Skocz do zawartości
zych

Jaka instalacja gazowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest napisane 153 razy,po

co pisac po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za podpowiedz.Ale chyba po to jest to forum,wiem,wiembylo kilka razy wystarczy poczytac,tylko wlasnie zawsze tak jest jedni odradzaja,drudzy zas mowia to jest super i tak wlasnie rozwija sie niepotrzebna dyskusja.pozd

Czekam podpowiedzi odnosnie tego watsztatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pele
Powiem ci tyle lepiej podjedź do sebastiana do zbrosławic koło Gliwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmag

Mam paska B5 2001r 1.8T 150km i chcę założyć instalacje gazową mam pytanie jak to chodzi i czy niema żadnych problemów może ktoś zna dobry warsztat niedaleko Brodnicy kujawsko- pomorskie

 

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

 

Może ktoś poleci jakiś warsztat w kujawsko pomorskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to pomoże - polecam szczerze instalację BRC. Duży atut - całość składników od jednego producenta, mapa się nie rozregulowuje jak często ma msc przy STAG-ACH (wiem od 2 posiadaczy).

Mam założoną instalację BRC od 2lat, przejechane na lpg ok35tys km i wszystko (odpukać) działa dalej jak w zegarku. Nawet mapa się nie rozregulowała, co nieczęsto ma msc przy tej firmie. Trzeba pamiętać o zalecanych wymianach eksploatacyjnych i będziecie mieć pożytek. Za instalację dałem 2700zl, jestem już do przodu drugie tyle... Pali mi na trasie 10-10,5 na dr. krajowej do 11-12 (autostrada i 170km/h)

Jedyne co bym zalecał to abyście Koledzy zakładali instalację w polecanym warsztacie, zweryfikowanym na forum lub u innych znajomych. Jest święta prawda - że wybór nawet najdroższej i najlepszej instalacji nie pomoże, jeśli spartaczą założenie. Wtedy to już ciężko naprawić błąd założenia LPG. Mam nadzieję że komuś pomogłem. Powodzenia! W razie pytań - pisać: gg5441518

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kumaty moze się ustosunkować do takowej wypowiedzi, ze instalacja LPG do silnika 18 lub 20FSI bądź TFSI - kosztuje około 8000 zeta i ze obecnie stosowanej sekwencji nie da rady włożyc do takiego silnika? :hmm

Bo zamierzam w jakimś tam czasie nabyc coś z podobnym silnikiem, ale jeśli na serio są problemy z doborem instalacji, no i ceną - to.... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to nieco ci rozjaśni

 

Aż za bardzo :kwasny: Czyli nie kupię sobie A4-B8 bo na na samej "benie" jeździć nie zamierzam a klekota nawet w planach nie mam.

Wiec pozostaje szukać A4-B7 ze zwykłym 1.8T.

 

Dzięks :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak na razie przytoczyłeś przykłady (linki) z 2007, 2008, 2008 i 2010 roku :) ;myślisz że nic się nie zmieniło w tym kierunku ?

 

może warto się nad tym zastanowić http://www.vialle.com.pl/lpdi.html instalacja wykorzystująca wtryskiwacze benzynowe, sam znam właściciela A5 z silnikiem tfsi jeżdżący tylko na lpg

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - tylko ile to teraz kosztuje i kto to zakłada :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak na razie przytoczyłeś przykłady (linki) z 2007, 2008, 2008 i 2010 roku ;myślisz że nic się nie zmieniło w tym kierunku ?

 

może warto się nad tym zastanowić http://www.vialle.com.pl/lpdi.html instalacja wykorzystująca wtryskiwacze benzynowe, sam znam właściciela A5 z silnikiem tfsi jeżdżący tylko na lpg

 

Ostatni link właśnie o tym mówi - Vialle, wtrysk gazu w fazie ciekłej przez wtryski beny - jednak nie zmienia to faktu, że to i tak droga impreza, ze względu na instalki dedykowane do konkretnego auta i silnika...

 

Taką cenę znalazłem (http://www.favore.pl/107_autogaz-montaz-i-serwis-autowis-warszawa-mazowieckie.html):

 

Wtrysk gazu ciekłego:

-LPI holenderskiej firmy Vialle-cena 6900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtrysk gazu ciekłego:

-LPI holenderskiej firmy Vialle-cena 6900 zł

 

czyli po niecałym roku zwrot i instalacja zarabia na siebie, oczywiście jak się jeździ. Dla przykładu powiem że ja za moją instalację dwa lata temu płaciłem 3000zł i po dokładnie 5i pół miesiąca już się spłaciła :) więc myślę że warto tym bardziej że nie ma żadnych regulacji prócz wymiany filtra fazy ciekłej (w sumie jedynego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ma ktos moze jakis sprawdzony zaklad montujacy instalacje lpg w Warszawie.

Bede potrzebowal niedlugo zamontowac instalacje w b5fl 1.8t 150km chcialbym aby wszystko bylo dobrze zgrane.I jaki zestaw polecacie i ewentualny koszt.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na LPG Forum jest tam kilku polecanych gości z Wa-wy. Od razu zapytasz o ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony mogę polecić instalacje LPG Tech + jakieś dobre wtryski, albo Hanna albo Dragon. U mnie śmiga aż miło . Spalanie 10l/100km. Najważniejsze to dobry monter:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LPG Tech + jakieś dobre wtryski, albo Hanna albo Dragon.

A reduktor to co już nie ważny? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanego Staga 24.11 , instalacja bajka , spalanko 11-13 liters:rumieniec , montując instalację nie szukaj u jakichś garażowców bo 100 złotych taniej , nie żałuj tej stówki czy dwóch bo możesz się sparzyć ( znam to z autopsji niestety ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważny ważny :) ja mam AC R01, do teg Tech i Dragony, śmiga az miło. Spalanie 10l/100 przy spalaniu komputera na PB 8,7/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Posiadam autko takie jak widać po lewej. Dzisiaj obdzwoniłem kilka firm zajmujących się montażem instalacji gazowych w Białymstoku. Głównie zależy mi na tym, żeby było solidnie, niedrogo i była możliwość rozłożenia spłaty na raty. Ogólnie zaproponowano mi instalację składającą się z:

1. Reduktor AC R-01 150

2. Sterownik STAG 4 PLUS

3. Wtryski AC W-01

 

Ceny przedstawiają się następująco:

Warsztat AC - za powyższy zestaw 2500zł (na wtryskach Hany czerwonych dopłata 400zł)

Takada - za powyższy zestaw 2400zł (na wtryskach Baracudy dopłata 200zł)

Ogólnie mi kilku gazowników powiedziało, żeby nie brać hany bo ostatnio są słabej jakości i bardzo dużo ich wyjmują.

 

Autem mam plan pojeździć jakieś 3 lata (robię około 20 tys. rocznie; pół na pół trasa i miasto). Zależy mi więc na tym, żeby instalacja nie sprawiała mi kłopotów przez te 60kkm. Ogólnie wydaje mi się, że na tych wtryskach AC W-01 też będzie to chodziło, ale ciężko o opinię ludzi bo wtryski są stosunkowo młode. A może jest ktoś na forum z mojej okolicy, który zna dobry i sprawdzony warsztat w którym założą mi gaz i rozłożą spłatę na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności