Skocz do zawartości
Majki77

Spadek mocy passat b5 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

No a nie masz jak sprawdzić tego VAG-iem? A co do dzwigienki kolektora, to aż chyba sam też pójdę i sprawdzę, bo wydaje mi się za ma za mało mocy :D W sumie nie wiem, jak to się samo może połamać, ale rzucić okiem dla pewności - nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Danek uwierz mi ze moze sie sama ułamać. Wyslalem chyba ze 20 maili za ta czescia na allegro i tylko jeden mial ta czesc calą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ok, czyli w sklepie pytać o czujnik Halla, ale tylny??

 

Ł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny.Czyli w sklepie mówić CZUJNIK HALLA NA BLOKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc w sklepie jak otworzy program to powinien widzieć rysunek silnika i powinno wystarczyć, jak mu się powie, ze potrzebujesz czujnik halla co jest z tyłu na bloku silnika. Tak się tylko zastanawiam czy one jednak nie sa identyczne pod względem numeru katalogowego. Nie mam tu na kompie ETKI to sprawdzic nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest normalne,że przy silniku 1.8 20v jest 3500 obrotów przy prędkości 120km/h ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej normalne,na 5 biegu!Ten silnik ADR ma maxymalny moment obrotowy przy 3 500 tys obr,tj 168Nm/od VIII 1997r/,do VII 1997 r ma 173Nm przy 3950 obr/min..Przy 140km miałem 4000obr,przy 150-4400obr,przy 160-4700obr,przy 170-5000,przy 180-5200 itd!!.Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest normalne,że przy silniku 1.8 20v jest 3500 obrotów przy prędkości 120km/h ??????

No już gdzieś wcześniej pytałeś o to i ci napisałem, że tak. Dziś jeszcze sprawdziłem i ja mam dokładnie 3400 przy 120 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam 3400 przy 120 km/h.Jak bys mógł DANEK75 to potwierdź,czy przy podanych przezemnie prędkościach obroty wyglądaja u Ciebie podobnie,czy tez nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i swój problem.[1.6 1999r]Odpalam [kilka sekund] załapie,bardzo wolno wchodzi w obroty [max 4000] i odcina paliwo. kolejna próba [1sek] i wszystko OK,reakcja na gaz jest [max grubo ponad 6000].Byłem na kompie i fachman "wykrył" że jest to wina czujnika prędkości oobrotowej silnika [ten na bloku].Wymieniłem na nowy,kilka dni było dobrze i to samo.Bywa tak że nieraz odpalam go kilka razy aby wszystko było OK, a nieraz kilka dni jest bezproblemowo.Może jakieś sugestie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a możecie podać nr części VW (czujnik Halla ten z tyłu silnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bys mógł DANEK75 to potwierdź,czy przy podanych przeze mnie prędkościach obroty wyglądaja u Ciebie podobnie,czy tez nie???

Najwczesniej po niedzieli :D Teraz jestem w takim miejscu, że tu przy takiej prędkosci to można z drogi wylecieć z powodu panującej obecnie pogody oraz tego, że jak wskazówka dochodzi do 120 to z tyłu mi się bardzo wkur......jący "alarm" włącza :kwasny: A co dopiero 140 jakby zobaczyła.

 

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

 

Ten silnik ADR ma maxymalny moment obrotowy przy 3 500 tys obr

Chyba coś pokręciłeś, bo mi się wydaje, ze maxymalny moment to on ma przy 5400 obr/min :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moze pomoze nr dla silnika ADR 058 905 161 B

 

koledzy a możecie podać nr części VW (czujnik Halla ten z tyłu silnika)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalny moment ma taki,jak napisałem.Max moc ma przy 5800obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś zakres obrotów przy mniejszych prędkościach (bo większych nie mogłem rozwinac, ze względów wspomnianych wcześniej :D )

 

Tak to wygląda:

90 km/h - 2600 obr

100 km/h - 2800 obr

110 km/h - 3200 obr

120 km/h - 3400 obr

 

Przy wyższych powinno być to samo, skoro przy 120 mamy te same wskazania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wężyk gumowy który idzie do tej gróbej rury od przepływomierza od dołu i nic dalej mułowaty.Wężyk był urwany na pół.nie wiem już.To chyba faktycznie musi być czujnik Halla na bloku.

 

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

 

Jeździ momentami jak by mu się paliwo kończyło.

Wymieniłem

-świece zapłonowe

-filtr powietrza

-filtr paliwa

-Czujnik halla koło paska rozżądu

I NIC KÓRDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździ momentami jak by mu się paliwo kończyło.

Moze pompa paliwa sie konczy lub zapchany filtr paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian1982

Witam wszystkich, mam podobny problem co wy w passacie ADR, odczuwalny brak mocy. Zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzeczą, bo w Etce podają, że na czujniku położenia wałka rozrządu powinno wychodzić 12 V, a u mnie wychodzi niecałe 5 V, mierzyłem miernikiem, czy tak jest prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności