Skocz do zawartości
pgrzebyk

Problem z zamykaniem dzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam problem z zamkiem a w zasadzie zamkami w moim Passacie. Jakiś czas temu (powiedzmy 3 tygodnie temu) zauważyłem że tylne prawe drzwi nie chcą się zamykać tzn nie zatrzaskują się. Trzeba nimi dość mocno walnąć aby zaskoczyły (coś jak za teściową :D). Oczywiście pierwsze co zrobiłem jak każdy amatorski mechanik to użyłem WD40 (bez rozbierania zamka) - jednak operacja ta nie przyniosła żadnych rezultatów. Z braku wolnych funduszy zakup nowego zamka przełożyłem na późniejszy termin. Dziś natomiast ręce mi opadły gdyż przednie prawe drzwi zachowają się w ten sam sposób:( Dziwny zbieg okoliczności:638: Co może być taką przyczyną:638: Czy rozebranie zamka i go przemycie i naoliwienie coś da:638: Nie uśmiecha mi się zakup i wymiana dwóch na raz ... pomocy:(

Edytowane przez pgrzebyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to użyłem WD40 (bez rozbierania zamka)
WD40 nie nadaje się do smarowania (ach te reklamy).
Czy rozebranie zamka i go przemycie i naoliwienie coś da
Może coś dać jeśli uszkodzenie jest mechaniczne. I nie używaj WD40 jest to olej mający właściwości wypłukujące, ogólnie jest za suchy. Użyj smaru nie tracącego właściwości smarnych w mrozie, a w lecie aby ci nie wypłynął. Nie należy też używać smarów do których przywiera brud i kurz bo po jakimś czasie będziesz miał zamiast smaru czarną brudną breję która ci zapaskudzi zamek. Najlepszy będzie jakiś smar silikonowy ew. wazelina techniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tez mam problem z zamkiem tylnych drzwi.Probuje zamknac drzwi ,ale one odskakuja i nie chca sie zamknac.Co musze zrobic zeby to naprawic? Rozebrac zamek?Nawet jak walne z calej sily to drzwi odbijaja sie od auta i zamek nie zatrzaskuje sie :(.**** please!!!:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo 2 tyg temu. Po myciu auta na 2 dzień nie moglłem domknąc drzwi. Pomogło ustwienie auta drzwiami w stronę słońca w ciągu dnia. (z powodu braku garażu z możliwością wysuszenia mechanizmu) Poprostu wilgoć i temperatura. Jak narazie odbyło sie bez żadnych zabiegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy zaczely odskakiwac drzwi kierowcy po kilku dniach skoczylo sie to urwana linka, po wymianie linki wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probuje zamknac drzwi ,ale one odskakuja i nie chca sie zamknac. (...) Nawet jak walne z calej sily to drzwi odbijaja sie od auta i zamek nie zatrzaskuje sie

 

Dokładnie mam te same objawy ... u mnie prawe przednie i tylne drzwi!

 

Mialem to samo 2 tyg temu. Po myciu auta na 2 dzień nie moglłem domknąc drzwi. Pomogło ustwienie auta drzwiami w stronę słońca w ciągu dnia.

 

W tym problem że auto myłem 2 tygodnie temu i do tego czasu było ok a lało przecież okropnie. Biorę jeszcze opcję z brudem w mechanizmie lub spadnięciem/poluzowaniem jakiejś części w środku zamka ... ale o tym się przekonam jak już go rozbiorę i go porządnie wyczyszczę i nasmaruję smarem silikonowym jak radził J@ceq

Edytowane przez pgrzebyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Wystarczy zamek wykręcić, następnie odkręcić część mechaniczną od elektrycznej i całej mechanicznej zrobić płukanko w benzynie ekstrakcyjnej. Mycie i tym podobne rzeczy małym pędzelkiem. Zdziwicie się jak wiele brudu tam jest. A na koniec tam, gdzie zamek pracuje posmarujcie wszystko porządnym smarem teflonowym. Jak macie zamki na wierzchu nie zaszkodzi przelutować je dość dokładnie (część elekrtyczna) i spokój na parę lat macie - gwarantuję! Ważne jest, by po składaniu zamka linkę która idzie do zewnętrznej klamki włożyć w to samo miejsce, gdzie była - zbytnie jej naciągnięcie spowoduje zatrzaśniecie drzwi, a zbyt małe - niemożliwość otwarcia od zewnątrz.

 

A jak sobie poradzić na teraz? By zamknąć drzwi? Śrubokręt do ręki i ustawić tak zamek, by był w pozycji otwartej, a potem zamykać dzwi. Chodzi o to, by śrubokrętem cofnąć te ząbki, które zamykają się na tym kołku co jest w słupku.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem identyczny prawe tylne dżwi nie mogę zamknąć i do tego centralny się spóźnia w tych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzi kolega wyżej wyczysc zamek. Na "dole" zamka jest podnoszaca się do góry zapadka ktora łapie ramie zamka/rygiel (jak zawał tak zwał:D) jesli ustrojstwo się zabrudzi lub przymarznie to się zacina i nie blokuje rygla (zapadka się nie podnosi).

Po wyczyszczeniu zamek powinien działac prawidłowo.

Trzaskanie dzwiami niewiele pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę wykręcić zamek tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. w B4 zamek jest praktycznie na wierzchu i nie trzeba go odkręcac w nowszych paskach jest schowany we dzwi i niestety najlepiej go wykrecic.

Teoretycznie mozna przeczyścic nie wykręcając jakims środkiem pod cisnieniem (wd40, sprej do czyszczenia hamulcow) najlepiej aby miał dołaczoną rurkę przedłuzającą, przedmuchac spręzonym powietrzem i naoliwic.

 

Jeśli to nie poskutkuje to pozostaje wykręcic gada...:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niczym nie psikać, tylko wykręcić. Bo jak się toto ustrojstwo dostanie na szybę tudzież jej podnośnik, to kaplica totalna. A i by wykręcić wkładkę z tyłu najpierw odginamy uszczelkę na wysokości zamka, a potem normalka - tapicerka, 10 śrub M10 blacha, (uprzednio wyjęcie szyby) i mamy zamek na wierzchu... Jakby ktoś coś chciał - uleczam zamki za aż 10 zł od zamka + materiały typu benzyna i smar musisz przywieźć ty. Ja służę wiedzą kluczami i kompletną reanimacją zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raportuj zły post

Zaznacz tekst, który chcesz zacytować i naciśnij ten przycisk. Cytat zostanie umieszczony w oknie szybkiej odpowiedzi. Przyznał pomógł

 

Łysy

Zobacz publiczny profil

Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika Łysy

Wyślij email do Łysy

Znajdź wszystkie posty, których autorem jest Łysy

Dodaj Łysy do Twoich kontaktów

 

problem z zamkiem tylnych drzwi

 

Nieprzeczytane

 

(#4)

bodyguard41

 

bodyguard41's Avatar

 

Imię: Robert

 

Status: Offline

 

Samochód:

B5(3B) 2.5 TDI V6 150KM (AFB)

Rok: 1999

 

Przyznał pomógł: 1

Pomógł 0 razy

Zarejestrowany: kwi 2009

Miasto: zachodniopomorskie

Wiek: 28

 

 

problem z zamkiem tylnych drzwi - Wczoraj, 12:14

Witam.Ja tez mam problem z zamkiem tylnych drzwi.Probuje zamkn

 

 

ja miałem tak dwa razy i przy drugim razie zauważyłem że po prostu za lekko pociągnąłem za klamkę i haczyk który blokuje drzwi był ustawiony jakby był w pozycji zamknięcią. Jeszcze raz pociągnąłem za klamkę do końca i zamknęły się bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po rozbiórce i czyszczeniu zamka. Muszę stwierdzić, że trochę dłubaniny przy tym jest, ale na szczęście do wszystkiego jest dość łatwe dojście. Co do demontażu zamka, to polecam temat na naszym forum http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834 Jest tam wszystko ładnie opisane. Jeżeli chodzi o całość operacji, to, delikatnie mówiąc, gów...o to dało :( Zamek rozebrałem do tego stopnia http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=329&exhibition=4&pass=public&lang=eng (chyba bardziej już się nie da?). Zamek porządnie przemyłem i rozruszałem w nim wszystkie części ruchome. Niestety, bez zadowalającego rezultatu. Co zauważyłem, to to, że ta zapadka zaznaczona tu na zdjęciu http://img692.imageshack.us/img692/6840/dlm15screws.jpg się nie blokuje. Pytanie: czemu? Co mogę jeszcze zrobić? Póki co, samochód stoi sobie w garażu z ogołoconymi do blachy drzwiami i zamkiem na moim stole :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam że piszę "posta pod postem".

Wymieniłem w moim Pasku dwa zamki i chciałbym się podzielić z moimi postrzeżeniami dla innych którzy walczą z tą przypadłością w swoich VW.

Sama operacja czyszczenia faktycznie dużo daje po warunkiem że zamek nie jest jeszcze zbytnio wyrobiony - głownie chodzi o metalową zapadkę pokrytą plastikiem (zatrzaskuje się na ryglu w słupku). U mnie wyglądała ona tak:

 

 

dsc2181.jpg

 

 

Plastik zaczął już odchodzić o części metalowej i całość się blokowała. Na dodatek mikrostyk wyrobił sobie w nim "rowek" i go blokował:

 

 

dsc2183.jpg

 

 

Innym problem który zauważyłem to nie działający mechanizm blokowania tej zapadki. Powodem jak się okazało była dość mocno zabrudzona (mimo wcześniejszego przemycia) sprężynka i miejsce gdzie się chowała:

 

 

dsc2184.jpg

 

 

Podsumowując zamki te są dość badziewne i podatne na brud. Ja dla świętego spokoju wymieniłem je na nowe a stare zachowałem na dawce organów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie u mnie jest problem z drzwiami przednimi od pasażera że jak mocniej trzasnę drzwiami to nie zamykają się (odskakują) a jak zrobię to delikatnie to się elegancko zamykają. zamek w tych drzwiach wymieniałem jakoś na wakacje ale ten problem jest od paru dni, dodam tez ze próbowałem wyregulować je tym uchem na słupku ale to nic nie daje. Może ktoś miał podobny problem  to poproszę o rade 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności