Skocz do zawartości
Majki77

Spadek mocy passat b5 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy .Ostatnio miałem problem z moim Paskiem 1.8 20v z 98r silnik ADR brak mocy i szarpanie przy ruszaniu.Szukałem na różnych forach i parę rzeczy wymieniłem ale bez rezultatu,więc auto odstawiłem do mechanika.Przyczyna została znaleziona nie wiem jak to fachowo się nazywa ale przyczyną był zawór podciśnienia przy kolektorze ssącym (taka czarna puszka z gruszką ).Po rozebraniu okazało się że był pęknięty plastikowy wodzik i to była przyczyna.Używkę kupiłem na szrocie za 100 zł auto śmiga aż przyjemnie.Wystarczy że ściągnie się z przodu dekielek i już widać czy cięgno jest całe czy pęknięte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam takie pytanie, mianowicie mój passat jeździ normalnie wszystko fajnie pięknie ale jedzie tylko 180km/h gdzie o ile mi wiadomo powinien jechać około 200km/h i tutaj moje pytanie, co może być nie tak?

dodam że to jest 1.8 ADR w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy 205 koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to może być spowodowane ze tylko 180 jedzie maksymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ten silnik juz więcej nie pójdzie, bo jest wyeksploatowany. Mój ADR szedł 204 :D.

Możesz ewentualnie podpiąć kompa i sprawdzić czy jakieś błędy wyświetla, podmienić filtr paliwa...itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym to może być spowodowane ze tylko 180 jedzie maksymalnie?

 

A gdzie ty kolego chcesz jezdzic szybciej samochodem ktory ma prawie 20 lat.

 

Samochod ma tyle lat co ty i ty nim chcesz jezdzic 2 setki?

 

Bez urazy ale chyba Ci sie na cmentarz szpieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam następujący problem.

Passat 1.8 125km APT '99rok, zasilany LPG. Spalanie średnie 14/15l LPG w cyklu mieszanym, benzyny podobnie. Jeżeli chodzi o jazdę, przy starcie na początku, że się tak wyraże - 'zrywa kapcie', a potem wraz z rosnącymi obrotami, nie idzie tak jak powinien iść. Tak jakby miał muła.

Leży mi też praktycznie temperatura na zegarach, więc na wstępie będę wymieniać czujnik temperatury. Po podłączeniu do VAGa pokazało mi 2 razy (dzięki życzliwości znajomego) - 'błąd czujnika wałka rozrządu'. Czy ów czujnik znajduje się pod pokrywą z rozrządem z przodu silnika?

 

Generalnie jestem w stanie wymienić oba czujniki, ale nie chcę listy błędów z VAGa traktować jednocześnie jako listę zakupów, także... Ktoś miał podobny problem, wie jak ewentualnie zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem praktycznie wszystlo w swoim passacie rozrzad oleje filtry ustawilem gaz , passat b5 1.8 adr 125km , lecz auto tak jakby do 3 tysięcy nie ma tej swojej mocy , niby te 125km ale to auto tak na 125km nie jedzie . Nie posiada żadnych błędów lecz no poprostu wydaje mi sie ze powinno to lepiej jechać. Na jakim biegu do odcięcia macie predkosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cztery lata temu ADR, tez mi na 125 KM slabo jechal o ile pamietam przy 90 na drugim biegu odcinalo. Jadac na 5 mialem 80km/h przy 2000 obr/m. Mialem wrazenie ze skrzynia jest nie od niego jakby do ciagania przyczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności