Skocz do zawartości
koliber37

Opuszczanie elektryczne szyby kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam -problem j/w w temacie-ale do rzeczy,gdy otworze kawaleczek szyby kierowcy jest ok-ale gdy chce zamknac to leci do polowy okna ,sama i dopiero mozna ja zamknac-w b5 bylo normalnie-a tu jest nie normalnie-co jest przyczyna i jakie jest na to lekarstwo??zeby sie zamykala bez problemu z kazdej pozycji a nie leciala do polowy-2,0 TDI SPORT-COMBI:)-dzieki zza pomoc

Edytowane przez koliber37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VengeR

Cześć

Moim zdaniem to w B6 jest 2 stopniowa regulacja szyby jak długo przytrzymasz przycisk to leci automatycznie w dol lub w gore [ tak jak u ciebie] a jak krotko i seriami to będzie powoli i wtedy możesz sobie regulować

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze jest 2-stopniowy-ale z tego co zauwazylem i trenowalem-u mnie bardzo ciezko wyczuc te stopnie czasem poleci ok szyba -ale przewaznie leci w dol-byc moze jest to problem tego przycisku w drzwiach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie ze jest 2-stopniowy-ale z tego co zauwazylem i trenowalem-u mnie bardzo ciezko wyczuc te stopnie czasem poleci ok szyba -ale przewaznie leci w dol-byc moze jest to problem tego przycisku w drzwiach??

Wątpie... poprostu baletowe paluszki trzeba mieć :) U mnie też jest taka mała granica między minimalnym otwieraniem a do końca... Trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie.... w połowie przycisku można wyczuć lekki opór i wtedy trzeba puścić, a jak dociśniemy do końca (też czuć, że mijamy jakiś niewielki opór) to otworzy się całe. proste, łatwe i przyjemne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć przykleję się do temaciku :)

dzisiaj zauważyłem u siebie taki problem jak chcę opuścić szybę z tyłu drzwi lewe to nie opuszcza się sama po wciśnięciu 2 stopnia na włączniku trzeba trzymać do końca a z drzwi kierowcy jak zasteruję tą szybę to ładnie się sama opuszcza, podnoszenie jest ok miał tak ktoś ?? co może być przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba skalibrować szybę że tak to nazwę, po odłączeniu akumulatora zaobserwowałem taki przypadek że po drugim stopniu nie leci szyba do końca. Przejeżdżam wtedy trzymając góra dół, i działa tak jak trzeba. Przycisk do pierwszego wyczuwalnego oporu, szyba idzie trzymając przycisk. Przełamanie oporu przycisku do końca, szyba leci do końca bez trzymania.

Ostatnio od czasu do czasu mi się powtarza takie rozkalibrowanie, więc powtarzam czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba skalibrować szybę że tak to nazwę, po odłączeniu akumulatora zaobserwowałem taki przypadek że po drugim stopniu nie leci szyba do końca. Przejeżdżam wtedy trzymając góra dół, i działa tak jak trzeba.

u mnie niestety lipa nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie niestety lipa nie działa

Najprawdopodobniej masz uszkodzony przycist w tylnych drzwiach - wiąże się to z jego wymianą, miałem tak w starej fabii mojej małżonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam zaraz wymiana może się da jakoś naprawić :) jak jest uszkodzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
etam zaraz wymiana może się da jakoś naprawić jak jest uszkodzony

Raczej go nie widziałeś :). Jak jest uszkodzony jeden ze styków, to pozostaje tylko wymiana - wszystko jest tak skonstruowane, że nawet po rozebraniu (a łatwo nie jest) nic nie zdziałasz.

Tragedii nie ma, przełącznik ma oznaczenie 7L6 959 855 B i jego koszt to ok. 40pln.

Z drugiej strony, można to odpuścić, kto z tyłu otwiera szyby - otworzyć się przecież da ;).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko jest tak skonstruowane, że nawet po rozebraniu (a łatwo nie jest) nic nie zdziałasz.

 

eee zabrzmiało jak wyzwanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eee zabrzmiało jak wyzwanie

Próbuj, najpierw zanim zdejmiesz boczek drzwi urwiesz kilka plastikowych zaczepów, później poddasz się z przełącznikiem. Rozbierałem kiedyś tylne drzwi w B5-ce i drugi raz się na to nie piszę - za nerwowy jestem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to nie wina przełącznika. Mam tak samo. Jak troche uchyle od kierowcy to przy próbie zamkniecia zjedzie na dół tak to 1/3 i stanie i dopiero mozna zamknac. Drażniące strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesmaruj mechanizm szyby i wszystko wróci do normy . Teraz się przyciera i sterownik widzi przeszkodę przy zamykaniu i opuszcza szybę do dołu . Usterka często występuje w paskach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie przesmarowac ten mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i dostać się do mechanizmu szyby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności