Skocz do zawartości
Marecki78

jak ustawić ksenony?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno kupiłem paska 3b i również jest on wyposażony w xenony i jak w wielu spotkanych przypadkach świecą one w dół. odpalam przed ścianą i nei widze żadnej reakcji lamy (nie idzie w dół a nie w górę). podniosłem jedną lampę mechanicznie bo druga ma ukręcone cięgno (da się to naprawić?) lecz po zgaszeniu i odpaleniu opadłą spowrotem. od czego mam zacząć szukanie usterki? czujniki położenia czy silniczki w lampach?

d

Jeżeli chodzi o zepsutą regulację-post #14,poprostu klejenie plastikowej zębatki-bo na 99% ona "puściła",lub trzymanie całego środka reflektora-takie trzpienie plastikowe z kulkami,może wyskoczyły z mocowania.Musisz rozkręcić reflektor i sprawdzić.Jak już to zrobicz-podepnij VAG i nim postaraj się ustawić.Podejrzewam jednak uszkodzenie czujnika położenia,możesz posprawdzać na popczątek wtyczki.Kolejny raz VAG i sprawdzaj.Najlepiej sprawdź to tak: podjedź pod ścianę na około 10m zgaś silnik (włącznik świateł zostaw w położeniu /włączone/ ) i załącz sam zapłon-światła powinny powędrować w górę i w dół-poprostu mają się ustawić.Patrząc prosto w reflektor możesz nawet tego nie zauważyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem przedwczoraj na komputerze i gość podnióśł mi światła, jednak dziś wieczorem wybrałem się na przejażdżkę i znów mam je na dole :/. i tera takie pyt - koleś mówił że z tyłu czujnik jest ale z przodu jest albo padnięty czujnik albo coś z przewodami. w ciągu dnia także odłączałem aku. więc teraz te opadnięte swiatła sa wynikiem owego błędu, czy mogły także opaść po odłączeniu aku? i w razie czego ile może kosztować taki czujnik nowy i używka?

z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile może kosztować taki czujnik nowy

ok. 200-250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema , posiadam b5 fl mam w nim ksenon i niestety strasznie krotko pali swiatlo , przy szybszej jezdzie no nic nie widac, wrazenie jakby sie jechalo bez swiatel. mial ktos cos takiego u siebie moze? jak to mozna naprawic by bylo odpowiednie swiatlo ? dzieki za porade i info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo palnik zuzyty albo walnieta przetwornica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm żarnik w tamtym roku był zmieniany wiec chyba tak szybko by się nie zużył :) więc moze faktycznie to być ta przetwornica .. a drogi to temat naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wypalone odblysniki. Tez tak mialem w swoich biksenonach. Oddalem do regeneracji plus polerka i nowe zarniki. Teraz tak swieca ze nawet nie trzeba uzywac dlugich... ;) roznica nie porownywalna plus zadowolenie z nocnej jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zacząć od poziomowania? W przypadku awarii czujnika światła opadają na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema , posiadam b5 fl mam w nim ksenon i niestety strasznie krotko pali swiatlo , przy szybszej jezdzie no nic nie widac, wrazenie jakby sie jechalo bez swiatel.

 

Tylko czy tu chodzi o 'krotko' w sensie nisko czy slabe swiatlo, bo to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc chyba dobra jest bo sprawdzalem z innym autem: ) tutaj problem jest z tym ze one krotki zasieg swiatla maja nie ze nisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysokosc chyba dobra jest bo sprawdzalem z innym autem: ) tutaj problem jest z tym ze one krotki zasieg swiatla maja nie ze nisko :)

 

na 99,9% odbłyśniki do regeneracji :) I napewno nie będziesz żałować, że oddałeś do regeneracji, jak zobaczysz efekt "po" :D:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie w kujawsko-pomorskim można zregenerować odbłyśniki i ile to trwa czasu, w sensie czy można trochę poczekać i wrócić autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa... to nie tak hop siup ;) trzeba zdemontowac zderzak no i lampy na stol :D ja oddalem auto jednego dnia i na drugi dzien do odbioru. Polecam jednak demontaz i montaz samemu i dac tylko same lampy. Ja i tak poprawialem osadzenie zderzaka bo nie bylo tak jak wczesniej dopasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli mam regulację wysokości świecenia świateł i ona działa to nie mam samopoziomujących?

Jaki przybliżony koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj koszt regeneracji biksenonow to 400zl z kompletnym montazem i demontazem. Samopoziomowanie jest chyba tylko w biksenonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samopoziomowanie jest chyba tylko w biksenonach.
Dokładnie. I tu odbłyśnik wyciągniesz bez rozklejania. w zwykłej soczewce trzeba ciąć klosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, lamp nie powinno się regulować samymi śrubkami? Przełożyłem już Bixenon na auto, samopoziom w trakcie, jednak muszę użyć auta przez jeden-dwa dni, dają radę na stacjach diagnostycznych ustawić lampy tak żeby nie oślepiać? Czy się może jednak coś spsuć w samych lampach od kręcenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę, lamp nie powinno się regulować samymi śrubkami? Przełożyłem już Bixenon na auto, samopoziom w trakcie, jednak muszę użyć auta przez jeden-dwa dni, dają radę na stacjach diagnostycznych ustawić lampy tak żeby nie oślepiać? Czy się może jednak coś spsuć w samych lampach od kręcenia?

 

Ustawią, tylko określ się czy będziesz jechał gdzies sam czy załadowany na maxa bo to różnica w wysokości świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tylko 2 osoby. Dzięki za szybką odpowiedź. Jadę :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności