Skocz do zawartości
Jacek Z

1.8adr nie pali na jeden cylinder

Rekomendowane odpowiedzi

W 1.8t sa pojedyncze cewki. Zacznij od sprawdzenia przewodow i swiec, podpiac pod komputer tez by sie przydalo. Moze jakis kabel zasilajacy cewke sie przetarl- wszystko trzeba obejzec. Gdybanie, myslenie i panikowanie zamiast wziecia sie do roboty nic nie pomoga.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko tylko ja nie mam 1.8T a 1.6 (tak jak w profilu) ale dzięki serdeczne za radę :)

Na środę mam umówionego mechanika, a chcę już zamówić cewkę bo zależy mi na czasie. Od ręki jej nie dostanę u siebie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pytales czy ktos tam przy wymianie cewek wymienial przewody wn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Mechanik wymienił mi świece oraz przewody zapłonowe i Pastor hula aż miło. Świece NGK oraz przewody BERU. Koszt całej imprezy razem z robocizną - 300 zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja radość się skończyła. Znów podczas jazdy przestał chodzić na jeden cylinder. Jak sprawdzić "na szybko" czy to czasem nie znów problem z przewodami/świecami?

 

Edit - ten sposób z zdejmowaniem przewodów ze świec żeby sprawdzić który cylinder nie chodzi to na odpalonym silniku? Czy zdejmować przewód jak jest zgaszony a dopiero potem odpalać?

Edytowane przez pietrzyk31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie że odkopuję ale chcę się upewnić aby nie wymieniać części na marne. Silnik 1.8 ADR nie pali na drugi cylinder, ( silnik chodzi jak w maluchu :P ) Świeca po wykręceniu sucha, po zamianie przewodu WN z pierwszego cylindra z drugim dalej to samo, nie pali drugi gar. Podejrzewam że cewka ale chciałbym się upewnić gdyż używki kosztują po 300 zł a nowe 600-700 :/:

Jak i co jeszcze sprawdzić, vag nic nie pokauzuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak iskry na drugim nie ma to cewka padla. mozesz to sprawdzic wsadzajac swiece do przewodu i przykaldajac do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2 garze w 1.8t nie miałem iskry, zamieniałem cewki, nowe świece itp a okazało się że padł moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Passata b5 1.8 ADR nie pali na 1 cylinder świece cewki i kable wymienione ciśnienie jest ok  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności