Skocz do zawartości
Passek2.0DPF

Usunięcie DPF-a w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to powiedzcie mi Panowie podłącze się pod wątek co to da wywalenie DPF? W niedługim czasie planuje program do 140 konnego Passata ale gdzieś wyczytałem ,że daje to dodatkowe konie? Jak to jest?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem,ale trochę się naczytałem i z własnego mikro doświadczenia wiem,że jeśli jeszcze nie miałeś to w najbliższej przyszłości będziesz miał problem z dpf.Jeśli posiadasz mokry dpf-dolewanie płynu,który do tanich nie należy,jeśli suchy-ograniczona żywotność do ok.140-150kkm.(max.60 g-ale to nie do końca prawda-przy 50 juz zaczynają się problemy z wypalaniem).Dpf oprócz hmm dyskusyjnego proekologicznego zastosowania niesie za sobą chyba same negatywne następstwa(w krajach zachodnich-Niemcy niższy podatek za norme euro4,mozliwość wjazdu do ścisłego centrum miasta) -zwiekszone spalanie,utratę mocy,auto nie do jazdy miejskiej,inny(droższy) olej,no i koszty bezposredniej eksploatacji-zużycie,ewentualna wymiana(suchy dpf-7k).Pozbycie się go wybawia cię od tego problemu.Przynajmniej w teorii,pod koniec przyszłego tyg. bedę mógł powiedzieć coś więcej z praktyki własnej po usunięciu mojego dpfu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to sie pochwal gdzie usuwasz, w jaki sposób i jaki koszt dla potomnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak usunę to napiszę co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 50 juz zaczynają się problemy z wypalaniem

 

jezdze golfem 5 bls. przebieg 52. zero problemow, ale regularnie dostaje po pizdzie. jezdzic trza umiec. jesli ktos kupil auto zeby stalo w korkach i nic wiecej, to lepszy bedzie autobus komunikacji miejskiej. auto musi znac obroty powyzej 4k obr i egt. innego sposobu na dlugie zycie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,cytując czytaj ze zrozumieniem-50 oznacza GRAMY,a nie przebieg,przebieg przy suchym dpfie to 140-150kkm-taka jest żywotność i nie ma znaczenia jak jeździsz,poza tym do wypalania dpfu nie wystarczy wystartować spod świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wystarczy przegonic fure chwile z predkoscia 200km/h i po sprawie. a jesli nie taka predkosc to trzeba chwila ja poganiac.

Chetnie pomoge komus w przepaleniu DPFa :) oczywiscie za inne uszkodzenia powstale w czasie naprawy DPFa nie odpowiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum skody octavii był fajny topic na temat DPFa i jego wypalania. Testowali auto ze sprzętem diagnostycznym i wynikało z tych pomiarów, że wypalanie nie odbywa się tylko w określonych warunkach autostradowych, ale również przy zwykłej jeździe miejskiej.

Poszukam linka i wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za różnica jechać 200km/ równie dobrze może to być 140km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna i 80, ale najlepiej na 3 biegu. obroty robia swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w instrukcji od audi mam napisane zw dpf trzeba wypalac na 5,6 biegu przy obrotach ~2tys. I tak jechać przez jak najdłuższy odcinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
audi

U Nas tego ni ma ! :)

 

Trójeczka 4K obrotów i jedziemy Panowie 200km w trasę ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Nas tego ni ma !

 

Trójeczka 4K obrotów i jedziemy Panowie 200km w trasę !

Hmm:D Widze że rożnie podaja:P

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=26490

I've had my VW Blue Motion about 6 weeks. The DPF came on after a couple of weeks and I followed the instructions in the manual, which said take it for a drive in 4th/5th gear for 10-15 mins (I drive mostly in town). This remedied it and the light stayed off for a bit. Now it has come on again... in fact another 3 times. I spoke to a friend who said that wasn't right and to contact VW....

 

Widzę że sami się nie potrafią zdecydować specjaliści z VW jak do końca DPF wypalać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w instrukcji napisali ze min 80km/h jechac ale nic więcej ani na jakim biegu ani na jakich obrtoach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji do b6 piszą,że w przedziale 1800-2500,ale w tym zakresie obrotów temperatura spalin nie osiąga 700 stopni,które to są niezbędne do prawidłowego zakończenia wypalenia,regeneracji filtra.W serwisie vw poinformowali mnie, że co najmniej 4k obrotów i ok.15 min-w tych warunkach regeneracja na pewno wypadnie pomyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawalo mi się ze im wyzsza tmp tym lepiej zeby "odblokowac" DPF'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydawalo mi się ze im wyzsza tmp tym lepiej zeby "odblokowac" DPF'a.

I chyba tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przedziale 1800-2500,ale w tym zakresie obrotów temperatura spalin nie osiąga 700 stopni

w flu jest ~300 do 400stopni, to i w b6 może jest tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem wlaczyc sie do tej dyskusji.

widzialem juz auta ,ktore po wypalaniu dpf byly wymieniane na gwarancji.

ten dpf i cala elektronika nie za bardzo razem graja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my jeździmy w trasach i kontrolki od DPF nie widziałem od 20 000 km (od zakupu jeszcze sie nie zapaliła), mam cos podejrzewac ? Filtr był sprawdzany u mechanika. Powiedział ze nie jest zapełniony i mozna smiało smigac. Fizycznie równiez jest w wozie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności