Skocz do zawartości
zych

Jaka instalacja gazowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Kto poleca Brc ??

BrakReglacjiCzegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto poleca Brc ??

BrakReglacjiCzegokolwiek

 

Na szczescie kazdy z nas ma wolna wole wyboru tego co zostanie zaladowane pod maska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego Tematu pod tym samym tytułem.

A mianowicie co polecacie do Paska B4 1.8 90KM '96r.

Da radę sekwencję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ABS to zwykłą IIgen Bingo M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy stag400 do B5 1.6 AHL to dobra propozycja? bo w poniedziałek zakładam właśnie taką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej tylko ze to jest STAG-4 a nie tak jak kolego napisales 400 ale mniejsza o to,,jezeli bedziesz zakladal to niech Ci gazownicy zamontuja wtryskiwacze MAGIC-JET lub najlepiej MATRIX HD344 no i wiadomo zbiornik wielozaworem do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko ile może kosztować instalacja LPG do Pontiaca Trans Sport 3.4 v6 190KM, oczywiście sekwencyjna i jakie komponenty polecacie?? Wiem że to nie VW ale silnik V6 moc porównywalna do silnika w Passacie, moment pewnie ciut większy.

I jeszcze nie chodzi mi tu o instalacje z najwyższej półki, taka żeby była optymalna koszty do jakości.

Edytowane przez kat825

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kat825

 

 

 

Imię: Tomek

 

Status: Offline

 

Samochód:

B4 1.9 TDI 90KM (1Z)

Rok: 1994

 

Przyznał pomógł: 2

Pomógł 3 razy

Zarejestrowany: lip 2009

Miasto: Inowrocław

Wiek: 27

Wczoraj, 23:50

Witam.

Mam pytanko ile może kosztować instalacja LPG do Pontiaca Trans Sport 3.4 v6 190KM, oczywiście sekwencyjna i jakie komponenty polecacie?? Wiem że to nie VW ale silnik V6 moc porównywalna do silnika w Passacie, moment pewnie ciut większy.

I jeszcze nie chodzi mi tu o instalacje z najwyższej półki, taka żeby była optymalna koszty do jakości.

Ostatnio edytowane przez kat825 : Wczoraj o 23:52

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Stag 300/6plus

Reduktor Zvoli Zeta-S

Wtryskiwacze Magic-Jet 2listwy po 3sztuki

Zbiornik podwieszany w kolo o pojemnosci ok 42litry

 

Taki zestaw + dobry gazownik to cena ok 3200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam myślisz że reduktor Zeta S się w tym aucie sprawdzi?Ja bym się pokusił na dwa reduktory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Zeta S na 99% nie da rady. Najwyżej dwa ewentualnie Scorpion GT

Ja mimo wszystko po tylu przebojach ze Stagiem poleciłbym Landi Renzo Omegas skoro ma być z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi aby było nie za drogo i nie za dziadowsko. Z tego co się orientuje to Landi to już wysoka półka.

Ja wlaśnie myślałem o Stagu+dobre (ale nie najwyższa półka cenowa) wtryski+ 2xreduktor + zbiornik podwieszany ok 55-60l (ewentualnie coś do środka, ale aby nie zajął całą szerokość auta, ewentualnie 2x jakieś mniejsze zbiorniki na całą szerokość auta tak aby za wysoko nie było do załadunku-zrobił bym jakiś stelaż aby zaslonić butle). Może macie jakieś str w necie aby spr jakie rodzaje butli są montowane w autach. Fajnie by było abyście zaproponowali gdzie zamontować taką instalację, jakiś dobry zakład (fajnie aby był tani:) )i najlepiej w moich okolicach. Słyszałem że gdzieś w okolicach Torunia i Łodzi są dobre zakłady gazowe, wiecie coś o nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeta S spokojnie da rade,zwlaszcza ze jest to automat,chociaz w manualu robilem takie auto i jest ok,,co do zbiornika wejdzie tez 60litry z tym ze bedzie sporo wystawac wiec mozesz niechcacy o cos tym zbiornikiem zachaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy taki Pontiac ma koło w środku czy na zewnątrz, jak może na zewnątrz to może da się zbiornik o większej średnicy, można przerobić mocowanie czy coś w tym stylu.

PS. czy to prawda jest że przy instalacji gazowej częściej padają świece zapłonowe? Jak jest ze spalaniem na sekw., a osiągi się pogorszą (niby gaz ma więcej oktanów ale chyba jest suchszy)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj Pontiac ma kolo pod autem,co do swiec to wytrzymalosc na sekwencji przy odpowiedniej regulacji to przebieg zblizony do PB,,,spalanie LPG wieksze nawet przy sekwencji o 15-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką stronkę http://www.auto-x.pl/index.php?s=zbiorniki myślałem nad takim zwykłym cylindrycznym o pojemności 70l średnicy 360mm i długości 789mm, bądź toroidalny zew. pełny o poj. 77L średnicy 650mm i wysokości 270mm (koło zapasowe chyba jest nawet większe?), co Wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik to jest Twoj wybor wkoncu Twoje auto i Ty bedziesz nim jezdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sytuacja mnie zmusza aby kupić coś większego, a taki Pontiac to i wypas ma, jest duży, i przy okazji duży silnik, więc musi być gaz. Jazda z ludźmi i nie tylko.

A z tą butlą coś nie tak?? Nigdy nie miałem auta z gazem, nie powiem ze nie wolał bym mieć butle pod samochodem i wolny bagażnik, ale jak nie wyjdzie to trzeba będzie zająć kufer. Średnio trasę mogę robić 500km dziennie z pełnym autem i przyczepą, więc lepiej mi by było aby tankować tylko raz na tą trasę, a przy spalaniu ok 15L gazu w trasie to 60L zbiornik będzie mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo reduktora Zeta S że niby obrobi 193 KM ??

cytat z innego postu:

"Postanowiłem zerknąć do papierków producenta instalacji gazowej (AC GAS) i napisane jest tam że do samochodu VW passat 1.8t powinny być założone dwa reduktory zavoli zeta S.

http://www.ac.com.pl/site_media/file...dobor_dysz.pdf

na 6 stronie (brałem pod uwagę rocznik 1998 bo potem dopiero był 2005)

 

Reduktor który mam w tym momencie nie wyrabia. Jadę w czwartek do gazownika - dam znać jak to się skończyło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i da rade przez 3 m-ce jak się ostro ciśnienie podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy temat z Pontiakiem się kończy, nastąpiła zmiana planów, ale temacik dotyczący dużych silników, mocnych siników i typ instalacji LPG chyba się przyda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności