Skocz do zawartości
zych

Jaka instalacja gazowa?

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie o lovato ?

O czym lovato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazownik proponuje mi zestaw lovato reduktor i wtryskiwacze lovato za 2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to montuj Lovato, Twoje auto nie ma jakichś dużych wymagań, ale jak ten gazownik nie poradzi sobie z regulacją, a często tak bywa to życzę powodzenia w znalezieniu innego mającego odpowiednią wiedzę o Lovato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich forumowiczów - od niedawna po wielu latach z Alfą Romeo stałem się szczęśliwym? posiadaczem Passata 2.0 8v 115km AZM.

 

podpinam się pod pytanie kolegi wyżej.

prześledziłem cały wątek nie napotkałem opinii na temat instalacji AEB. Jestem początkujący w dziedzinie aut z LPG (całe życie jeździłem na ON).

Polecony przez znajomego warsztat twierdzi że nie uznaje innych marek niż AEB. Ceni ją na 3500zł (do mojego Passata) 5 lat gwarancji lub 100 tys km, kiedy konkurencja za BRC chce 2800zł, jest tez inna oferta za 2300zł, ale za to z góry podziękowałem bo to jakiś "Czesiek specjalista". wyczytałem ze silnik w moim aucie nie jest wymagający co do instalacji - co to konkretnie oznacza?

 

nie znam dokładnej specyfikacji tego zestawu, ale chciałem zapytać czy spotkał się ktoś z tą firmą? głównie na forum przewija się STAG i BRC

Edytowane przez hudy17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecony przez znajomego warsztat twierdzi że nie uznaje innych marek niż AEB.

AEB to zbyt ogólnie powiedziane, aby stwierdzić jakie dokładnie podzespoły Ci proponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich forumowiczów - od niedawna po wielu latach z Alfą Romeo stałem się szczęśliwym? posiadaczem Passata 2.0 8v 115km AZM.

 

podpinam się pod pytanie kolegi wyżej.

prześledziłem cały wątek nie napotkałem opinii na temat instalacji AEB. Jestem początkujący w dziedzinie aut z LPG (całe życie jeździłem na ON).

Polecony przez znajomego warsztat twierdzi że nie uznaje innych marek niż AEB. Ceni ją na 3500zł (do mojego Passata) 5 lat gwarancji lub 100 tys km, kiedy konkurencja za BRC chce 2800zł, jest tez inna oferta za 2300zł, ale za to z góry podziękowałem bo to jakiś "Czesiek specjalista". wyczytałem ze silnik w moim aucie nie jest wymagający co do instalacji - co to konkretnie oznacza?

 

nie znam dokładnej specyfikacji tego zestawu, ale chciałem zapytać czy spotkał się ktoś z tą firmą? głównie na forum przewija się STAG i BRC

Kolego, gratuluję zakupu, fajny silniczek.

Mam taki sam z instalacją BRC od 2,5 roku. Żadnych problemów. A tą 5-letnią gwarancje to nie wierz. Prze te lata dużo może się wydarzyć by gwarancji nie uznać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tą 5-letnią gwarancje to nie wierz. Prze te lata dużo może się wydarzyć by gwarancji nie uznać .

Gazownik może Ci wmawiać, że problem nie jest w LPG. W okolicy nie będzie nikogo kto jest w stanie to ogarnąć i rozkładasz ręce. Montuj to co jest popularne i więcej ludzi ma o tym pojęcie i nie wierz w gazowników jak w wyrocznię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi slawekm65 też taką posiadam i spisuje się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam pomału orientować się w temacie - w moim mieście (Nowy Sącz) ogólnie z kilku niezależnych źródeł słyszę same dobre opinie na temat tej firmy od AEB - http://www.auto-eko-gaz.pl/

 

BRC można dostać za 2700zł

 

mam zamiar dokładnie dowiedzieć się jaka jest różnica czy warto dokładać te 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczynam pomału orientować się w temacie - w moim mieście (Nowy Sącz) ogólnie z kilku niezależnych źródeł słyszę same dobre opinie na temat tej firmy od AEB - http://www.auto-eko-gaz.pl/

Tu masz temat: http://lpg-forum.pl/instalacje-aeb-opinie-t31258.html?sid=d1652f61531be07e016b6efcb0b07bc8 trochę mało rowinięty, ale zawsze możesz jeszcze podpytać.

jaka jest różnica czy warto dokładać te 700zł

Troszkę przesadzają bo do 3 tys. zł. spokojnie założysz instalacje większości firm do Twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pojawiła się instalacja Stefanelli za 2300zł.... słyszał ktoś coś o tej firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy rok 2016 jak wiele zmieniło się w LPG do Passatów czy możecie powiedzieć jakie instalacje warto teraz zakładać ? co zmieniło się w przypadku Lovato Stag i innych co warto założyć teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy rok 2016 jak wiele zmieniło się w LPG do Passatów czy możecie powiedzieć jakie instalacje warto teraz zakładać ? co zmieniło się w przypadku Lovato Stag i innych co warto założyć teraz ?

 

Ogólnie zasady dalej takie same :) Sterownik warto założyć taki, jaki dany instalator ogarnia i ma w małym palcu. Co do reszty podzespołów to generalnie zależy od głębokości portfela. Warto poczytać lpg-forum i tam wyszukać swój model auta i zobaczyć przykładowe montaże. Wtryskiwacze to w tej chwili najgłośniej jest o barakudach, reduktory to chyba kme silvery, goldy, tury i ich kombinacje pojawiają się najczęściej. Zbiornika nie warto omawiać, przewody parker, filtry to dla fazy lotnej odstojnikowe perfekt blue (aczkolwiek przy wymianie wkładu obudowa lubi się rozdupcyć) lub alex 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy hmmm STAG w Ostrowie Wielkopolskim to jakieś 70km bliżej bo jakieś 24km LOVATO i tu pytanie czy te LOVATO są do ogarnięcia , o STAGU słyszałem że nawet samemu można coś poprawiać bo udostępniają pliki . W sumie gazowników to jest dużo ale wszyscy zaliczają wpadki koledze odpadła cewka ze zbiornika drugiemu zżarło przewody zasilania bo na skrętkę były bez dobej izolacji komuś komputer wariował a wielu chce zakładać poprzez odcinanie komputera samochodu więc z gazownikami mam spory problem i dlatego myślę o firmowych . w wa-wie zaproponowali takie instalacje :

 

1. LOVATO SMART - Wtrysk gazu w fazie lotnej - IV generacja , znanego i cenionego na rynku LPG Producenta komponentów do montażu autogazu.

100 % jednego Producenta, Z gwarancją bez limitu kilometrów z wyjątkiem wtryskiwaczy , które mają ograniczenie gwarancyjne do 90 tys. km,

zbiornikiem do 53L w cenie, setem dedykowanym do samochodu - Cena za montaż 2500 zł http://www.egp.pl/instalacjelpggazowelovato.htm

2. BRC SQ 32 - PEŁNA WŁOSKA KOMPLETACJA - Włoska instalacja , uznanego na rynku LPG producenta Włoskiego, 100% BRC, nie składak!

Gwarancja : 2 Lata gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce koła, Krajowym Pakietem Autoassistance, najlepsza w swojej klasie instalacja

LPG dostępna na rynku, zbiornik do 53L w cenie - 2900 zł http://www.egp.pl/brc.htm

3. Prins VSI-2.0, PEŁNA HOLENDERSKA KOMPLETACJA. Set renomowanego i znanego na rynku producenta LPG. Prins to prekursor w dziedzinie autogazu, tworzący produkty klasy Premium!

Gwarancja na Prinsa to 24 miesiące bez limitu kilometrów, 100 % oryginalny set Prins ze zbiornikiem w miejsce koła zapasowego zbiornik do 53L w cenie - 3800 ZŁ http://www.egp.pl/prins.htm

Instalacja ta dedykowana jest do silników z wtryskiem pośrednim i jest opcją zapewniającą 100 % komfortu i bezpieczeństwa po montażu LPG szczególnie do aut biznesowych.

Przeglądy wymagane są co 15 tyś km i kosztują 250 zł.

i teraz pytanie co warto założyć żeby było od początku do końca ekonomicznie

Ta instalacja LOVATO wydaje mi się za słaba i nie poradzi sobie z moim silnikiem możecie coś więcej mi powiedzieć pierwszy raz zakładam gaz i nie chcę popsuć auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mojej okolicy hmmm STAG w Ostrowie Wielkopolskim to jakieś 70km bliżej bo jakieś 24km LOVATO i tu pytanie czy te LOVATO są do ogarnięcia , o STAGU słyszałem że nawet samemu można coś poprawiać bo udostępniają pliki . W sumie gazowników to jest dużo ale wszyscy zaliczają wpadki koledze odpadła cewka ze zbiornika drugiemu zżarło przewody zasilania bo na skrętkę były bez dobej izolacji komuś komputer wariował a wielu chce zakładać poprzez odcinanie komputera samochodu więc z gazownikami mam spory problem i dlatego myślę o firmowych . w wa-wie zaproponowali takie instalacje :

 

1. LOVATO SMART - Wtrysk gazu w fazie lotnej - IV generacja , znanego i cenionego na rynku LPG Producenta komponentów do montażu autogazu.

100 % jednego Producenta, Z gwarancją bez limitu kilometrów z wyjątkiem wtryskiwaczy , które mają ograniczenie gwarancyjne do 90 tys. km,

zbiornikiem do 53L w cenie, setem dedykowanym do samochodu - Cena za montaż 2500 zł http://www.egp.pl/instalacjelpggazowelovato.htm

2. BRC SQ 32 - PEŁNA WŁOSKA KOMPLETACJA - Włoska instalacja , uznanego na rynku LPG producenta Włoskiego, 100% BRC, nie składak!

Gwarancja : 2 Lata gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce koła, Krajowym Pakietem Autoassistance, najlepsza w swojej klasie instalacja

LPG dostępna na rynku, zbiornik do 53L w cenie - 2900 zł http://www.egp.pl/brc.htm

3. Prins VSI-2.0, PEŁNA HOLENDERSKA KOMPLETACJA. Set renomowanego i znanego na rynku producenta LPG. Prins to prekursor w dziedzinie autogazu, tworzący produkty klasy Premium!

Gwarancja na Prinsa to 24 miesiące bez limitu kilometrów, 100 % oryginalny set Prins ze zbiornikiem w miejsce koła zapasowego zbiornik do 53L w cenie - 3800 ZŁ http://www.egp.pl/prins.htm

Instalacja ta dedykowana jest do silników z wtryskiem pośrednim i jest opcją zapewniającą 100 % komfortu i bezpieczeństwa po montażu LPG szczególnie do aut biznesowych.

Przeglądy wymagane są co 15 tyś km i kosztują 250 zł.

i teraz pytanie co warto założyć żeby było od początku do końca ekonomicznie

Ta instalacja LOVATO wydaje mi się za słaba i nie poradzi sobie z moim silnikiem możecie coś więcej mi powiedzieć pierwszy raz zakładam gaz i nie chcę popsuć auta

 

Witam ja w swoim pasku 1.8t aeb mam założoną instalację lovato smart i nie mam z nią żadnych problemów kwestia dobrego montażu i wystrojenia . Auto ma obecnie ok 190KM i gaz spokojnie się wyrabia jeszcze mam zapas . Wtryskiwacze KP reduktor RGJ Super HP i będziesz miał sporo zapasu nawet na podniesienie mocy albo reduktor RGJ HP i też ogarnie . Ja mam dysze 2.5 i jak na razie jestem już ponad rok zadowolony . Ale wybór należy do Ciebie co Ci zamontują . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2013 to wiele się zmieniło. reduktory to jak napisane -kme ma najlepszą pozycję. tury, gold, silver. hany się popsuły, w ich miejsce herculesy i 'barki'. przeowdy parker, north fighter. semperita dalej na własną odpowiedzialność warsztaty montują. do filtrów to jeszcze twister też odstojnikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam cały komplet Staga na parowniku RC01 czerwony i nie narzekam. Łatwo można sobie samemu to zestroić i ładnie w całym zakresie działa. zrobiłem już ~25k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na lpg już 20 lat, zaczynałem na Polonezie z instalacją prymitywną, drugie auto tez kupiłem z instalacją 2 generacji, przedostatni samochód -Golf 4 z silnikiem 1,6 juz sam zgazowałem instalacją BRC Sequent 24. Smigałem aż miło, średnie spalanie 8 l lpg/100 km i 10 l. benz na 2 tys km. Tak mi to się wyliczyło po 4 latach jazdy a zrobiłem ok 120 tys km na tym. Dobre się skończyło bo auto mi jakiś młodzieniec skasował więc kupiłem Passata B6 Variant (tydzień temu) z silnikiem 1,6 -102 kM. Wiem, wiem zaraz zaczną sie głosy że to nie jeździ, że słaby itd. Moje pieniądze, mój wybór, 4 dni temu załozyłem BRC Sequent 32, jest to producent sprawdzony przeze mnie i innego nie chcę. Fakt nie jest tani bo zabuliłem ok 3 tys zł ale nie interesuje mnie jakie wtryski, reduktor itd. Jedynie to: duży zbiornik (75 l) miejsce usytuowanie przełącznika i wlew gazu. W tej chwili testuję go , zbiornik napełniony do pełna i jeżdżę-sprawdzę ile spali, przejechałem ok 300 km , przełącza sie b. szybko, niezauważalnie. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z Was jeździ na instalacji stag 200 w passacie b5 silnik 1,6 ?

co możecie powiedzieć o tej instalacji? szukam namiarów na dobrego gazownika z okolic Warszawy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to samo pytanie w innym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności