Skocz do zawartości
zych

Jaka instalacja gazowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ci polecę "Auto flesz" w Lubiczu,masz niedaleko a zaprzyjaźniona firma z doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś namiary na priv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za linka dzięki, jutro zadzwonie. Co do LPG-forum miałem problem z zarejestrowaniem się, jutro spróbuje jeszcze raz a i tez spytam się co to za instalka za mniej niz 2000zł. PODRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co sądzicie o takeij instalacji?:

Reduktor:ZAVOLI

Zawór gaz.:LOVATO

Centralka: STAG 4

Wtryskiwacze: MAGIC JET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze być tylko dowiedz się jaki Reduktor Zavoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na gaz oferowany na stronie głównej Cito? Trochę boję się, że za tą cenę to jakiś shit, ale tyle mógłbym teraz wyłożyć. A na coś innego to z tego co widzę to minimum ~2800-3000zł. Silnik 1.8 benzyna ze zwykłym automatem (nie wiem czy to ma znaczenie? ;)).

 

Dodam jeszcze, że głównie jeżdżę po mieście i nie robię jakiś dużych przebiegów - rocznie z 10tys. No może jak będzie gaz to będę robił więcej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę boję się, że za tą cenę to jakiś shit,

Jeździj lepiej na Pb,shitu nie montuj,czytaj wątek od początku a wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przymierzaniu się Panowie od 3msc do montazu LPG w swoim Passacie w końcu się zdecydowałem na BRC Sequent24. PO dlugiej lekturze różnorodnych opinii wybór wstępnie zawężyłem do 2 opcji:

1. Sterownik Stag 300 ,parownik Scorpion mini i wtryski Magic Jet

i 2. wspomniana BRC Sequent24.

Jedna i druga ma sporo dobrych opinii - zeby "zderzyć" je z życiem pojechałem do mechanika z dobrą opinią gazownika z ul. Mysliwskiej 51 w Krakowie.

Kilka mitow pomogl obalic, kilka watpliwosci rozwiał.

Różnica w cenie to 1. Stag = 2450 a 2. BRC 3000.

NA korzyść BRC przemawia gwarancja 2 letnia bez limitu kilometrów w ogólnopolskiej sieci warsztatów CZAKRAM. Więc w razie problemu jest serwis w różnych msc PL. Co do staga to gwarancja niby jest jakas ale sieci warsztatów już nie na bezpłatne usuwanie usterek.

Do Staga trzeba dobierać reduktor i parownik z innych firm. Natomiast w BRC wszystko jest od jednego producenta dopracowane ze sobą i niby sprawdzone. Temu też mnie przekonali... a teraz Panowie czekam na Wasze opinie jeśli dokonaliście podobnego wyboru > w tym tyg mam zamiar zakładać bezproblemową instalację, oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucasz sie na BRC za 3k pln to juz naprawde niewiele wiecej wydasz na Landirenzo Omegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Lestat,

opinii o róznych typach i firmach LPG jest taka ilość że się w głowie kręci. Jakbys argumentami mógł przekonać - dlaczego wg Ciebie jest ona lepsza od BRC Sequent24??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj Lestat,

opinii o róznych typach i firmach LPG jest taka ilość że się w głowie kręci. Jakbys argumentami mógł przekonać - dlaczego wg Ciebie jest ona lepsza od BRC Sequent24??

 

Poczytaj sobie moze http://lpg-forum.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Przemek ma rację. Jak już dużo płącić to LR.

Ale osobiście bym wolał STAG + Zavoli + Matrix -- dobrze i "tanio" :)

MagicJet-ów nie polecam bo jakość denna - za 180 więcej jest komplet Hana.

Czakram i BRC to przereklamowane doświadcznie ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posłuchał kolegi dgasek a dlaczego to tam wszystko pisze http://lpg-forum.pl

"pojechałem do mechanika z dobrą opinią gazownika z ul. Mysliwskiej 51 w Krakowie"-po moich przejsciach z instalacja gazowa moge powiedziec ze w Krakowie niema dobrego gazownika sa tylko naciagacze żerujacy na ludzkiej niewiedzy,sam poprawiałem instalacje bazujac na podpowiedziach z forum lpg

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać tyle kasy to tylko STAG 300 Premium - jedyna instalacja która reguluje od korekt benzynowych ( BRC tylko ma podgląd ) . Występuje z nowymi wtryskiwaczami V34 - szybkie i bardzo dobre .

BRC : komputer plastikowy ( po kilku latach śniedzieją styki - wilgoć ) , drogi w eksploatacji ( jak padnie wtryskiwacz to koszt 300 zł za sztukę i nie ma gwarancji bo twierdzą że brudny gaz ) .

Przemyśl to .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że Premium się nie połączy bo tu komunikacja VAG.

Póki co V34 to nadal valtek i jeszcze nie ma ludzi którzy zrobili tym więcej km.

W tym silniku zwykły , dobrze ustawiony STAG w zupełności wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, może trochę z tematu, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie.

 

Zainstalowałem w swoim Passacie 1.8T AWM 170 KM instalacje gazową ESGI bodajże na magicjetach. Dziś gdy ruszałem w trase nie paliła mi się rezerwa, po przejechaniu 300km wskaźnik paliwa wskazuje 0. Ponadto zachowuje się dziwnie podczas odpalania, tzn. gdy włącze gaz na początku jakby wpadał w jakieś turbulencje, dopiero jak dwa 3 razy przygazuje łapie równe obroty i chodzi równo.

 

Czy to spalanie aby nie jest za duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że są tu również wróżki, które zgadną jaki masz zainstalowany zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik pewnie standard - wchodzi 39 , czyli spalanie ok 13 , czyli zależnie od stylu jazdy prawdopodobne . A ponieważ masz magiki to taka nierówna praca po przełączniu sie zdaża.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wyboru sterownika . ESGI nie ma dobrych opinii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności