Skocz do zawartości
maniusz

[PORADA] Pranie, wymiana tapicerki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Zajmowalem sie czyszczeniem tapicerek samochodowych, wiec znam wiem wszystko z wlasnego doswiadczenia ;) fotele, kanapy, dywaniki da sie wyczyscic, ze wygladaja jak nowe bez wiekszych problemow ;) ale jezeli chodzi o boczki, podsufitke i inne elementy wnetrza, na ktorych jest "naklejony" material, to trzeba bardzo uwazac, przemoczenie rowna sie z odklejonym materialem na tych elementach;/

PS. ja za pranie bralem 80PLN hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierał ktoś fotele posiadające podgrzewanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbierał ktoś fotele posiadające podgrzewanie?

Ze dwa razy,półkubły w B3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co są jakieś dodatkowe problemy? Skórzane obicie zdejmuje się tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co są jakieś dodatkowe problemy? Skórzane obicie zdejmuje się tak samo?

O skórę nie pytałeś...ale jeśli chodzi o podgrzewanie to zero problemów, kable idą przez gąbkę i blachę w siedzisku a z oparcia trzeba tylko zapamiętać ułożenie za zawiasem obalania oparcia, same maty są (jeśli ori ) na tak jakby rzepie z tapicerką a jak jest skóra to chyba z gąbką....Ważne aby stalowego drutu z dołu siedziska nie poukrecać bo potem braknie aby dobrze ściągnąć i nawinąć za mocowania.......

Cieżko też jest odkręcić bolce na których pracuje oparcie(na krzyżakowy wkrętak) mi jedna śruba puściła dopiero po ciężkich zmaganiach.

Problem może być też w odpowiednim naciągnieciu tego przejścia-rowka po bokach siedziska...może po założeniu z powrotem brzydko "piać".

Na spokojnie to cały wieczór mi raz zajął na przełożenie mat grzewczych....wcześniej zdejmowałem wszystko aby wyprać szmaty.

Albo inaczej...tak sprytnego i prostego zamocowania jeszcze w innych autach nie widziałem jak kubły w Passacie...wszystko na drutach i wygiętych uszach z blachówy fotela...zero prucia szwów.

Ja nowe maty np. założyłem fastrygując je do gąbki....ori były tak pościągane że nie dziwota ze spiralki w nich się poprzepalały..ten ori niby rzep niby klej jest do bani.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze gdzie dorwać pasujące maty grzewcze!? Na jeden fotel idą dwie maty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie dorwać pasujące maty grzewcze!?

Jest temacik o samych matach zaraz poszukam...

Tak dwie maty...ja założyłem od polo po 2000 roku (z allegro oczywiście)...za cztery dałem 75 zł z wysyłką.trafiłem na mega promocje...ludziska brali wtedy po kilka jak nie wiecej sztuk.

W oryginale maty połączone szeregowo -jak jedna padnie to druga też nie grzeje, ja zrobiłem równolegle ,chwila moment i w dupsko ciepło.

 

TUTAJ jest wątek...sam sie tam zresztą też udzielałeś ;) .

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie w B4 z tego co wiem sa 4 maty... 3 na siedzisku, jedna na srodku i po jednej po bokach (chyba ze to jest jedna duza) oraz jedna w oparciu fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy gąbka siedzenia pasażera będzie pasowała do kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze. Trzeba będzie wymienić, bo mnie już ..pa boli od wysiedziałego boku na siedzisku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam zabrać się za odświeżenie troszkę moich foteli;) są praktycznie w zajebist**m stanie, ale. No właśnie jest jedno ale, zewnętrzne miejsca fotela tuż przy dupie, boczki które trzymają tyłek zeby nie uciekał na zakrętach, w jednym fotelu i w drugim te od strony drzwi, gąbka w nich jest już wyeksploatowana i sie wykruszyła. Zastanawiam się jak to naprawić zeby były takie same twarte jak te od strony hamulca ręcznego. Myslałem o tym żeby kupić czarny silikon, z faktu iż mam czarną skórę, i kupić odpowiednio cienką igłę i powciskać tam przez szczelinę na szyciach ten silikon i uzupełnić braki. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi pomysł. Miałem to samo, zdjąłem skórę z fotela i upchałem tam nową gąbkę z jakiegoś innego fotela - jest cacy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko na rozbieranie dwóch foteli trzeba mieć kupe czasu;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko na rozbieranie dwóch foteli trzeba mieć kupe czasu;p

 

Na rozebranie fotela trzeba 10 min i 2 na wyjęcie z auta. Wiem bo robiłem, ja załatwiłem sobie podmianę gąbek z pasażera na kierowcę a przy okazji pranie tapicerki w pralce super czystą mam teraz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze skórą tak łatwo może nie być, ale też da radę. Podgrzewane maty również przeszkadzają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a jakbym przez szczelinkę zainstalował tam silikonu to elegancko by zapełnił wszystkie dziurki i jak wyschnie bedzie wszystko ok;) bo nie bardzo mam czas na taką operację a zaczyna mnie to wkurzać już;p i był by to o wiele prostszy zabieg;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Was inna propozycję :) Ostatnio z głupoty dałem namówić się na środek K2 tapis. Z początku wyśmiałem propozycje, ale jak zobaczyłem efekty nie mogłem uwierzyć. Mam jasno szarą tapicerkę w moim pasku i dosłownie wszędzie były czarne ohydne plamy, zalane fotele, brud i kto wie co jeszcze. Psikając tym środkiem na powierzchnię i przetarciu materiału wilgotną szmatką, zaczyna się pienić delikatnie. Na tylną kanapę, i przednie fotele zużyłem jakieś 1.5 butelki. Koszt jednej po promocji w Kauflandzie 9.90, normalnie 12.90 pln. Tak więc można łatwo i szybko uporać się samemu bez odstawiania auta i płaceniu ciężkiej kasy :) Za mojego passata w mojej okolicy wołają sobie od 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie jakie zadanie spełnia ta śrubka na krzyżak na 4 zdjęciu? U mnie nie ma jednej w fotelu pasażera i oparcie mi lata. Ma ktoś może jej oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie zadanie spełnia ta śrubka na krzyżak na 4 zdjęciu? U mnie nie ma jednej w fotelu pasażera i oparcie mi lata

No to sobie odpowiedziałeś.

Wkręć jakaś śrubę z podkładką i po problemie, gwint to M5 albo M6 ale nie wiem czy metryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności