Skocz do zawartości
two_pac

Światło STOP - Passat B3 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w sedanie wyżej opisany sposób nie działa :( Inaczej zapewne są poprowadzone wtyczki. Jestem w trakcie robienia tej solucji ale niestety pogoda przerwała moją nierówną walkę. Druga sprawa jest taka iż troszkę dziwnie to wygląda w trakcie świecenia ponieważ przeciwmgielne nie świecą się na całej powierzchni czerwonego światła na klapie. Ciężko to wytłumaczyć a nie mam pod ręką aparatu fotograficznego żeby pokazać efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, panowie, bez obrazy, ale moim zdaniem cała ta sprawa z przerobieniem p.mgielnych na stop to przerost formy nad treścią

jak już raczej bym sie skłaniał ku 3-mu stopowi pośrodku tylnej klapy (jak ma to miejsce w oryginale) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się skłaniał ku temu pomysłowi, szyby mam dosyć mocno przyciemniane i trzeci stop nie byłby widoczny.

Warto chyba jednak dodać diody, w sumie nie wiadomo kiedy takie światła przeciwmgłowe mogą się przydać i chyba warto żeby to wszystko grało jak się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem trzeci stop po srodku i jest ok, kupilem za ok 20zl na 15 diod (jak dobrze pamietam) i swieci az milo, nawet na przyciemnionych szybach jest dobrze widoczny (bo razem z kumplem montowalem takie same) i jest bardziej widoczne niz te zarowkowe stopy :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale wiem jak h.....o wygląda trzeci stop po środku, zwłaszcza oryginalny w pasku B3, a jakbyście zobaczyli jak pięknie wieczorkiem wyglądają 4 stopy w poziomie to byście zmienili zdanie (chyba :zawstydzony: ). Beznadziejnie także wyglądają światłą bez dodatkowego stopu w B3, a tak supeer - ale to moje zdanie. Niech ktoś sobie przerobi na próbę - kilkanaście minut roboty - a na pewno nie pożałuje. A jeśli chodzi o to, że bardziej świecą punktowo przecimgłowe to u mnie nie ma to miejsca, bardzo ładnie świeci cały klosz. :ok: . Dla mnie to jest teraz różnica jak między niebem a ziemią i nie chodzi tu o bezpieczeństwo (chociaż także) ale zaje..isty wygląd ;) Trzciego światła na szybę to bym sobie w B3 za Chiny ludowe nie zamontował :przestraszony: Pozdrawiam i niech każdy sobie zrobi tak, jak chce, w zależności od tego jaki ma gust :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

two_pac, przyznam że pomysł mi się podoba, a co do kabelka do prawego przeciwgielnego to też nie posiadam :D nawet w lampie mam plastiku za dużo, znaczy na tyle że żeby włożyć żarówkę trzeba by go było przyciąć. Co do protestów i ogólnie 3-ciego światła na środku, to ja myślę że to też nie jest głupi pomysł choć osobiście wolał bym dołozyć daszek nad klape z tym że światłem, drożej ale dla mnie ładniej.

Za opis dzięki, może skorzystam.

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na to iż światła przeciwmgielne u mnie świecą nie na całym kloszu rezygnuję z dalszego montażu bo mi się za bardzo to nie podoba. Przystąpię natomiast do montażu przekaźników do świateł mijania i drogowych. Kable,przekaźniki,bezpieczniki,oprawki do bezpieczników,podstawki do przekaźników zakupione. Niestety pop pierwszych oględzinach będzie ciężko to wszystko estetycznie i bezpiecznie rozmieścić w przedziale silnika. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote sobie zrobic tego moda ze stopami na p/mgielnych w moim b3 kombi. Nie bardzo czaje po co jest ta dioda, nie mozna po prostu kabla pociagnac od stopa do p/mgielnych? Myslalem o trzecim stopie diodowym za szyba, ale nie mam pomyslu na pociagniecie kabelka.

 

Przy okazji pytanko:

Przystąpię natomiast do montażu przekaźników do świateł mijania i drogowych. Kable,przekaźniki,bezpieczniki,oprawki do bezpieczników,podstawki do przekaźników zakupione.

Po co to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dioda jest po to by przy włączeniu przeciwmgielnych nie paliły ci sie stopy, to jest separacja, ja miałem dodatkowy trzeci stop na klapie, wprawdzie w b4 ale kabel się przerywa w gumie przy zawiasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, pojedź do diagnosty to ci wyjaśni, przy okazji zabierze dowód rejestracyjny. Światła STOP nie są dla ciebie a tylko dla jadących za tobą!!! Ja im zrobisz taką dyskotekę to nie zdziw się jak będziesz miał kufer do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat tutaj bym polemizował. Może zamontować trochę słabsza żarówkę w to miejsce żeby bardzo te p-mgielne się nie różniły od zwykłych stopów. Ja uważam że w B3 światła stopu są bardzo słabe i bardzo słabo widoczne (ta sama żarówka i klosz) W B4 jest już lepiej bo stopy to oddzielne światła i w momencie hamowania palą się 4 światła. W B3 niestety tylko dwa, a jak już ktoś ma zwaloną słabą instalację to te światełka ledwo co widać. Zatem przerobienie tych świateł na dodatkowe stopy nie jest takim głupi pomysłem i auta jadące za nami będą lepiej ostrzegane przed hamowaniem niż w przypadku samej instalacji fabrycznej w B3. Zupełnie odrębną sprawą jest diagnosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie zamierzam zabierać głosu w tym temacie, ale uważam, że takie przeróbki są niezgodne z przepisami. Poza tym w pasku są całkiem dobre światła zarówno stopu jak i pozycyjne. Jeżeli ktoś ma inaczej to powinien wymienić lampy, sprawdzić masę, a może tylko wyczyścić. Na koniec dodam, że kiedyś jechałem w nocy za samochodem w którym kierowca co chwilę używał hamulca. Wcale nie było to przyjemne. Jak toś chce mieć dodatkowe stopy to niech sobie zainstaluje lampę diodową w górnej części klapy bagażnika, tak jak to się obecnie spotyka w nowych konstrukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te dwa punkty mam polaczyc dodatkowym przewodem? bo jakos nie bardzo kumam o co kaman :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wznowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak polecam pomysl TWO PACa zrobilem to samo efekt naprawde super.

co chodzi o oslepianie to nic z tych rzeczy,sprawdzalem i efekt jest taki ze przeciwmgielna palac sie w trybie STOP swieci slabiej tj.jak swiatlo STOP niz po zalaczeniu tej lampy zgodnie z przeznaczeniem czyli jako przeciwmgielna. polecam goraco. TWO PAK, gratuluje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja ostatnio zrobiłem ciekawą rzecz..Może to nie jest do końca legalne, aczkolwiek mnie się to bardzo spodobało..mianowicie zamiast światła przeciwmgielnego(które i tak mi nie działało;) ) zamontowałem w te miejsca żarówki dwuwłóknowe (takie jak pozycja/stop). Efekt jest taki, że mam 4 pozycje z tyłu i 4 stopy, jednak nie mam przeciwmgielnego...;/ ale wygląd autka się poprawił szczególnie w nocy..;) a podpatrzyłem ten pomysł u jednego gościa jak kiedyś za nim jechałem super to wyglądało i pomyślałem że warto. Nic nie oślepia ani nie razi..;) Polecam przeróbkę..

 

Zdjęcia wrzucę jutro..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego jak wygląda to od strrony podpięcia trzeba doprowadzić dodatkowe włokno pod żarówke (prądy)?

 

Swoją drogą panowie niebiescy prawie wzieli mi dowód za ten dodatkowy stop w swiatłach przeciwmgłowych w klapie tak jak zrobił to autor tego tematu.

 

Usunołem modyfikacje i troszkę mnie to wyleczyło z tego typu rzeczy, ale efekt jest ładny.

 

No jak by zrobił 4 pozycje i 4 stopy to byłby i jeszcze lepszy.

Czekamy na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja pociągnąłem sobie pozycję i zarazem stop osobno z lewej lampy, przy okazji poprawiania błędów w montażu haka przez poprzedniego właściciela, a mianowicie chodzi mi o te masakryczne szybkozłączki..;) Pociągnąłem kabelek 2 żyłowy i wlutowałem się w przewody od lampy. Potem w peszel do przewodów i zozdzieliłem na 2 lampy..:) jedyne co mi się nie podobało w mojej pracy , to to że nie miałem jak zamontować tych przewodów w żarówkach(nie miałem żarowników 2 włóknowych), więc usunąłem tą blaszkę co styka się u dołu z żarówką i dolutowałem przewody bezpośrednio do żarówek,a masa była z oprawki żarówki..mam zamiar to zmienić, jednak nie mogę znaleść takiego żarownika..

Edytowane przez Vipergti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności