Skocz do zawartości
solo020

Od czego może być ta wtyczka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauważyłem u siebie w aucie luźno zwisającą wtyczkę obok pojemniczka na płyn wspomagania kierowicy. Zapewne wisiała do tej pory pod osłoną przy zbiorniczku, albo gdzieś się wypięła. W pobliżu nie znalazłem żadnego pustego gniazda. Wszystkie wtyczki przy zbiorniczku zchodzą się w jedną izolację. Oznaczenie jakie udało mi się z niej odczytać to AMP 928516.

Wie ktoś może od czego ona jest?

P1370840.jpg

P1370848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo, przy zmianie rozrządu tez się zainteresowałem tą wtyczką (przy zdejmowaniu przodu) i nawet jakieś fotki zrobiłem, ale jakoś z głowy mi wyleciało i zapomnialem tematu założyć ;)

też mnie ta wtyczka interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te dwie rozowe wtyczki to do czego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem do czego są te pozostałe wtyczki, ale one są połączone. Może ktoś ma jakieś schematy, w których to jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała zielona od dołu jest z klimy a druga od wentylatora klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też zlokalizowałem taką luźną wtyczkę koło zbiorniczka płynu do wspomagania...Widocznie ten typ już tak chyba ma. może to jakiś wtyk diagnostyczny albo coś w tym stylu.Poniżej zdjęcie

1a4bb3ab72bf5423med.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misza1983 to jest chyba gniazdo na czujnik temp. zewnętrznej (przy chłodnicy, sprawdź czy masz, powinien być, jak nie ma to raczej to jego brakuje).

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6065

 

Przeczytałem temat, ja nie mam u siebie Climatronika tylko manualną klimę. Czy przy manualnej klimie ten czujnik też powinien się znajdować przy chłodnicy? Czy w B5 3B wyświetla się temperatura zewnętrzna gdzieś na zegarach jak nie ma climatronika i komputera FIS lub 1/2 FIS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie mam pojęcia, może wypowie sie ktoś kto ma manualną, ale wydaje mi się, że w manualu nie ma czujnika temp. gdyż to ty manualnie ustawiasz pokrętłami jakie powietrze ma lecieć, z jaką intensywnością, czujnik jest ihmo nie potrzebny, bo i po co w manualnej klimie czujnik skoro ona defakto nie powinna go wykorzystywać. To Ty pełnisz rolę czujnika, jest Ci zimno ustawiasz na cieplej, jest Ci za ciepło ustawiasz na zimniej.

 

Z drugiej jednak strony znam samochody i bez klimy, które wskazują temperaturę zewnętrzną, ot tak po prostu dla twojej informacji.

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie w aucie luźno zwisającą wtyczkę obok pojemniczka na płyn wspomagania kierowicy.

Wie ktoś może od czego ona jest?

Wtyczka czujnika temperatury zewnętrznej.

 

gdyż to ty manualnie ustawiasz pokrętłami jakie powietrze ma lecieć, z jaką intensywnością, bo i po co w manualnej klimie czujnik skoro ona defakto nie powinna go wykorzystywać. To Ty pełnisz rolę czujnika, jest Ci zimno ustawiasz na cieplej, jest Ci za ciepło ustawiasz na zimniej.

Ty wiesz w ogóle o czym piszesz?

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie w autach z klimatyzacją manualną ta wtyczka pozostaje wolna. Czy jeśli włożyłbym tam czujnik temperatury to cos by sie zmieniło w pracy klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba był spojrzeć w schemat, jakie sygnały idą do sterownika klimy i jakie są w ogóle oba sterowniki (w manualu i w elektronicznej). Tak wiec nie odpowiem ci na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denek - napisałem jak ja to widzę, choć dużo tam przenośni (np. porównując człowieka do czujnika :) ), nie napisałem że tak jest, napisałem że warto zapytać się osoby z manualną klimą (pełna asekuracja :D )

 

Jeśli się mylę to napisz jak Ty to widzisz.

Choć w sumie chyba dość tego gdybania.

Czy czujnik temp. zewnętrznej nie współpracuje z klimatyzacją automatyczną w celu dostosowania temp. panującej wewnątrz pojazdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam klime manualną i ma tą wtyczke podłączoną i mam czujnik temp. zewn. (mam pełny komputer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
denek - napisałem jak ja to widzę, choć dużo tam przenośni (np. porównując człowieka do czujnika :) ),

Ale nie to miałem na myśli :D Przeczytaj jeszcze raz co napisałes. Co za wpływ ma kolego czujnik temperatury zewnętrznej do ustawiania temperatury wewnętrznej. Od ustalania temperatury wewnątrz jest kierowca. Czujnik nie ma nic do tego. Nawet u mnie, jak mam climatronik, to czujnik temperatury zewnętrznej nie ma wpływu na to, bo od tego są czujniki wewnętrzne.

A idąc twoim tokiem rozumowania, to zimą bym miał (teoretycznie) na przykład -10 bo taka akurat będzie temperatura na zewnątrz :D Kumasz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to kolego jak wytłumaczysz mi fakt, że jak padł mi czujnik temperatoury zewnętrznej i wskazywał mi bzdury (ponizej -22'C) klima nie chciała mi w lecie chłodzić? :)

 

Po wymianie czujnika, klima ożyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dawał sygnał do sterownika, ze jest za niska temperatura aby załączyć sprężarkę :D Ale..... jest to tylko jedno z zabezpieczen klimy, więc powinna i tak się włączyć. Tylko że u ciebie przy wymianie, coś jeszcze ktos musiał ruszyć, bądź przepiecia w instalacji wywoływały taki efekt. U mnie jak padł czujnik i pokazywał -50 stopni, to klima nadal chodziła.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA zetem ma coś wspólnego :)

Może i masz rację.

Myślałem, że w sytuacji np. "w samochodzie jest ciepło, na zewnątrz chłodniej, chcesz obniżyć temperaturę, po co włączać sprężarkę, gdy można obniżyć temperaturę zasysając chłodniejsze powietrze z zewnątrz"?

 

Ja bym wykorzystał czujnik temp. zewnętrznej do sterowania klimą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystkie odpowiedzi postaram się wszystko podsumować.

 

1. Jeśli auto ma klimę manualną i jest bez komputera to czujnik ten nie jest podłączony bo i tak nie ma się gdzie wyświetlać temperatura zew.

2. Jeśli auto ma klimatronik to czujnik musi być podpięty.

3. Jeśli auto ma klimę manualną i komputer - czujnik musi być podłączony żeby wyświetlać temperaturę zew na komputerze. Jeśli nie będzie podłączony-nie wpłynie to na klimatyzację manualną. Jedynym widocznym skutkiem będzie brak wyświetlania temperatury zew. na komputerze

 

Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt. 2 - nie musi być podpięty, ale powinien. Jest drugi czujnik chyba koło filtra przeciwpyłkowego, który spełni jego funkcję jeśli ten pierwszy nie jest podłączony. Ale wiadomo to nie to samo, co dwa czujniki to nie jeden :) (ps. chyba, że oba czujniki są padnięte, wtedy warto wymienić choć jeden).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności