Skocz do zawartości
stefwal

Podświetlenie przycisków w tylnej lampie sufitowej wewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tylnej lampce wewnętrznej (tej w podsufitce nad tylnymi fotelami) przyciski do włączania pojedyńczych żaróweczek są podświetlane (tak jak z przodu) :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie nie ma podświetlenia z tyłu ale rozebrałem i widzę że jest taka możliwość , trzeba wymienić przyciski na takie jak z przodu lub przerobić istniejące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tokaredo ;)

 

Ostatnio jakoś tak siedziałem w samochodzie czekając na kogoś i patrzę a tu wszystko co tylko moglii to podświetlili ale tych z tyłu nie :eek:

 

Wymiana całej lampki tylniej na przednią rozwiąże ten temat ? Wkład będzie pasować ? Instalacja elektryczna jest przystosowana ? Jakies dodatkowe kodowanie VAG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie całą lampę tylko wyłączniki trzeba kupić podświetlane i żadnego kodowania , instalacja u mnie jest tylko wymiana wyłączników załatwia całą sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie całą lampę tylko wyłączniki trzeba kupić podświetlane i żadnego kodowania , instalacja u mnie jest tylko wymiana wyłączników załatwia całą sprawę

Cześć

Mógł byś podać gdzie kupić same te przyciski lub kod do etki ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić się raczej samych przycisków nie da. Przerabiałem temat. Kupiłem w dobrej cenie przedni panel podświetlania na Allegro. Wymontowałem przyciski. Okazało się, że się jadnak różnią budową i zamocowaniem.Wystarczyło jednak tylko lekko podpiłować otworki i spasowało. Dodam też, że teraz przyciski są jakby pochylone w kierunku siedzącego pasażera (inna budowa), ale wygląda bardzo ładnie jak oryginalne, super w nocy. Instalację poprowadziłem od diod z przedniego panela. Tam jest 1.85V czyli tyle ile potrzeba. Czas modernizacji to 2,5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam też, że teraz przyciski są jakby pochylone w kierunku siedzącego pasażera (inna budowa), ale wygląda bardzo ładnie jak oryginalne, super w nocy. Instalację poprowadziłem od diod z przedniego panela. Tam jest 1.85V czyli tyle ile potrzeba. Czas modernizacji to 2,5h.

Mógł byś dac jakieś foto jak to wygląda i świeci ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszych w zimnym garażu nie udało się mi zrobić.:)

 

DSC1.jpg

 

DSC2.jpg

 

DSC3.jpg

 

DSC4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blue|R|
Lepszych w zimnym garażu nie udało się mi zrobić.

No ładnie to wygląda:ok:

Jak duże trzeba było piłować te otworki i jak prowadziłeś instalacje od przedniej to musiałeś zdjąć podsufitkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko same osłony klawiszy(na wersję z przeźroczystym sybolem lampki). Piłowałem pilnikiem iglakiem tylko takie otworki w samym przyciski, które są schowane w środku i sie zatrzaskują na obudowie. Przy rozbieraniu przycisku trzeba uważać na 2 małe sprężynki oraz mały drucik w kształcie L. Można ciągnąc śmiało, wyskoczy na pewno.

Instalację poprowadziłem przy krawędzi podsufitki. Zdjąłem tylko osłony przeniego i środkowego słupka (te jasne). Poluzowałem uchwyt rączek i przeciwsłoneczną i przy pomocy drucika przeciągnąłem. Diody założone równolegle i są podlutowane do diody w panelu przedniego oświetlenia.

Myślę, że rzecz praktyczna, to podświetlanie.

A propos praktyczności, założyłem też sobie podświetlenie przestrzeni stóp z tyłu i też jest to przydatny dodatek. I jeszcz parę drobiazgów, ale to może kiedy indziej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej kupic cala lampke i poprostu wymienic ?? Np taka http://allegro.pl/item835559173_vw_passat_b6_08r_lampka_wew_srodkowa.html. Mysle ze koszt podobny do samych przyciskow w serwisie a wymiana polega na wyjeciu starej i wlozeniu nowej. nic nie trzeba kodowac ani przerabiac w instalacji. Wiem z autopsji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana polega na wyjeciu starej i wlozeniu nowej. nic nie trzeba kodowac ani przerabiac w instalacji. Wiem z autopsji.

 

I przyciski mają podświetlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, że nie ma wersji fabrycznej z podświetlaniem i po to cały zabieg. Ja kupiłem panel przedni za 35PLN, okazyjnie, resztę opisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma jak ja mam taka. I napewnio jej nie przerabialem.

Cytat:

Napisał jamal_2005 Zobacz post

wymiana polega na wyjeciu starej i wlozeniu nowej. nic nie trzeba kodowac ani przerabiac w instalacji. Wiem z autopsji.

I przyciski mają podświetlenie ?

Dokladnie tak. Ja kupilem cale wnetrze od highlinea'a bo wymienialem fotele na skore i dostalem wszystkie lampki. Tylna ( w sensie ta na srodku) miala podswietlane przyciski a przednia miala dwie lampki ambilight czerwone swiecace na lewarek skrzyni. Wszystko bylo plug&play. Dajcie mi godzinke to pojde do auta i ja wymje to zerkne numer czesci.

 

Panowie zwracam honor, szczegolnie dla aadam75. Moja tez sie nie siweci, a dalbym sobie reke uciac ze przyciski byly czerwone. Cos mi sie pokickalo, sory.

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A ja mam pytanie z innej beczki - tez apropo podswietlenia. Kwestia jest przyciskow podswietlenia w podsufitce z tylu. Mam takie podswietlenie z dwoma "kloszami". Z przodu podlaczylem podswietlenie przyciskow ale z tylu to chyba te znaczki w przycisach nie sa przezroczyste chociaz sa miejsca na diody. Sa jakies wersje podswietlen z odpowiednimi przyciskami?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są do przełożenia przyciski z przedniej lampy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales Marek?

Nie pasuja przyciski z przodu do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to nie przyciski świecą tylko diody i te można przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiles to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy z przednią lampą, wylutowałem płytki z diodami i czekają na przeróbkę.

diody.jpg

a tu przycisk wymontowany z przedniej lampki przycisk.jpg

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności