Skocz do zawartości
Passek2.0DPF

Usunięcie DPF-a w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci nie szkoda pieniędzy to możesz wywalić filtr, jeśli działa prawidłowo to nie ma sensu jeszcze go ruszać bo spalanie nie spadnie tak żebyś to zaraz poczuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie szkoda pieniędzy to możesz wywalić filtr, jeśli działa prawidłowo to nie ma sensu jeszcze go ruszać bo spalanie nie spadnie tak żebyś to zaraz poczuł.

Dzięki :) pojeżdżę do 100 tys i go wywalę żeby nie mieć później z nim problemow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się...dzisiaj zrobiliśmy kolejnego Passta z mokrym FAPem - w Środzie Wielk, w zeszłym tygodniu "rozkminilismy" skodę Superb z którą nie dały sobie rady inne znane, duże firmy:D

Podaje to jako ciekawostkę ponieważ z Passatami B5fl jak również Superbami prawie nikt sobie nie radzi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę się...dzisiaj zrobiliśmy kolejnego Passta z mokrym FAPem - w Środzie Wielk, w zeszłym tygodniu "rozkminilismy" skodę Superb z którą nie dały sobie rady inne znane, duże firmy

Podaje to jako ciekawostkę ponieważ z Passatami B5fl jak również Superbami prawie nikt sobie nie radzi

 

jakies konkretniejsze info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał kmink Zobacz post

Pochwalę się...dzisiaj zrobiliśmy kolejnego Passta z mokrym FAPem - w Środzie Wielk, w zeszłym tygodniu "rozkminilismy" skodę Superb z którą nie dały sobie rady inne znane, duże firmy

Podaje to jako ciekawostkę ponieważ z Passatami B5fl jak również Superbami prawie nikt sobie nie radzi

jakies konkretniejsze info ?

 

O jakie konkretne informacje pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam aligatora (dynosoft Tychy) usunal mi dpf-a w t5 2.5 Auto nie kopci juz,calkiem inna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam takie samo zachowanie w moim passku. Jutro dzwonie do chlopakow z walbrzycha i wycinka. W d... mam to euro 4, a uwierzcie, zapchany dpf moze duuuzego syfu narobic, wlasnie wrzucilem 5 klockow w remont lacznie z walem, korbowodem, turbina. Panowie, jedno jest pewne, planuje zakup 1,9 , jak bedzie z dpf to na dziendobry dpf raus, nowy rozrzad, plyny i mozna sie cieszc nowym zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak pasek będzie się spisywał po usunięciu dpf?

w moim pasku po 192tys km w aso wyczyścili do 40% i powiedzieli że dalej się nie da;/

wiecie kto poza chłopakami z walbrzycha usuwa to gó*** mechanicznie? a nie tylko programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat Mroovy już po zabiegu :devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że filterek mechanicznie i programowo usunięty?:)

mroova jakąś różnicę odczułeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek i mam pytanie jak objawia się awaria dpf-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rabver na pewno zauważysz jak coś będzie nie tak...w najgorszym wypadku zapali Ci się check+lampka od świec żarowych zacznie migac+na fisie wywali wieelki rysunek filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytania :

po pierwsze mam autko od 3 miesięcy jedno co mnie zastanowiło to prędkość max 190km/h (coś słabo wydawało mi się że powinno być lepiej ), czy w czasie jazdy zapchany DPF objawia się czymś konkretnym ? mam takie objawy , obroty silnika wzrastają , spalanie wzrasta do wartości 1,8 litra na godzinę (oczywiście na postoju ) z okolic łącznika elastycznego zaczynają wydobywać się spaliny . Nie zapala się żadna kontrolka .

I kolejna sprawa jak można sprawdzić i gdzie poziom zanieczyszczenia filtra (tu chodzi mi sposób zrobienia tego VAGiem - konkretnie jaki kanał i która pozycja co powinno sie wyświetlać , podobno to mokry filtr w przypadku mojego silnika to gdzie sprawdza się poziom płynu ?

pozdrawiam i dzięki wielkie za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie objawy , obroty silnika wzrastają , spalanie wzrasta do wartości 1,8 litra na godzinę (oczywiście na postoju )

W tym momencie wypala sie DPF

z okolic łącznika elastycznego zaczynają wydobywać się spaliny

Lacznik elastyczny masz do wymiany

I kolejna sprawa jak można sprawdzić i gdzie poziom zanieczyszczenia filtra (tu chodzi mi sposób zrobienia tego VAGiem - konkretnie jaki kanał i która pozycja co powinno sie wyświetlać

Sprawdzic zanieczyszczenie (zapchanie) filtra mozesz w kanale 75 pozycja 3, wartosc zapchania jest pokazana w procentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie tak zrobiłem w kanale 75 pozycja 3 pokazuje 0,5% (to znaczy tak jak wsiadłem i podłączyłem było 0,2 % przejechałem 30 km to wzrosło do 0,5% )

troche dziwi mnie ta wartość po przecinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dluzszego czasu obserwuje to dziadostwo u mnie. bo cos jest nie tak, a mianowicie zbyt czesto sie wypala, ostatnio wypalal sie 100km temu i dzis znowu, wedlug VAGa zaczol sie wypalac przy okolo 35-40% zapchania i konczy wypalanie przy 8-9%, bledow zadnych w sterowniku niema, co moze byc tego przyczyna, mial ktos juz cos takiego?

Mam zamiar niebawem wywalic DPFa, ale chce poczekac az skonczy sie czynnik ktory jest pod kolem zapasowym.

Wywalal to juz ktos w Pasku z tym silnikiem co moj?

Jakie sa plusy i minusy po usunieciu filtra?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mój DPF odpalał się też zbyt często aż w końcu nie pomogła nawet procedura wypalanie komputerowego. Teraz mam cały czas tryb awaryjny. Pod koniec tygodnia jadę na usunięcie DPF'a. Mam nadzieje, ze po wywaleniu będzie już spokój. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek bylo twoje auto tez jakby troche slabsze i jakby tak glucho pracowal silnik mimo ze DPF byl wypalony, ja mam takie objawy i jakby slabiej przyspieszal (wkrecal sie na obroty), jak mozna sprawdzic stan czy usterke DPFa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. U mnie co kilkanaście km odpalał się tryb spalania 2l/h (oczywiście na biegu jałowym, obroty ok1000/min no i śr. spalanie wynosiło ok 10l/100km. Nie zauważyłem u siebie takich objawów żeby jakoś słabiej przyspieszał. Stan zapchania filtra możesz sprawdzić vagiem, poda ci tą wartość w %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek a kiedy jedziesz go usowac?

Daj pozniej znac co i jak, jakie wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności