Skocz do zawartości
two_pac

Światło STOP - Passat B3 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam prosty sposób na zrobienie dodatkowego światła stopu z wykorzystaniem oryginalnych świateł przeciwmgielnych. Pretekstem było lepsze bezpieczeństwo bo między palącym się światłem pozycyjnym a stopem był zbyt mały kontrast i zwłaszcza latem ( jeżdżę cały rok na światłach ) przy ostrzejszym hamowaniu ktoś mógł mi wjechać w kufer. Myślałem wcześniej nad kupnem światła na szybę ale raz, że nie lubię takich wiesidełek poprzyczepianych w samochodzie a dwa mój sposób przynajmniej jak dla mnie wygląda dużo lepiej - szczególnie w nocy ;)

 

Najpierw sprawdzamy czy jest oryginalne podłączenie w prawej lampie przeciwmgielnej ( spotkałem się w jednym passacie, że nie było takiego podłączenia nie wiem od czego to zależy ,u mnie było ). W tym celu przekładamy żarówkę od światła cofania w miejsce prawej lampy przeciwmgielnej i patrzymy czy po włączeniu zapala się również prawe światło przeciwmgielne. Jeśli tak to przystępujemy dalej, jeśli nie to by trzeba by było poprowadzić dodatkowy przewód od lewej lampy przeciwmgielnej do prawej, ale tu tego nie będę opisywał.

Zaczynamy od wycięcia zaślepki na światło przeciwmgielne w prawej lampie.

 

Następnie dostajemy się do lewego schowka w bagażniku. Tam znajdujemy przewody przedstawione na zdjęciach i wlutowujemy w nie diodę prostowniczą wg schematu. Diodę kupujemy > 3 Ampery 12V, u mnie były tylko 6 A i taką kupiłem - koszt - 1zł :]

Zdjęcie diody jest przykładowe więc proszę się nie sugerować oznaczeniami ważne jest by zwrócić uwagę na taki biały pasek na jednym końcu diody jak na zdjęciu - żeby w odpowiednią stronę wlutować diodę.

 

1n5404mmmy7.jpg

 

zdjecienr2zk1.jpg

 

zdjecienr1nc8.jpg

 

Efekt - przy wyłączonych światłach przeciwmgłowych zapalają nam się one dodatkowo podczas hamowania (palą się cztery stopy ) - zdjęcie nr 2, zaś przy włączonych światłach przeciwmgłowych tylnych wszystko jest tak jak przed przeróbką tylko zamiast jednej lampy przeciwmgłowej palą się dwie ( palą się dwa pozycyjne i światła przeciwmgłowe przy hamowaniu zamiast pozycyjnych zapalają się stopy ) - zdjęcie nr 3. Już chyba dokładniej nie mogłem tego wytłumaczyć :mur:

Zgodnie z prawem jest to dozwolone i poprawia bezpieczeństwo zwłaszcza gdy się przepali jedna żarówka a my tego nie zauważymy zawsze będzie się jeszcze palić druga podczas mgły. Co prawda trzeba pamiętać, że gdyby się przepaliła nam lewa przeciwmgielna to trzeba włożyć żarówkę zapasową bądź przełożyć z prawej bo jeśli mamy tylko jedne światło przeciwmgłowe to może ono się znajdować tylko z lewej strony pojazdu. Ale jeśli nie zauważymy na czas to i tak lepiej żeby nam się paliła tylko z prawej strony niż żadna !

 

sam3mb3.jpg

 

sam2zm8.jpg

 

sam1cq2.jpg

 

Dodatkowym niezamierzonym aczkolwiek bardzo ciekawym efektem jest zapalająca się kontrolka świateł przeciwmgielnych podczas hamowania - teraz ojciec może kontrolować czy żona ( córka ? ) nie trzyma nogi zbyt często na hamulcu ;)

 

Efekt na żywo w nocy jest dużo ładniejszy. Jeśli komuś się przyda ten opis to fajnie, a komu się nie podoba :[ - do widzenia :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Efekt - przy hamowaniu w zapalają bnam się cztery żarówki , zaś przy włączonych światłach przeciwmgłowych tylnych zamiast tylko jednej żarówki palą nam się dwie.

Zgodnie z prawem jest to dozwolone i poprawia bezpieczeństwo zwłaszcza gdy się przepali jedna żarówka a my tego nie zauważymy zawsze będzie jeszcze palić druga podczas mgły.

 

 

Z całym szacunkiem two_pac ale napracowałeś się dużo a ja i tak dalej nie rozumiem. Czy w chwili kiedy włączone są światła przeciwmgielne (wiem, że palą się dwie żarówki) podczas hamowania zapalają się jeszcze jakieś dodatkowe światła lub czy świecą się jakoś jaśniej (np. dodatkowe włókna w żarówkach). Bo jeśli nie to według mnie takie rozwiązanie stwarza zagrożenie dla tych, którzy podczas mgły będą podążali za tobą. Może się mylę :znudzony: Wyjaśnij to jakoś. :vw:

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce przy włączonych światłach przeciwmgłowych tylnych normalnie palą się światła pozycyjne ( tak jak przed przeróbką ) , a przy hamowaniu włączają się stopy ( tak jak przed przeróbką tylko zamiast jednej lampy przeciwmgłowej palą się wtdy dwie - jedyna różnica )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Myślałem, że podczas hamowania dodatkowo zapalają się właśnie te światła przeciwmgielne. Teraz rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no znowu chyba nie rozumiesz - idę zmiecic opis bo nie daję rady. Przy wyłączonych światłach przeciwmgłowych tylnych zapalają się one dodatkowo podczas hamowania, zaś przy włączonych światłach przeciwmgłowych tylnych jest tak jak napisałem w poście wcześniej czyli jest róznica podczas hamowania, wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystąpiłem dzisiaj do przymiarki czy będzie działać czy nie. Powtykałem kabelki zgodnie z opisem, i po naciśnięciu hamulca włączyła się tylna wycieraczka. Chyba mam troszeczkę inaczej kabelki rozmieszczone przy żarówkach przy czerwonej kropce z opisu. W załączeniu foty kiepskiej jakości jak to wygląda. Próbowałem miernikiem wybadać, które kable są od świateł mgłowych, ale już się ciemno robiło i dałem se spokój.

Ktoś może wie w które miejsce podpinać ??

 

zielonylq0.jpg

czerwonykd5.jpg

 

A tak wygląda przy żarówkach, jest chyba więcej wtyczek niż u two_pac

calosctf9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dublet-do usuniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko w jak najlepszym porządku ale mam jedno pytanie. Mianowicie w momencie jak mamy dobrą pogodę w nocy i po przeróbce hamujemy to nie razimy światłami stopu jadących za nami ???? Widziałem już kilka razy takie przeróbki i nie raz wiązanka poszła w stronę przerabiającego. Pomyślmy czasem także o innych uczestnikach ruchu i nie stwarzajmy zagrożenia. Dodam że żarówki od przeciwmgielnych są 15 W a nie 10 W jak ma to miejsce przy zwykłych stopach. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panie mocno sie mylisz bo zarowno w stopach jak i przeciwmgielnych sa zarowki 21W :cisza: a pozycje sa 5W :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej two_pac po sprawdzeniu odpiszę bo nie dam sobie głowy odciąć co do swojej racji. Być może masz złe żarówki włożone do stopów lub przeciwmgielnych? Generalnie sprawdzę i odpiszę. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Dodam że żarówki od przeciwmgielnych są 15 W a nie 10 W jak ma to miejsce przy zwykłych stopach

Nie mam pojecia, skad kolega wzial te wartosci :rotfl:

A te 10W to chyba w maluszkach montowali, co :?::rotfl:

Oj panie mocno sie mylisz bo zarowno w stopach jak i przeciwmgielnych sa zarowki 21W a pozycje sa 15W

Podejrzewam, ze klawisz niechcacy wcisnales i z 5W zrobilo sie Tobie 15W...

A zeby nie bylo watpliwosci oto spis zarowek:

-> swiatla mijania/drogowe -> 60/55W H4

-> swiatla pozycyjne przednie -> 4W

-> swiatla pozycyjne tylne/hamowania -> 5/21W

-> swiatla cofania -> 21W

-> kierunkowskazy -> 21W

-> oswietlenie tablicy rejestracyjnej -> 5W

-> swiatlo p/mgielne -> 21W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, ze klawisz niechcacy wcisnales i z 5W zrobilo sie Tobie 15W...

 

Faktycznie tez strzelilem babola :wstyd: Juz poprawiam :wpale:

 

-> swiatla pozycyjne przednie -> 4W

 

Tu to sie nie zgodze bo sa 5W na 100 procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey zwracam honor zakładającemu temat two_pac. Rzeczywiście są takie same żarówki w stopach i przeciwmgielnych. Hmmm co prawda na pewno jest to rażące w nocy i mnie osobiście to drażniło. Ale po głębszym zastanowieniu jest to w sumie niegłupie a i roboty bardzo mało. Nie wiem tylko czy na przeglądzie technicznym diagnosta takiej przeróbki nie zakwestionuje ??? Diody na pewno w domu gdzieś mam więc pomyślę nad przeróbką. Pytanie tylko do two_pac- jak hamujesz to w jakim miejscu zapala ci się kontrolka przeciwmgielnych- na włączniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, na wlaczniku od swiatel przeciwmglowych, mi osobiscie sie to bardzo podoba, jak dajemy po heblach to sie ostrzezenie wlacza :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
-> swiatla pozycyjne przednie -> 4W

 

Tu to sie nie zgodze bo sa 5W na 100 procent.

Przepisalem to z ksiazki "sam naprawiam B3/B4" czy jakos tak brzmi tytul... Oczywiscie moze byc blad (w ksiazce "sam naprawiam B5 jest byk od pozycyjnych tylnych z 3BG-napisali 5/21W zamiast 4/21W)... A zarowki od p/mgielnych zapozyczylem, bo wszedzie sa takie same-21W (no, w 3BG sa 4/21W) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet przy wyłączonym włączniku ?? Wybacz że nie chce mi się szukać w schemacie elektryki i idę na łatwiznę i zadaje pytanie na forum bo może komuś innemu rozjaśni to sprawę. A jak ma się sprawa z przeglądem technicznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet przy wyłączonym włączniku ?? Wybacz że nie chce mi się szukać w schemacie elektryki i idę na łatwiznę i zadaje pytanie na forum bo może komuś innemu rozjaśni to sprawę. A jak ma się sprawa z przeglądem technicznym ?

Toc na wlaczonym sie pali caly czas normalnie, to jak to sobie wyobrazales ze sie zapala mocniej :rotfl:;) Przeglady przechodze, a sprawdzaja na nich swiatla. Nawet policja mnie raz zatrzymywala i bylo ok. Ciezko poznac, ze to przerobka, chyba, ze ktos pamieta jak we wszystkich modelach aut dzialaja swiatla oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaka jazda ?? Pomierzyłem dzisiaj napięcia we wtyczkach i się okazało, że producent przewidział taką akcję i u mnie wystarczy wyjąć kabelek od mglistych i wpiąć stopy i mgliste w kupie. I działają mi teraz 4 światła stopu. Minusem jest jednak to, że jak zajdzie potrzeba włączenia świateł przeciwmgłowych to trzeba lecieć do tyłu i przepinać kabelki (a tak mnie zawsze intrygowało czemu ten jeden kabelek jest wypięty).

Przy najbliższej okazji załączę fotki.

PS. tanio sprzedam diodę prostowniczą 3A :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrób z tą diodą to i przeciwmgłowe będą ci działa normalnie, tylko że dwa zamiast jednego :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zrób z tą diodą to i przeciwmgłowe będą ci działa normalnie, tylko że dwa zamiast jednego :krzeslem:

A na chu ........ dego bociana mi przeciwmgłowe? Jak do tej pory jeszcze ich nigdy nie miałem potrzeby włączać. Jedyne co by było przydatne z Twojego patentu to ta kontrola czy żona hamuje czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności