Skocz do zawartości
mati_09-94

W jakim BANKU Konto założyć?

Rekomendowane odpowiedzi

czasami taka opcja pojawia się za dodatkową miesięczną opłatą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną Alior i ING oferują bezpłatnie korzystanie z wszystkich bankomatów niezależnie z jakiej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ING po nowym roku już tej opcji nie będzie miało dla konta direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mi zmienią to ubędzie im jeden klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj wiele banków, jak nie wszystkie zmienią taryfy...władza dobierze się do ich "dochodów", a banki o dochodów klientów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o zmianie bo akurat te wypłaty z bankomatu są dla mnie ważne. Ale nie znalazłem jeszcze nic równie dobrego (potrzebuje mieć subkonta oszczędnościowe oraz pakiet Smart Saver)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niki93

Ja mam w Banku Spółdzielczym. I polecam, nigdy nie miałam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo bez sensu robić nowy na temat bankowości na forum passata . Chodzi o to że na koncie bankowym w t-mobilebankowe.pl obciazenia mam wyższe niż uznania tzn: Obciążenia: -30 512,16 PLN Uznania: 25 488,33 PLN a Saldo księgowe 2 217,98 PLN wszystko to stan na dzisiaj o co tu lo-to , nie mam karty płatniczej ani do bankomatu , nigdy żadnych kredytów i lokat , nic oprócz standartowego konta ,wszystkie operacje przez internet . Mógłbym spytać w banku ale może lepiej tego nie robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że dzień rozpocząłeś z saldem: 2.805,85 zł Ma?

obciążenia: 30.512...

uznania: 25.488...

saldo na koniec dnia: 2.217 zł Ma;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to -jak to jest że więcej wydałem niż miałem wpłat na konto i jeszcze jestem na plusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Będąc pracownikiem jednego z Banków wymienionych wyżej - podpowiadam - od Nowego Roku wszystkie banki zwiększają koszty prowadzenia rachunków - jedne zwiększą opłatę za prowadzenie rachunków, inne opłatę za kartę, a jeszcze inne opłatę za wypłaty z obcych bankomatów. Ing zrezygnowało z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, ale zwiększyło sieć swoich bankomatów (bankomaty ING oraz planet cash) Tak więc proponuje pozostać w swoich bankach, ewentualnie spróbować wynegocjować lepsze warunki. Bieganie z banku do banku nie jest dobrym rozwiązaniem dla klientów.

P.S to nie banki wymyśliły większe koszty dla klientów, to jedna z partii obiecała złote góry i teraz musi zdobyć na to pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to -jak to jest że więcej wydałem niż miałem wpłat na konto i jeszcze jestem na plusie.

saldo na początek dnia: 2.805,85 zł;

-30 512,16

= -27.706,31;

+ 25.488,33

= 2.217,98 zł;

zgadza się?

 

po prostu musiałeś mieć jakieś środki na koncie na początek dnia, a nie 0,00 zł...

czy teraz rozumiesz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w Polsce konta,po przeliczeniu wszystkiego wyszło drożej niz najgorsze konto w Niemczech. O ING nawet nie będę się wypowiadał,bo poziom obsługi mnie zaskoczył....tak nisko upaść,myślałem,że nie ma mozliwości. Jednak Polak potrafi ;-) Z mojej długiej listy banków,których byłem klientem miło wspominam NORDEA Bank,ale teraz chyba "przeszli" pod skrzydła któregoś z PKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będąc pracownikiem jednego z Banków wymienionych wyżej - podpowiadam - od Nowego Roku wszystkie banki zwiększają koszty prowadzenia rachunków - jedne zwiększą opłatę za prowadzenie rachunków, inne opłatę za kartę, a jeszcze inne opłatę za wypłaty z obcych bankomatów. Ing zrezygnowało z darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, ale zwiększyło sieć swoich bankomatów (bankomaty ING oraz planet cash) Tak więc proponuje pozostać w swoich bankach, ewentualnie spróbować wynegocjować lepsze warunki. Bieganie z banku do banku nie jest dobrym rozwiązaniem dla klientów.

 

Na szczęście mój szacowny bank zagwarantował mi dożywotnio w umowie darmowe prowadzenie rachunku, darmowe przelewy, darmowe wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów, darmową kartę do konta, darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty :) Co jakiś czas wieśniaki próbują mi naliczać opłaty za w/w usługi - zazwyczaj dzieje się tak po zmianach warunków prowadzenia kont - tj. po podwyżce opłat, ale ja już jestem na to wyczulony i od razu idzie z mojej strony reklamacja. Jeszcze nigdy nie rozpatrzyli negatywnie :)

 

Inną zagrywką jest "odbijanie" sobie przez bank darmowych usług na innych opłatach. Np. cichcem naliczyli mi raz opłatę abonamentową za korzystanie z wpłatomatów :annoyed: pomimo iż nie zamawiałem takiej uslugi. Jak widzę roczną opłatę od linii kredytowej (prawie 200 zł), to też się we mnie gotuje :wsciekly

 

Wniosek: do którego byś banku nie poszedł to te hieny patrzą tylko jak Cię zdoić - nie ma uczciwych banków: tu Ci niby dają coś za darmo, a z drugiej strony rąbią Cię tak, że aż miło. Oczywiście odsetek od środków na na rachunku bieżącym to już w ogóle nie raczą płacić, a obracają tą kasą równo pożyczając ją na złodziejski procent.

 

Powiedziałem sobie, że jeśli kiedyś przyjdzie im do głowy wycofać się z któregoś z danych mi dożywotnio zobowiązań, to wynoszę się od nich i wracam do jakiegoś polskiego banku, a jak trzeba będzie to nawet pójdę do skoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość francessco

Ja proponuje ING. Konto całkowicie pozbawione opłat, oprocentowanie 2,5%. podpięte subkonto oszczędnościowe i jakieś tam punkty które można na perfumy, bilet do kina czy coś tam jeszcze wymienić (nie wiem, z tego nie korzystam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja proponuje ING. Konto całkowicie pozbawione opłat, ...

 

Oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior ma najlepszy system bankowy natomiast opłaty weszły od jakiegoś czasu. Może jakieś konta vip co mają wpływy stałe z tytułu umowy o pracę itd są za free. Na chwile obecną credit agricole ma bezplatne konto jak masz wplyw 1500 i wydasz płacąc kartą 500. Wazystkie bankokatu free. Natomiast alior- bankomaty są odplatne od kilku lat- darmowe tylko euro netu. Ing miało coś fajnego (miało) ale tam się bardzo często coś zmienia- kolega pisze za free ale czy bez konta oszczędnościowego podpietego by było za free?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w ING i tak jest bezpłatne ale za kartę Vise trzeba płacić 7 zł miesięcznie chyba że będziesz płacił kartą. Powyżej (dokładnie nie pamiętam ) 200 zł już za kartę się nie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego typu strony, jak ta poniżej. Teraz na kontach można zarabiać, a nie za nie płacić więc warto przyjrzeć się tematowi głębiej :)

 

http://konta.livesmarter.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności