... własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie Panowie obstawiacie coś jakaś pierdoła?! Na bank nie jest to turbawka? Obawiam się najbardziej o turbo... własnie

 

Niech mechanik najpierw sprawdzi porządnie wartości ECU. Po co się denerwować, skoro może to być jakiś mały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki.

Myślę ,że nic się nie stanie jak będę narazie jeźdźił z tym błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ oczyszczania spalin ( OBD )

Może jakiś czujnik się zabrudził i podaje błędne dane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do serwisu diagnoza:

KONIECZNA WYMIANA CZUJNIKA PRZY DPF-ie :) wszystko wymienione śmiga jak talala. Wczoraj odebrany z serwisu samochód. Jeden dzień roboty.

pozdrawiam.

Napisałem to ponieważ może się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz1981

Panowie mam podobny problem, tylko kod blędu ktory sie pojawia to p 1556. mechanik mówi że turbo zapieczone i konieczna wymiana... Czy to naprawde koniexczne jak raz się włancza a raz nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem ale narazie checkengine sie nie wlaczyl. Jak jade samochód ma utrate mocy, po wylaczeniu i odpaleniu silnika wraca do normy ale przy wcisnieciu pedalu gazu w kabinie slychac syczenie jakby wentylator od nawiwru pracowal. A jak traci moc syczenia nie ma ale i odziwo wtedy tez tempomat nie dziala, co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mialem podobny problem a dokladnie :

 

-malo mocy

 

- jak deplem w podloge przy okol o2,5 -2,8 tryba waryjny

 

-check sie zaplal ( czasem nie )

 

- wystarczylo zgasic i odpalic auto i spowrotem jechal bez trybu awaryjnego ale mocy brak nadal byl

 

 

Powodem problemu u mnie byl czujnik roznicy cisnien ( czy jakos tak) w ASO 253 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem miałem z Hondą CRV 2,2 cdti. Problem leżał w uszkodzeniu EGR - zaworu spalin. W Passkach może być podobnie tylko że tu pewnie DPF. O turbo raczej bym się nie martwił. Miałem identyczne objawy - jade jade i nagle pufff zero mocy. Furka postała trochę znowu da się jechać trochę i puff zero mocy. Sprawdź układ wydechowy bo to na 100% tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pierwszą diagnozę od mechanika ale zobaczymy pojutrze czy się potwierdzi. Mówił że to jakiś przewód przepuszcza powietrze z turbiny i albo dziura jest albo się wypiął bo podobno na szybkozłączce jest. Samochód dziś wstawiam do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności